Skocz do zawartości

Bałtyk 1944 port niemiecki


Czesio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedługo startuję z budową dioramy przedstawiającą 2 Schnellbooty w niemieckim porcie.

Ma się to przedstawiać następująco :

Wzdłuż podstawki będzie znajdowało się betonowe nabrzeże, przycumowany będzie do niego Schnellboot S-100 z Flakiem 38 , na brzegu będą stały dwa Ople Blitze z otwartą paką z jednego marynarze będą wnosić na pokład skrzynki jedzenie, worki z ziemniakami, skrzynki z butelkami itp. ,na drugim będą skrzynki z amunicją. Obok będzie stała cysterna z której będzie pociągnięty wąż do kutra. Drugi Schneelboot będzie powoli płynął obok. (podpływał do miejsca cumowania )

Mam zamiar użyć :

2x Schnellboot S-100 Revell 1:72 (jeden już gotowy)

2x Opel Blitz italeri

1x Fuel Truck http://mojehobby.pl/Academy-German-fuel ... 54818.html

1x zestaw figurek Revell German Navy Figures (ponad 50szt.)

Skrzynki wykonam z balsy (którą zakupię najprawdopodobniej jutro)

Woda to albo silikon szklarski + Tamiya lub żywica poliestrowa transparentna. (jeśli starczy $ )

Boki podstawki będą z drewnianych narożników z castoramy, nie wiecie czy można tam kupić też sklejkę ? (na dno)

To chyba na razie tyle jak coś mi się jeszcze przypomni to napiszę ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Shnellbooty zwykle wypływały wieczorem i wracały do portu nad ranem - więc raczej te worki z ziemniakami to trochę na wyrost. Prędzej torpedy i miny.

 

Swoją drogą S-booty okazały się chyba najskuteczniejszą bronią niemiecką końca wojny (stosunek zatopień do strat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ta cysterna będzie faktycznie konieczna. Statków/ okrętów tej wielkości nie tankuje się cysternami samochodowymi, ale tzw bunkierkami, czyli barkami/ statkami przewożącymi paliwo. Po prostu przy tych ilościach paliwa jest to dużo bardziej praktyczne.

Poza tym, nie jestem pewien, ale wersja Academy to chyba cysterna lotnicza i raczej nie miałaby zastosowania w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shnellbooty zwykle wypływały wieczorem i wracały do portu nad ranem - więc raczej te worki z ziemniakami to trochę na wyrost. Prędzej torpedy i miny.

Tak więc pozostanę przy skrzynkach itp. coś na pewno musieli ze sobą zabierać

 

Nie wiem czy ta cysterna będzie faktycznie konieczna. Statków/ okrętów tej wielkości nie tankuje się cysternami samochodowymi, ale tzw bunkierkami, czyli barkami/ statkami przewożącymi paliwo. Po prostu przy tych ilościach paliwa jest to dużo bardziej praktyczne.

Poza tym, nie jestem pewien, ale wersja Academy to chyba cysterna lotnicza i raczej nie miałaby zastosowania w tym przypadku.

Tak więc cysterna zostaje usunięta co najwyżej jakieś beczki z olejem/substancją do wytwornic dymu.

 

Dzisiaj będę (jeżeli nic mi nie przeszkodzi) miał materiał na podstawkę i skrzynki. Ciągle zastanawiam sie z czego zrobić brzeg, myślałem o karton-gipsie ale jest dość kruchy i mógłby pęknąć gdyby skleić z niego taki jakby prostokątny kloc, odlanie całego nie wchodzi w grę ponieważ taki gipsowy kloc + dość duzo wody troche ważyło będzie. Chodzi mi o takie coś jak w tym bunkrze dla ubootów (gra Silent Hunter 5 ) http://i230.photobucket.com/albums/ee27 ... oops-5.jpg Tylko krawędź była by równa bez tego jakby schodka, i najprawdopodobniej bez barierki ponieważ widziałem ją tylko w grze. (bo pierwsza myśl wielu osób to " ciekawe czy da się wpaść do wody XD )

Zdjęcia 1 S-boota wrzucę jak znajdę ładowarkę do baterii od aparatu i skleję podstawkę.

