Skocz do zawartości

RUDY 102 czyli kaczor


FAHR

Rekomendowane odpowiedzi

Napis Rudy jest stanowczo zbyt duży

 

24a4e190d9639fcb.jpg

fot. TVP

- to odcinek "Rudy, miod i krzyze" teoretycznie powinien byc zrobiony na T-34/76 (choc w filmie zawsze graly T-34/85)

 

lubiący T-34 i tę znajomą załogę (oprócz Janka - bo w późniejszych odcinkach zrobił się dziwny)

Aktor Cezary Pazura opowiadal w TV kiedys ciekawa anegdote. Jako maly chlopiec pasjonowal sie serialem (jak wszyscy). Trafilo sie ze plener do ktorejs serii "Czeterj pancernych i psa" byl niedaleko, wiec uprosil ojca i wybrali sie na wycieczke. Dzieciarni byla olbrzymia ilosc. Przezywal spotkanie z Gustlikiem, Grzesiem, Szarikiem - itd. Mial wszystkie autografy, lacznie z odcisnieta lapa Trymera. Do szczescia brakowalo tylko podpisu Janka. Ostatecznie dorwal swojego bohatera/idola i ze scisnietym gardlem poprosil o autograf. Gajos zdenerwowany kolejnym dublem, puscil mu taka wiazanke ze malego Czarusia wmurowalo/zatkalo i w oczach pojawily sie lzy. Jak to mozliwe ze Janek Kos - moze mowic takie slowa ?! Po latach gdy Czarus stal sie aktorem Cezarym - gral razem z Gajosem. Pazura opowiedzial mu o ich pierwszym niezpomnianym, dla Czarusia spotkaniu.

Gajos odpowiedzial - No przeciez mogles powiedziec, ze Ty to Ty...

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A tak na boku o filmie: doszly mnie sluchy, ze powstaje wersja kinowa z Pazura w roli Gustlika. Moze to tylko plotka i cosik mi sie pokrecilo
zart wykrojony 1 kwietnia - przez redkacje kolorwego czasopisma dla pan "Viva!". Zrobili sesje zdjeciowa z aktorami ubranymi w mundury z epoki i napisali ze bedzie film... chwycilo Malajkat mial grac Czeresniaka

caed3bae0d93248d.jpg

 

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jankowi zaczęło odbijać odkąd został dowódcą czołgu, a w szczególności w ostatnich odcinkach drugiej serii. Panoszy się i nie jest już tym samym myśliwym i synem Westerplatczyka, a hardym dowódcą Ludowego Wojska Polskiego. Tak głupio jakoś się robi.

Ja i tak najbardziej lubię Grigorija szczególnie za brawurową próbę wyrwania się Rudym z łap Niemców i za to, że w końcu udało mu się usidlić Lidkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje posty w tym temacie same mowia za siebie. Jesli tak nie jest i dopiero sie starasz to dlaczego krytykujesz modele innych. Popracuj lepiej nad swoimi. Twoje Sturm, Jagd i inne Tigery tez sa monotonne. Poza tym dales do zrozumienia kolegom, ze sie nie znaja i chwala tylko dlatego, ze to RUDY.

Nad swoimi modelami pracuje, nie bój się... Moim modelom owszem, jeszcze duużo brakuje, i nigdy nie mówiłem że jest inaczej. I nie dałem nikomu do zrozumienia że się nie zna.

Po jakimś tam sukcesie wychowawczym, zaczynasz się błyskawicznie uwsteczniać...

To że kogoś skrytykowałem znaczy że się uwsteczniam?

Jest wielka różnica między jak to lubisz nadużywać, zresztą nie tylko TY tak zwaną konstruktywną (nie znoszę przez takich jak ty tego ładnego określenia... ) oceną, a jeżdżeniem po kimś dla samego krytykanctwa... (Nie rozpoznajesz ogniw, i śladów po "wypychaczach"...)

Więc również za kiepską formę krytyki, niechlujną i niezamaskowaną grzecznością masz również ocenę najniższą.. Tak niską, że wręcz nudną, i wielce monotonną...

Jednym słowem zapełnia ci się dzienniczek kiepskimi ocenami...

