Skocz do zawartości

Dragon 9108 (cyberhobby) Soviet Heavy Tank IS-1/IS-2


math

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

michal0281, jeżeli farba dobrze wyschnie to takie coś nie ma prawa się stać, zwłaszcza jeżeli to akryl.

 

Haaa w teorii ....ale zgadzam sie z Michalem, ze jak zaczne scierac bialy akryl to moze mi tez zejsc zielen...i mode sie rozloscic - (dwie warstwy to moze przesada:). Z drugiej strony warstwa zieleni jest dosc solidna i faktycznie ja bede suszyl przez kilka nastepnych dni wiec powinna byc nie do ruszenia przez wode i twardszy pedzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że będziesz ścierał zimowy kamuflaż na mokro przy użyciu wody? Niedawno robiłem w ten sposób kamuflaż pustynny na Pz IV i najgorsze co może się stać to niechcący urwanie delikatnych elementów

 

Toz to Sowieckaja maszyna....tu nie ma delikatnych elementow

 

Na powaznie to jeszczcze nie zdecydowalem jak bede robil zimowke...musze poszperac, zastanowic sie i znalesc optymalnie wyjscie.Z zimowka jeszcze sie nie babralem. Opcja ma mokro to jedna z opcji...za wszelkie podpowiedzi z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co do malowania to ja nie mam takich kłopotów. Malowałem Kamo do Pantherki F Pactrami w jednym dniu od podkładu do gotowego kamo i później nic się nie działo, choć kilka razy mocno musiałem szorować pędzlem, bo za długo czekałem z łagodzeniem filtrów, a to było bez lakieru błyszczącego. Wiem, że przy Vallejo coś takiego może się stać, jeśli będziemy nakładali cienką warstwę farby.

Co do modelu to Józki zawsze mi się podobały i też bym sobie kiedyś takiego skleił, ale inne priorytety gonią. Model ma bardzo ładną fakturę odlewu ( jak robiona ? ? ? ? ) i ładne kolorki. Jakimi farbami malujesz ? ? ?

Trzymam kciuki za udane zimowe kamo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robiłem zimowe kamo na swoim KV tutaj warsztat http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=26818 to robiłem na lakier do włosów. Bazę zabezpieczyłem lakierem połysk. Potem był lakier do włosów i na to biała farba. Zdzierałem przy użyciu wody. Podobną technikę stosowałęm przy pustynnym kamo tytaj http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=28092&start=45. Może to coś ci pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robiłem zimowe kamo na swoim KV tutaj warsztat http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=26818 to robiłem na lakier do włosów. Bazę zabezpieczyłem lakierem połysk. Potem był lakier do włosów i na to biała farba. Zdzierałem przy użyciu wody. Podobną technikę stosowałęm przy pustynnym kamo tytaj http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=28092&start=45. Może to coś ci pomoże.

 

 

Dzieki Krzysiek. faktycznie moze jest to lepiej robic na blyszczacym lakierze niz na matowym. matowy ma mikroporowata strukture z ktorej moze byc ciezej scierac bialy akryl (prawdopodobnie wodny Valejio...lub Tamki ale ten bardzo szybko schnie)

 

 

 

Co do modelu to Józki zawsze mi się podobały i też bym sobie kiedyś takiego skleił, ale inne priorytety gonią. Model ma bardzo ładną fakturę odlewu ( jak robiona ? ? ? ? ) i ładne kolorki. Jakimi farbami malujesz ? ? ?