 

Pozdrawiam i dzięki za miłe słowa

 

PS. Gdyby ktoś się zastanawiał czemu ten u-boot jest zanurzony odpowiadam , jest to błąd gry tuż po wczytaniu wyskakuje na powierzchnię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do fotki nie działa poprawnie...

 

Może spróbuj wzorować się na oryginalnym wyglądzie nabrzeża w Gdyni?

 

ew. możesz zaszaleć z S-bootami podchodzącymi/ przycumowanymi do Torpedowni na Babich Dołach:

 

...lub na Oksywiu:

 

foty ze strony: http://www.gotenhafen.pl/

 

lub wież obserwacyjnych niedaleko Jastarni:

12.jpg

http://augustyna.pl/09/0118/index.htm

 

Wszystko to było częścią poligonu torpedowego Kriegsmarine w Gdyni, więc pewnie stacjonujące tam S-booty pojawiały się tam w tych czy innych konfiguracjach.

 

9. Na forum Modelwork.pl użytkownicy w postach wstawiają widoczne zdjęcia (o maksymalnym rozmiarze w poziomie 1024 pikseli) lub miniatury do zdjęć umieszczonych na stronach komercyjnych lub prywatnych. Fotografie nie spełniające tego wymogu, mogą być usunięte z forum bez ostrzeżenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ktoś mi tu troszkę temat podebrał ;)

Mam w planach zrobić coś podobnego ale z ubootem, tylko że ubooty miały podziemne porty :( więc muszę coś wykombinować.

Najgorsze że taka łogka w 1/72 ma okolo 90cm długości a nie mam tyle miejsca w domu na trzymanie takiej dioramki + samochody i jakiś żuraw :(

 

Kibicuję!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ktoś mi tu troszkę temat podebrał ;)

Mam w planach zrobić coś podobnego ale z ubootem, tylko że ubooty miały podziemne porty :( więc muszę coś wykombinować.

Kibicuję!!!

 

W Gdyni krytych schronów nie było, co wcale nie przeszkadzało U-bootom tam stacjonować.

Możesz też zrobić U-boota na Helu lub w Gdańsku.

u-142.jpg

 

Najgorsze że taka łogka w 1/72 ma okolo 90cm długości a nie mam tyle miejsca w domu na trzymanie takiej dioramki + samochody i jakiś żuraw :(

 

Możesz po prostu odciąć tylną część i zrobić dioramę z połową łodzi. Drugą połówkę można ew. wykorzystać do innego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gdyni krytych schronów nie było, co wcale nie przeszkadzało U-bootom tam stacjonować.

Możesz też zrobić U-boota na Helu lub w Gdańsku.

u-142.jpg

 

Dzięki za podpowiedź, prawdę mówiąc jeszcze nie zgłębiałem tematu tak dokładnie. Ale z Gdańskiem to ciekawy pomysł. Choć chciałbym zrobić scenę z filmu Das Boot a ten okręt chyba nigdy nie zawitał to Gdańska.

 

Możesz po prostu odciąć tylną część i zrobić dioramę z połową łodzi. Drugą połówkę można ew. wykorzystać do innego projektu.

 

Też o tym myślałem, na szczęście załadunek torped byłby z przodu więc wszystko by się raczej zmieściło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No grimpow jedziesz z tym koksem bo pomysł ciekawy jednak U-booty stacjonowały w bunkrach takich jak TEN , lub w normalnym porcie nie było podziemnych baz Zawsze przecież można podprowadzić dach

 

Balsę kupiłem i zaczynam coś dłubać. Materiały na podstawkę w sobotę, wczoraj się tylko zorientowałem i aż mi gały wyszły że za m2 lichej sklejki chcą 50zł więc muszę skołować coś innego na dno. Pójdę też do sąsiada stolarza może zmontował by mi coś takiego, tym bardziej że modelarz (RC) więc powinien wiedzieć o co chodzi

 

Mare_K. Torpedownia na Oksywiu wygląda bardzo interesująco pomyślimy, pomyślimy

Postanowiłem zrezygnować z jednego Schnellboota bo przy tych wymiarach dioramy nie będę miał jej po prostu gdzie trzymać. (wykorzystam go do czegoś innego ) Na dole widać opony na nabrzeżu czy w druga wojnę też tam były ?

