Skocz do zawartości

Diorama Carentan France 1944


revicess

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z tą dioramą to urwanie głowy co zaczne robić to mi się coś wali psuje i zaraz chęci mijają teraz spróbuje zrobić w ten sposób :

Forma z klocków lego:

2164e33429417703gen.jpg

 

i zalać to gipsem

Moje pytanie czy takie coś się nadaje ??

na czym to położyć żeby mi to ładnie odeszło ?

i czy te ścianki też odejdą ładnie od gipsu czy posmarować jakimś olejem albo czymś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Możesz owinąć formę z LEGO kilkoma warstwami folii aluminiowej by zrobić prowizoryczną formę. Tylko nie wiem czy zadziała w tak skomplikowanej formie, chyba że podzielic to na kilka większych elementów, a potem połączyć. Kilka warstw powinno folii wystarczyć i chyba utrzyma gips, a potem łatwo to usunąć nożykiem i papierem ściernym wyrównać. Metoda byłą raz przeze mnie stosowana ( tylko to była płaska sciana ) i efekt był niczego sobie.

 

 

A jakbyś chciał prostsze rozwiązanie bez lania gipsu to cienki styropian kontra lutownica ( sam byłam zaskoczony łatwością obróbki, wycinając dołki na mojej dioramie MW). Tylko problem jest taki że śmierdzi okropnie, rób to z odkurzaczem, albo przy samym oknie (otwartym oczywiście )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to prostszym sposobem poprostu klocki z lego posmarowalem olejem slonecznikowym zeby nieprzylegl gips i wlalem go do srodka noi nareszcie mi coś wyszło ale planuje zrobić to od nowa bo przez nieostroznosc pekło w jednym miejscu

 

1c8faf8889cbda0dgen.jpg

d03d7352c1d6d997gen.jpg

1632e3118dff4e80gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladnie to wyglada,jak wojna to i zniszczenia.Ja bym wpuscil rzadkiego wikolu w pekniecie od srodka budynku zeby zwiazac ten pekniety kawalek co by nie odpadl przy dlubaniu cegiel.Warto byloby postawic jakas sciane prostopadla do glownej -lepiej sie to bedzie trzymac.

Zapowiada sie ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A napraw je(jeśli musisz) tym samym, z czego jest odlane.

Wikol odradzam, później zostanie ślad, którego pozbycie się będzie trudne.

Samych pęknięć narobiłbym jednak więcej, odsłonił gdzieniegdzie cegieł i ruinka prima sort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam w zasadzie prace stoją w miejscu dorobiłem dziś tylko boczną ściaanke wiąże się to z tym ze nie mam pomysłu na dalszą prace pomyślałem ze zamiast chodnika po bokach mógłbym zrobić ziemie z jakimś gruzem zacząłbym juz rzezbic cegielki ale wydaje mi sie ze faktura tego gipsu jest za rowna czym bym to mógł ''pochropowacic''?? prosiłbym o przepis na jakiś fajny gruz postaram sie zrobic duzo to zasypie nim tą złamaną częśc

 

23241d8783c738e8gen.jpg

d2d451cc6ff95705gen.jpg

926064715222ca73gen.jpg

60244b0933752a05gen.jpg

bba47677ed58ca43gen.jpg

 

Tak wogóle to prosze was o jakieś fajne pomysły odrazu ze sposobem wykonania bo coś mnie wena opuściła a jak juz się zabrałem to pasuje zkończyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...gruz możesz zrobic z korka bardzo fajnie wychodzi dorzucisz jakieś deseczki podsypiesz piaskiem i dodasz jakieś cegiełki i będzie gites. Ale

może gruz dasz po całości gdzie stoi budynek, przecież to ruina??

P.S: Cegły można zrobić z pasteliny albo możesz kupić nie są droge 100szt chyba 7 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem - ale może psiknij warstwę wody z aerografu na budeynek i posyp z wierzchu gipsem - może powierzchnia zrobi się bardziej chropowata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o te cegły kupne to można je kleić na klej CR taki w białej tubce, jak wyschnie to zostaje przezroczysty glucik ale można to obciąć nożykiem, tylko jest problem musisz każdą cegiełke po kolei kleić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka troszke się zdenerwowałem i się połamało :D Ale nie ma tego złego co by na dobre niewyszło będzie budynek 3D zobaczcie czy może tak być jak tak to który wariant wybieracie ??

e21d6fcc0a015a71gen.jpg

bca181d00530da80gen.jpg

4a2dd7ba914c3901gen.jpg

473330216f95f983gen.jpg

 

Nieweim czy to fajnie wygląda najwyżej odlewanie od początku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to foto nr 1 tylko bez tego kawałka muru na rogu, ale możesz mieć problemy z łączeniem tych połówek, ja kleiłem klejem polimerowym i nie powiem trzyma dość mocno, tyle że był to kąt prosty. Budynek pasowało by też trochę wyszlifować jakimś papierem np. 1500 wodnym ale na sucho coby te rysy wyeliminować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

narazie to tylko myśle ale teraz coś trzeba się wziąść do roboty szukałem juz pomysłu na budynek i tak dalej znalazłem pare ciekawych fotek myśle że wam się też przydadzą do tworzenia dioram ( jest pare koncepcji ) http://www.histomil.com/viewtopic.php?f=95&t=3918&start=1570

 

Czeka mnie chyba ponowne odlewanie budynku doszedłem do wniosku że ten ma troche za grube ściany

 

pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.