 

Faktura jest w glownej mierze orginlnie Dragonowska (zwlaszcza przod kadluba). Fakture na na wierzy (oraz laczenie wanny z przodu kadluba) poprawialm nanoszac miekkim pedzelkiem warstwe rzadkiegi kleju firmy Testors i po kilkunastu sekundach nieco nadtrawiona/rozpuszona powierzchnie uderzalem krotkim plaskim i twardym pedzlem. taka technike stosowalem przy M48 Patton, tyle ze uzylem mieszaniny Acetonu i toluenu. Testors ma ketony, ktore ladnie rozpuszczaja platkit (niestety rozny plastik w roznym stopniu wiec trzeba ostroznie). Tu znajdziesz wiecej:

 

http://modelwork.pl/kermit/phpBB3/viewtopic.php?f=87&t=24568

 

Swojego IS'a malowalem:

Podklad szary Humbrola w sprayu

Kolor bazowy to akryle Tamiya: Ciemniejszy J.N Green XF-11 modulowany nieco jasniejszym Deep Green XF-26 oraz odrobina Dark green 2 (ljn) XF-70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybki slowny updajt

 

Wczoraj modulowalem nieco zielenie na czolgu poczym pokrylem model sensowna warstwa satynowego lakieru. Wszystko niby gotowe do zimowego kamuflazu.....ale mam maly zgrzyt ktory napewno pomozecie mi rozwiazac.

Pytanie.... kiedy powinienem naniesc kalkomanie (numer) przed czy po? Jezeli przed to oczywiscie bede musial zdrapac biala farbe z miejsc gdzie kalkomania sie znajdowala (moze wyjsc ciekawy efekt 'zniszczenia' ) jezeli po to kaleczki trzeba bedzie podniszczyc potem washem itd. Co radzicie (zanim bedzie za pozno)? Jak to chlopaki Sowieci rozwiazywali na codzien?

Kaleczka to czerwone '14' wiec jak sie domyslam ladniej bedzie wygladac na bialym. Jerszcze zostaje opcja wlasnego numeru z szablonu naniesiona areo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły zimowe kamo to było wapno, wiec nie sądzę aby na nie ktoś malował jakieś znaki choćby że względu na jego nietrwałość. Wiec wydaje mi się że albo je omijali przy malowaniu albo zakrywa w całości. Może malowali jakieś tymczasowe znaki (zdaje mi się że niemcy robili tak na zdobycznych ruskich czołgach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły zimowe kamo to było wapno, wiec nie sądzę aby na nie ktoś malował jakieś znaki choćby że względu na jego nietrwałość. Wiec wydaje mi się że albo je omijali przy malowaniu albo zakrywa w całości. Może malowali jakieś tymczasowe znaki (zdaje mi się że niemcy robili tak na zdobycznych ruskich czołgach).

 

Mysle ze malowali na i nie zawsze pokrywali czolgi wapnem....pewnie maziali czym sie dalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze koty za ploty

 

Udalo mi sie zrobic moje pierwsze zimowe kamo...niechcialem zeby bylo zupelnie zjechane ale raczej nieco zdarte i wyswiechtane glownie w miejscach eksploatacji. Kamulfaz robilem klasyczna 'technika na lakier do wlosow' na ktory nalozylem areo matowy bialy Revell'a i po pzreschnieciu (okolo 20 min...to wazne) zaczalem scierac buala farbe starymi wysluzonymi twardymi i srednimi, plaskimi pedzelkami...a oto efekty:

 

model zaraz przed lakierowaniem (nijakie swiatlo dzienne=typowa brytyjska pogoda:)

 

basefinal.jpg

 

po nalozeniu bialej farby

 

white1.jpg

 

i po wytarciu

 

wintercam2.jpg

 

wintercam3.jpg

 

wintercam4.jpg

 

wintercam5.jpg

 

wintercam7.jpg

 

wintercam6.jpg

 

Jeszcze musze porobic male poprawki bo tu i tam cos przegapilem ale generalnie jestem zadowolony z efektu. Wydaje sie ze jesem w polowie prac przy tym modelu bo otrzymalem baze do pracy z olejami i pigmentami.

Co myslicie ?

 

Zimowy wash i kamo to super zabawa - POLECAM!!! - ale trzeba byc w miare szybkim zanim akryl calkowicie wyschnie

 

W najblizszej przyszlosci wash, zacieki + rdza, kurz, tluste plamy, blotko, jakies liscie (moze) i pigmenty...

