Skocz do zawartości

Mig-21 MF nb6814 "Miecznik" Academy 1:48


sokol

Rekomendowane odpowiedzi

Specjalna edycja modelu Academy w skali 1:48. Dodane zostały elementy fototrawione i doskonałe kalki Cartografa z dwoma polskimi malowaniami:

1) "Miecznik" nb 6814

2) "Kruk" nb 9111 (malowanie ala F-16)

 

Niestety nie została poprawiona główna wada tego modelu MFa - a mianowicie to, że owiewka grzbietowa i statecznik bardziej przypominają bisa.

 

W związku z tym konieczne były poprawki. Kupując ten model byłem tak jakby na to przygotowany - żywiczne elementy z CMK (a w zasadzie jakieś ich klony) dawno temu zostały zakupione na Allegro. Więc gdy ukazała się ta edycja Academy niezrażony brakami, ze względu na kalki Miecznika postanowiłem ją zakupić.

 

W trakcie prac okazało się, że konwersja ala CMK jest do niczego. Dalej nie powstałby z tego modelu MF.

Zakupiona została więc konwersja Aires/Quickboost grzbietu i statecznika. Przy okazji z tej samej firmy zakupiłem żywiczne kadłubowe chwyty powietrza. Doszedł jeszcze żywiczny fotel pilota i żywiczny silnik CMK (nie wymieniałem tylko końcówki kadłuba na żywiczną z konwersji CMK).

 

Model pomalowany na początku podkładem Chaos Black firmy Citadel, a następnie Model Masterem 2038. Powierzchnie dielektryczne - H117. Po pomalowaniu modelu przed nałożeniem kalek i brudzeniem całość psiknięta została sidoluksem.

 

Kalki kładły się dość dobrze (trochę się tego bałem). Ogólnie jestem z nich zadowolony. Oczywiście do ich ułożenia użyłem płynów zmiękczających. Po ich położeniu naniosłem warstwę lakieru satin Vallejo.

 

Na początek trzy zdjęcia bez rakiet:

mig21-1.jpg

 

mig21-2.jpg

 

mig21-3.jpg

 

A tu już "Miecznik" uzbrojony w rakiety - parę rakiet R-3R z półaktywną głowicą radiolokacyjną,R-3R i parę rakiet z głowicami naprowadzanymi termicznie R-3S. Zbiornik zapasowy pomalowałem na srebrno (wg dokumentacji fotograficznej).

 

pic1.JPG pic2.JPG pic3.JPG pic4.JPG pic5.JPG

pic6.JPG pic7.JPG pic8.JPG pic9.JPG pic10.JPG

pic11.JPG pic12.JPG pic13.JPG pic14.JPG pic15.JPG

 

Na dwóch ostatnich zdjęciach porównanie z Migiem w skali 1:100 z kolekcji "Samoloty Świata" wydawnictwa Amercom.

 

Dodam jeszcze, że obecnie nie pakowałbym się już w Academy - po dorzuceniu koniecznej konwersji grzbietu i statecznika cena robi się taka jak za Edzia. A Mig-21MF z Edzia reprezentuje inny poziom niż Academy.

Plusem wydania Academy były kalki. Miecznik już jest, a teraz z modelu Eduarda powstanie poznański kruk

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny miecznik, ładne cieniowanie ,brakuje mi łosza który by pod kreslił linie ,nie podoba mi sie kolor osłony dyszy w oryginale nie jest taki ciemny

dyszaq.jpg

 

 

ps.Wojtek mógłbyś zrobic zdjęcie z jakimś "21" w skali 1:72 jesli masz takiego

 

edit :wytarł Ci się metalizer na baniaku z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj rzeczywiście nam w Mieczniki obrodziło. Czyżby okres godowy ?

 

Model ładny i schludnie wykonany. Tylko tyle mogę powiedzieć, bo Mig-21 to niestety nie moja bajka. Trochę brakuje mi wspomnianego już wyżej washa.

 

Poza tym jest ok

 

Gratuluję i pozdrawiam!

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo a R-3R to z jakiej paki? Proszę mi to odkleić, bo merytorycznie nie uzasadnione

Gratuluję "Pionierskiej Czujności "

A tak wogóle to 21 w tym malowaniu przyciąga jednak oko. Jestem ciekaw jak "pierwowzór "długo wytrzyma w takim stanie stojąc pod "chmurką " ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.