Co do zdjęcia które nie działało http://www.gram.pl/upl/artykul/20100214140233.jpg to jest inne ale pokazuje to samo, tamto zostało usunięte.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesio, pisząc o podziemnym porcie miałem na myśli właśnie taki bunkier, ale tak mi się to dziwnie nazwało ;)

Jeśli stacjonowały w normalnych portach to spoko, projekt jest już od dawna w głowie, powoli kończę 2 mniejsze rzeczy i zabiorę się za pracę mojego życia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie zakładasz wymiary ? Przy dużych dioramach rzeczywiście jest problem z wagą, dlatego proponuję podstawę z czegoś sztywnego (np jakaś sklejkowa konstrukcja), a rzeźbić np w styrodurze zamiast w gipsie. Wody też nie musisz przecież wlewać "dość dużo" bo możesz wycieniować dno, i wlać np. 2mm warstwę, a statek uciąć. Poleciłbym też porobić jakieś rysunki, plany z gruba jak to ma wyglądać, to zdecydowanie ułatwi pracę.

Kilka dalszych inspiracji:

Młody Technik

Inny model

Commandos 3

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosz kurde ale mi checi narobiles tym dzwigiem z commandos 3 Dzieki za inspiracje, ale na razie jestem na etapie kołowania podstawki bo trzeba miec na czym to wszystko ustawic Mare_K mozesz podeslac mi linki do fotek bo operuje z komorki a ona nie obsluguje tej strony :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dole widać opony na nabrzeżu czy w druga wojnę też tam były ?

 

Szczerze mówiąc to wątpię. Raczej używali odbijaczy plecionych z lin, a zabezpieczeniem nabrzeża były drewniane podłużnice, tak jak na zdjęciach z Life-a, które znajdziesz na tej stronie:

http://www.gotenhafen.pl/

 

 

Wczoraj oglądałem Indianę J. na TVP. Był tam moment ze łódź podwodna wpływa do bunkra. Oprócz drewnianego nadbrzeża wisiały tam boje/obijacze z plecionki z lin, ale nie wiem co mogło być w środku, możliwe że było to z samych lin zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ten skończony schnellboot nie jest za ładny ale zdjęcia postaram się wymotać jutro, ten w budowie jest na modelarni a w czwartki i wtorki chodzę na korepetycje z anglika (niestety) i nie będę miał jak tam podskoczyć, być może uda mi się je wrzucić jeszcze w piątek. Ciągle męczę mamę o zrobienie zamówienia, powiedziała że w weekend zobaczymy co z tego będzie

Do zamówienia postanowiłem dołączyć taki myk : http://www.cmkkits.com/en/ships/steam-crane-dampfkran/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesio rozumiem że nie siedzisz przy modelu cały czas, ale zrozum jedno miesiąc czasu 2 strony już zapisane a tu ciągle dyskusja co byś kupił a co nie

To jakbym wsadził IN-BOXa i kazał czekać innym aż coś zacznę albo mówił że skleiłem to i tamto i mam już tyle rzeczy a wy sobie je wyobraźcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałes juz do końca model armaty z U-Boota ?? Bo o całym okręcie to można pomarzyć viewtopic.php?f=89&t=27181

 

A model Jagdpanthery kiedy zobaczymy skończony ?? viewtopic.php?f=87&t=27411

 

I kolejny model tym razem okretu viewtopic.php?f=89&t=24931

 

Czy tamte relacje już umarły ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U-boot jest w budowie co jakiś czas do niego zajrzę i coś porobię. Jagdpanterę i Schnellboota obfocę dzisiaj i jutro umieszczę odpowiednie fotki. Co do tego małego okręciku napisałem w temacie że modelem zajał sie brat i zaginął w tajemniczych okolicznościach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.