 

 

Pozdrawiam

 

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to że robiłem dwa razy tą techniką i za każdym razem inaczej wychodziło. Czasy są o tyle ważne, że czasami jak farbą wyście to nawet atom nie chcę jej ruszyć. Wygląda fajnie. A teraz dalsza cześć rozrywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki...fajnie ze sie Wam podoba...zawsze to milo

 

No i fajnie Ci to wyszło

A dlaczego pierwsze koty za płoty?

 

Pierwsze - no bo to moje pierwsze zimowe kamo....cos jak 'moj pierwszy raz' lub 'napisz do Kasi'

Tak na marginesie biala farbe usowawalem poczatkowo uzywajac cieplej wody a potem jak arryl nieco stwardnial pzreszedlem na powazniejszy kaliber czyli 50-tka 'Smirnoff'

Nie polecam mocniejszych alkoholi jak izopropanol, ktory by rozpuscil nieco wiecej niz tylko biala powloke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kamuflaż wyszedł elegancko. Ja co prawda poniszczyłbym go nieco mocniej, ale to ja. Narzędzia zostawiasz tak jak są, czy będziesz je przemalowywał?

 

Nie chcialem go odrapac zbytnio. Bede go niszczyl olejami pigmentami i innymi mazidlami ;) i mam nadzieje ze nabierze wyrazu. Zacieki na bialym beda ladnie wygladac

Narzedzia ...caly czas sie zastanawiam, pewnie bede malowal i niszczyl.....wlasnie DESTROY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ewentualne oznaczenia taktyczne na wieży, to kładli po nałożeniu zimowego kamo?

 

Z tego co wiem kladli przed jak i po. Mozna znalesc stare fotki z T34 i KV (i innych) gdzie na zupelnie bialej wierzy malowali numery taktyczne (bodajze czerwonym mazidlem). Milalem gdzies fotke tak pomalowanego Is'a, niesty gdzies ja zawieruszylem..moze jeszcze znajde. Oczywiscie tez mozna znalesc numery malowane na zielonej farbie - nie przykryte biala (lub ze zmyta biala farba w tym miejscu).

 

t3485_002.gif

 

Bede chcial nalozyc kalki jakie Dragon dostarczyl do zimowego kamuflazu - jakis niezidentyfikowany czolg spod Witebska (diabli wiedza ile to mialo wspolnego z prawda).

 

aadr9108.main.jpg

Ciekawe za Italieri w swoim zestawie ma takie same oznaczenia. Jezeli ktos ma jakies inne zdjecia ciekawych oznaczen taktycznych uzywanych przy zimowym kamo to bede wdzieczny.

 

Dzis klade sido a jutro prawdopodobnie kaleczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i co...weekend. Wczoraj popsikalem sidoluxem a raczej brytyjskim odpowiednikiem - Pledge (klear)...no niewazne.

Dzisiaj nalozylem kaleczki. Moim zdaniem ladnie siadly. Dragonowskie sa nieco inne niz Tamki czy Italieri - sa matowe! bardzo szybko siadaja z decalfixem Ravella, wic nia ma zbytnio czasu na poprawki, zwlaszcza na chropowatej powierzchni wiezy.

 

Teraz wyglada to tak i jest to ostatni moment w ktorym tem czolg jest taki ladny bialy i czysty....prawie jak aniol

czas na brudzing, blocing i syfing ....i destrukcje!....niektore specyfiki z AK i MIG'a , ktore chcialbym wyprobowac poraz pierwszy juz sa w drodze...trzeba poczekac.

 

czold1.jpg

 

wieza1.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez Ciebie aż zacząłem szukać jakiegoś fajnego JS w 1/35.

Jest Tamki ale drogi 186zł.

Możesz powiedzieć gdzie i za ile ty kupiłeś swojego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.