Nie jeżdże po kimś dla samego krytykanctwa. Jeżeli ktoś pokazuje model, to oczekuje chyba jakieś oceny. Ja go oceniłem- gdyby nie to, że widać jakieś tam nieoszlifowane ślady na ogniwkach, oceniłbym go lepiej. Brakuje mi też rozjaśnień. Co w tym złego?

Zresztą nie chce mi się już dyskutować- ja napisałem swoje, wy swoje. Natomiast dziwi mnie że rzuca się nie autor wątku i modelu, ale osoby które model juz oceniły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jankowi zaczęło odbijać odkąd został dowódcą czołgu, a w szczególności w ostatnich odcinkach drugiej serii. Panoszy się i nie jest już tym samym myśliwym i synem Westerplatczyka, a hardym dowódcą Ludowego Wojska Polskiego.
- no co - nastolatkowi woda sodowa odbija itd. Autor scenariusza trzyma realia. Jednak faktycznie Janek dziwnie sie zachowuje...

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smb39w_th.jpg

To by było na tyle w tym temacie

Niestety reszta musi zostać monotonna, bo w dunkelgelb/rotbraun/olivgrun już go nie przemaluję

 

No i teraz może przestaną się czepiać.

 

 

Co do filmu:

Ja uwielbiam serial jeszcze po dziś dzień. Mam nawet wszystko na DVD. Jednak po latach interesowania się historią inaczej już patrzę na film. Film nadal fajnie zrobiony ale strasznie fałszywy. Jednak tym komuchom udało się po części poprzez takie produkcje kierować młodym pokoleniem. Dobrze, że wielu z wiekiem zmądrzało.

 

Pozdrawiam

Samik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak faktycznie Janek dziwnie sie zachowuje...

 

Ja myślę, że to działanie jakiegoś sprawnego oficera politycznego pomiędzy odcinkami Pewnie za ten napis...

 

Film nadal fajnie zrobiony ale strasznie fałszywy. Jednak tym komuchom udało się po części poprzez takie produkcje kierować młodym pokoleniem. Dobrze, że wielu z wiekiem zmądrzało.

 

Samo przygotowanie filmu jest jak na tamte czasy i warunki nadzwyczaj dobre. Szczegółnie pierwsza seria. Druga jest już stopniowo upraszczana (pomimo, że mamy tam ciekawe epizody), aż w końcu w Berlinie widzimy wojaków z Kałasznikowami. Zapewne rolę odegrała kwestia finansowa...

Kierowanie nie tylko młodym pokoleniem, ale całymi rodzinami. Serial ogląda się bardzo przyjemnie i z sentymentem, ale...no właśnie ale...

Powstanie Warszawskie pominięte całkowicie (tylko kilka słów z ust byłych powstańców, którzy dołączają do LWP by "naprawdę się bić"), przemiła, radosna i wręcz sielankowa Armia Czerwona no i oczywiście pies, który odgrywa zasadniczą rolę w tym, aby serial trafiał do młodszej widowni...

Dużo by tu wymieniać, ale czy to warto. Chyba nie. Najlepiej oglądać Szarika z sentymentem i uśmiechem na ustach, a historii uczyć się jednak z książek historycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a historii uczyć się jednak z książek historycznych.

 

Szczególnie tych wydanych w latach 60'-tych, 70'-tych czy 80'-tych.

 

 

Ale i tak serial lubię. Wiem jak naprawdę toczyła się wojna więc mi ten serial już nie zaszkodzi. Co wiem to wiem.

 

 

Pozdrawiam

Samik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jedyne co mi się nie podoba to wysoko i mocno przykurzony kadłub. Chyba jechał przez cały front i zatrzymał się dopiero w Berlinie. A tak poważnie to bardzo ładnie wyszedł. Ładna wieża i faktura wieży też cacy. Ładnie przytarty. bardzo ładny. Podoba mi się. Daję 6 z małym minusem za kurz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
jednocześnie proszę moderatora o wrzucenie ich na pierwszą stronę.
Jak rozumiem, chodzi Ci o przeniesienie zdjec na Twojego pierwszego posta, tak? Mozesz to sam zrobic przeciez. Klikasz przycisk zmien w swoim pierwszym poscie i dokladasz zdjecia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOBRY model polskiego T-34. Szczególnie wieża. Natomiast polskie teciaki nie miały belki łącznej z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do modelu to świetnie zrobiona faktura wieży no i ładne przybrudzenia. Co do wypowiedzi Dziagwy, to masz rację krytyka konstruktywna jak najbardziej, ale na Boga nie przenoś do tego forum tych pretensjonalno-roszczeniowych rozmówek z innego forum, Ty wiesz którego ( forum służy do wymiany zdań a nie definiowania tego czym jest modelarstwo a czym robienie buraków). Jak zostanie zarejestrowany w Polsce oficjalny zawód modelarz redukcyjny, to można wtedy faktycznie grupować ludzi na modelarzy i niechlujów, a tak po co ta dyskusja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forum służy do wymiany zdań a nie definiowania tego czym jest modelarstwo a czym robienie buraków).

