Skocz do zawartości

Bałtyk 1944 port niemiecki


Czesio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oto obiecane fotki IMG_0951.jpg

IMG_0950.jpg

IMG_0949.jpg

IMG_0948.jpg

IMG_0952.jpg

Foto by TIMI

Dorobiłem parę uchwytów, przewody na wytwornicach dymu i otworzyłem dwa włazy.

Zostało jeszcze kilka pierdółek do przyklejenia i surfacer. Uciąłem jedną torpedę w połowie żeby zrobić ją w trakcie załadunku i okazało się że wyrzutnia ma mniejszą średnicę niż torpeda Mam też gotowego Flakvierlinga ale zapomniałem go dać Timiemu do fotek. To żóltawe coś to farbka gunze, Kornik mi psiknął przy okazji żeby sprawdzić czy dobrze zaszpachlowane, okazało się że nie i dlatego większość jest zeszlifowana.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tak więc wstawiam fotki, trochę później ale są. Robione telefonem bo zapomniałem wziąć aparatu za tydzień jak dokleję i pomaluje już wszystkie pierdółki wstawię galerię. Fotki wyszły dość ciemne, próbowałem je trochę rozjaśnić w picassa 3 :

img20111105001.th.jpgimg20111105010.th.jpgimg20111105009.th.jpgimg20111105008.th.jpgimg20111105007.th.jpgimg20111105006.th.jpgimg20111105004.th.jpgimg20111105003.th.jpgimg20111105002.th.jpg

 

Jakość niestety kiepska

Zamówiłem już Opla Blitz`a z Rodena, figuranty z Revela i dźwig CMK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietny projekt. Jesli chcesz zrobic cos inspirowanego, a niekoniecznie dokladnie wedlug zdjecia, to narobie Ci smaku kilkoma dodatkami:

 

http://www.cmkkits.com/lode/

 

http://www.cmkkits.com/figurky/ (wyszukaj kilka stron dalej zestawow portowych, szczegolnie tych: http://www.cmkkits.com/figurky/bridge-crew-for-schnellboat-s-100-guard-with-bino/ , http://www.cmkkits.com/figurky/german-crew-for-37-mm-aa-gun-for-schnellboot-s-100/ , http://www.cmkkits.com/figurky/german-deck-crew-for-schnellboot-s-100-3-fig/).

 

Pozdrawiam i przepraszam, jesli sie spodobaja ;)

 

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kornik nie zdążyłem go zwashować mały wash zrobiłem ale był za bardzo rozcieńczony, może jeszcze wystrugam z balsy jakieś wiosła. kret69 figuranty z CMK ładne ale czekam na paczkę z tymi od revella, dźwig też już zamówiony, kupiłem u Martoli 3 tygodnie temu ale jeszcze nie przyszedł do sklepu. (był na zamówienie) Do tego dojdzie jeszcze jeden opel blitz z rodena. O podstawkę pójdę się zapytać do sąsiada stolarza jutro jak będę wracać ze szkoły.

Ale najbardziej czekam na początek relacji z budowy samego portu

Nie Ty jeden . Planuję wyrzeźbić go ze styroduru, całość miała by wyglądać tak że na krawędzi podstawki jest ściana budynku torpedowni, przy nabrzeżu stoi schnellboot wnoszą na niego jakieś skrzynki itp. wzdłuż budynku idą wbudowane w nabrzeże szyny na których stoi wózek z torpedą a dźwig właśnie ładuje na kuter drugą. Trzecia torpeda będzie ładowana do wyrzutni Blitz będzie stał koło kładki, mostku na okręt ustawiony do niego tyłem i z niego będą znosić manele Mam jeszcze pytanie jak przybrudzić łańcuchy ? Próbowałem washem ale po prostu po nich spłynął, a teraz świecą się jak psu **** na wiosnę a cały model jest "ściorany" . Z tego skończonego schnella muszę sobie pożyczyć kilka części bo oryginalne wybrały wolność Kilka udało mi się zastąpić tak że nikt nawet się nie skapnie że to nie oryginał np. mocowanie tylnich łańcuchów

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te rzeczy od CMK ale cena już nie jest fajna, odpowiednio sobie liczą.

 

Mam jeszcze pytanie jak przybrudzić łańcuchy ? Próbowałem washem ale po prostu po nich spłynął,

 

Domyślam się że sam robiłeś washa? Ja używam czarnego i brązowego od Vallejo, po zmieszaniu dają ładny kolorek, i nie ma mowy o spływaniu. Tyle czasu poświęcam dioramce że nie mam czasu na testowanie z domowym washem. ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak łosz samoróbka, z dobrej jakości farb. (bodaj Talens nie pamiętam firmy Kornik kupował ) Na plastiku zachowuje się świetnie ale łańcuch jest gładziuteńki i po prostu z niego spływa. A co za dioramę robisz ? I dlaczego jej nie pokazujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na te fotki i chyba łańcuch jest na "żywca", trzeba by go pędzelkiem i podkładem zapaćkać i potem malować, to powinno rozwiązać problem, ja zawsze wszystko podkładem traktuję bo lepiej farba potem przylega.

 

Dioramka już skończona, teraz maluję 26 figurek i pojazd robię, warsztatu jakoś nigdy nie robię bo zapominam zawsze o zdjęciach a poza tym potem nie ma niespodzianki i bo wszyscy znają projekt z Warsztatu ;)

A jaką robię? No chyba mogę już powiedzieć, miałem to trzymać w tajemnicy do czasu premiery fotek ale co tam, robię kawiarnię "Cafe Rene" z Allo Allo i chyba wyszła całkiem całkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj była nocka, od 19 do 2 w nocy. Ale jestem z 4 godziny w plecy bo gadałem z Timim o samolotach RC MOdel już prawie skończony, zostało prysnąć matem, dokleić antenę, lornetkę na mostku i właz, i poprawić kilka baboli które wyszły na zdjęciach. Ciągle czekam na zamówienie :( (4 tydzień) . Dobra teraz fotki , poprawionego już nie będę robił, dopiero z figurkami :

pict0102g.jpg

pict0104g.jpg

pict0098l.jpg

pict0097f.jpg

pict0096rd.jpg

pict0093dv.jpg

pict0092ri.jpg

pict0089db.jpg

pict0083yg.jpg

pict0082q.jpg

pict0081uh.jpg

pict0080h.jpg

pict0075p.jpg

pict0073uo.jpg

Te plamy wokół lin i wkoło Flakvierlinga to sidolux. Flak C38 jeszcze nie przyklejony. Merytorycznie raczej cienko, model ma ładnie wyglądać Teraz raczej mała przerwa dopóki nie przyjdzie paczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, sorki nie zauważyłem odpowiedzi, model malowany ew-770 bez kapturka na dyszy, kolory dobierane na oko, a ciapki były robione tak że siedziałem z Dawidem (davka) i myśleliśmy jaką by tu ciapkę zrobić żeby fajnie wyglądało Z rdzy nie jestem zbyt zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Paczka przyszła Zawartość to Opel Blitz, figuranty i dźwig CMK.

pict0085a.jpg

A teraz małe inboxy

Opel Blitz

pict0087a.jpg

Figuranty

pict0090v.jpg

Dźwig

pict0091x.jpg

pict0093r.jpg

Wszystko fajnie, pięknie ale są dwa małe problemy, pierwszy to ten że figurki są chyba z gumy robione d drugi to nasi kochani Polscy celnicy.. Dźwig był zapakowany w woreczki strunowe, ale po co je otwierać jak można rozciąć, do tego uciekła gdzieś jedna śruba z odważnika (na górze po środku) i daszek jest uksyty na rogu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Powoli ale do przodu Skończony Opel Blitz, figurki pomalowane w 70%, strasznie trudno się je maluje wystarczy przejechać mocniej palcem i farba razem z surfacerem zostaje na palcu Fotki dopiero w sobotę bo papier i oświetlenie jest na modelarni. Nie wiem, z czego zrobić budynek, styrodur za gruby a płyta karton gips przy długości 80cm i wysokości 20cm pęknie na pewno. Z pojedynczych cegiełek nie będę murować m.in. dlatego że ich nie mam Doradźcie coś Dźwig został zareklamowany pewnie przyjdzie za kolejny miesiąc i jeszcze teraz święta... A prawie zapomniałem, jeden z figurantów, siedzi na burcie i trzyma coś w ręce kto zgadnie co to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by z mniejszych elementów. Np. w niektórych fabrykach strop opiera się na żelaznych belkach, a między nimi są wymurowane ściany. Możesz wtedy użyć mniejszej wielkości płyt gipsowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.