Ja tam i modelarstwo i buraki lubię, to może Dziagwo mała boćwinówka??

Albo żeby połączyć dwie pasje zrób model talerza z zupką buraczkową w 1/35 co ty na to????? :-) A co do modelu- łądny, nie powiem złego słowa. No może oprócz zakurzenia, ale to kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem w modelu jeden maly blad- rury wydechowe,w filmowym Rudym byly rury powojennej produkcji (z kolnierzem ), natomiast w twoim Rudym sa rury produkcji wojennej. Ale po za tym model jest kapitalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem, chodzi Ci o przeniesienie zdjec na Twojego pierwszego posta, tak? Mozesz to sam zrobic przeciez. Klikasz przycisk zmien w swoim pierwszym poscie i dokladasz zdjecia...

Majek, no właśnie chodzi o to, że nie widzę tej opcji.

 

Jeśli chodzi o pozostałości formy na odcinku gąsienic na przedzie kadłuba (na co o ile mnie pamięć nie myli zwracał uwagę Dziągwa) to niedociągnięcie zostało już poprawione, tylko, że zdjęcia są wcześniejsze.

 

DOBRY model polskiego T-34. Szczególnie wieża. Natomiast polskie teciaki nie miały belki łącznej z przodu.

Panzer masz rację, zwróciłem na to uwagę za późno żeby coś z tym zrobić, natomiast ostry przód kadłuba jest już uwzględniony

 

Znalazlem w modelu jeden maly blad- rury wydechowe,w filmowym Rudym byly rury powojennej produkcji (z kolnierzem ), natomiast w twoim Rudym sa rury produkcji wojennej. Ale po za tym model jest kapitalny

Tomek74 to zależy w którym filmowym Rudym, bo ich tam faktycznie kilka było, nawet w jednym odcinku można było spotkać kilka wozów z numerem 102

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie czolgi grajace Rudego byly powojennej produkcji,i byly przystosowane do przekraczania wody. Kolnierze na rurach sluzyly do mocowania odpowiednich "koncowek" ktore mialy za zadanie nie dopuscic do tego aby woda zalala uklad wydechowy. Ale w dalszym ciagu twierdze ze model jest kapitalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek74, weź jednak pod uwagę, że modyfikacje wprowadzano stopniowo i wozy pochodzące z pierwszych lat produkcji w Łabędach, nie były przystosowane do pokonywania przeszkód wodnych po dnie, co wprowadzono dopiero w wersji m2 o ile dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze zostanie nam wybaczony nasz maly offtopik:). Czolgi grajace rudego byly polskiej produkcji (mozna by powiedziec ze jest to wersja pozniejsza), od produkowanych zaraz po wojnie roznily sie wlasnie tymi kolnierzami, silnikiem W-34M-II, troche zmodyfikowana wieza- swiadcza o tym dosyc niskie numery seryjne widoczne na wiezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

Widzę, że do teciaka z tego postu nie można przyrównać tego http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ae6aa6098d9a2c15.html

czyli mojego RUDEGO.

 

Uważam, że wszelkie spekulacje na temat wojenny czy powojenny są zbędne. Trzeba się zastanowić czy chcemy model czołgu z filmu czy z historii. RUDY wszystkim kojaży się z filmem lecz taki czołg mółby istnieć naprawdę podczas wojny. Ja nie mam żadnych zastrzeżeń, a napewno nie do wykonania

 

Pozdrawiam i podziwiam

Damian - maszynista93

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.