Skocz do zawartości

T-34 STZ Model 1942. Zvezda 1/35


Zekar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,od jakiegoś czasu dłubie sobie takiego teciaka,nie wrzucałem wcześniej warsztatu ponieważ rozpoczęcie studiów i wyprowadzka z domu powodują,że modelować mogę tylko w weekendy i to nie zawsze. Jednak myślę,że w nadchodzący długi weekend coś więcej zrobię w tej materii. Dobra,ale do rzeczy. Model zvezdy wybrałem głownie ze względu na cenę,ponieważ to co znajduje się w pudle ma niewiele wspólnego z czołgiem produkcji STZ. Tak więc budowa wiąże się z paroma przeróbkami. Przede wszystkim przerobiłem osłonę KM-u na starą wersję, zvezda dała nie wiedzieć dlaczego nowy typ, podobnie z tylnią płytą pancerza,musiałem zrobić ją od podstaw,ponieważ dostajemy ją w wersji z okrągłym włazem . W związku z tym musiałem też przerobić łączenie tylnej płyty z wanną. Zrobiłem tez nowy km z igły od strzykawki.I to wszystko co do tej pory zmajstrowałem,teraz trochę obrazków:

Tylna płyta,jeszcze nie skończona:

1000462.jpg

KM: Wokół osłony Km-u zvezda zrobiła taki pierścień fajny, tylko nie mam pojęcia po co taka ozdóbka .

1000464n.jpg

1000466.jpg

1000469xv.jpg

 

I tyle w temacie na dzisiaj,Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki za zainteresowanie.Pancho warsztat na pewno się przyda . Postaram się jutro wrzucić foty z tego co wykombinowałem przez weekend, chociaż miałem nadzieje więcej podłubać,ale cóż. Aha i będę wdzięczny za wszelkie foty teciaków STZ, jeśli ktoś takowe posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zekar poszło PW, a tak w ogóle słuchaj kolegi Kamil K. ten to tych Teciaków natrzepał

A ta na poważnie - Kamilu - przecież to co się zrobi samemu, tak jak sam powiedziałeś "własnym sumptem", najbardziej cieszy - prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzepał, trzepie, trzepać będzie, bo to piękny czołg. . Ogólnie służę pomocą w miarę skromnych możliwości.

 

Cieszyć, cieszy, jak najbardziej, ale nie zawsze (mi przynajmniej) wychodzi. Toteż zdarza mi się zniechęcać szybko - Moskiewski Kołchoźnik leży i skończyć się nie może, bo trzeba by dociąć nowe błotniki, a tak się nie chce. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za zainteresowanie. Jednak musicie mi wybaczyć opóźnienie w kwestii zdjęć,miały być dzisiaj, ale niestety nie zdążyłem pstryknąć przed wyjazdem do Poznania, więc będą w sobotę .

a tak w ogóle słuchaj kolegi Kamil K

No muszę się przyznać,że przed rozpoczęciem budowy przestudiowałem warsztat Kamila K. wzdłuż i w szerz . Bardzo fajny teciak z tego wyszedł . Aha i kończ tego Kołchoźnika bo efekt końcowy się bardzo obiecująco zapowiada.

"własnym sumptem", najbardziej cieszy

No dokładnie, o wiele większa satysfakcja z ukończonego modelu, a poza tym ja to raczej siedemdwójkowicz jestem (przynajmniej byłem,bo mi się 35 ostatnio zaczyna coraz bardziej podobać ) ,dlatego niewiele mam w złomie modelarskim części,którymi mogę się posiłkować przy takim np teciaku.

bo to piękny czołg

I tutaj też się podpisuję .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam obiecane zdjęcia . Oto co podłubałem przez długi weekend, nie zrobiłem zbyt wiele, ale jakiś postęp jest.

1000466o.jpg

Łączenie tylnej płyty z wanną wstępnie poszpachlowane, ale jeszcze czeka mnie trochę roboty przy nim.

1000480b.jpg

1000484rl.jpg

Tutaj wieża, też wstępnie sklejona i poszpachlowana,w środku widoczne pseudo wnętrze, które dał producent w zestawie.

1000477t.jpg

1000487u.jpg

I tylna płyta, zostały jeszcze nity na dole,ale to dopiero jak połączę kadłub z wanną, i chyba wywalę te zawiasy od włazu inspekcyjnego i zrobię od nowa.Aha i wyprostuję rurę wydechową po lewej .

A teraz zastanawiam się nad gąsienicami,te obroże z zestawu średnio mi pasują,może rzucę się na Fruile, ale to się jeszcze zobaczy, a nie wiem czy bilek produkuje plastikowe ogniwka dla mojego tetka. I to tyle,mam nadzieje,że coś pójdzie do przodu przez ten weekend.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,był mały przestój, w zeszły weekend niewiele zrobiłem,ale w ten troszkę już mi się udało podłubać .

Doszedł papmperek, będę go sobie powoli malował. Ponadto zrobiłem spawy z green stuffa,troszkę podszpachlowałem kadłub w kilku miejscach i wykonałem wewnętrzną stronę włazu wieży.

1000505.jpg

 

1000510i.jpg

 

1000511o.jpg

 

1000512z.jpg

 

1000513r.jpg

 

1000515r.jpg

 

I na razie tyle,będę wdzięczny za wszelkie uwagi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten spaw na górze wieży wydaje mi się jakby trochę za bardzo uwydatniony.

eeeeeee przecież to tylko STZ , no może lekko przesadziłeś ale bez tragedii, gorzej natomiast że nie zrobiłeś spawu wokół całego dachu wieży a szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeeeee przecież to tylko STZ
ten spaw na górze wieży wydaje mi się jakby trochę za bardzo uwydatniony.

No więc właśnie,bez przesady .

A tak na serio to macie racje z tym spawem,pogapiłem się na foty i rzeczywiście trochę popłynąłem wielkością tego spawu,ale wszystko da się naprawić .

Jak je zrobiłeś?

Spawy zrobiłem z masy rzeźbiarskiej Green Stuff,jeśli o to pytałeś.

gorzej natomiast że nie zrobiłeś spawu wokół całego dachu wieży

Kurcze,właśnie na fotach go wcale nie widać... A raczej wątpię,żeby bawili się w piłowanie spawów. Masz może jakieś foty wieży,gdzie coś dokładniej widać?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie. tak poważnie to lepiej to popraw, nie wiele ale jednak węższy choć nie koniecznie bardziej płaski

tu interesujące Cię spawy

7977c6f0a192.jpg

te są bardzo ładne jak na ichnie standardy, nie wszystkie takie były

 

i jeeszce na 85

89dce36cd97a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, zdecydowanie mam zamiar ten spaw poprawić,strasznie pokraczny wyszedł w stosunku do oryginału, chociaż wcześniej jakoś mi to umknęło. Dzięki za foty . Faktycznie spaw jest widoczny,teraz dopatrzyłem się go tez na swoich zdjęciach. No czyli trza go dorobić jeszcze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troszkę udało mi się znowu podłubać. Przede wszystkim poprawiłem spaw na wieży i wykonałem spawy wokół dachu. Wydaje mi się,że teraz to trochę lepiej wygląda, chociaż z tym spawem na dachu wieży to jeszcze się pobawię,dopiero na zdjęciach zauważyłem,że trochę krzywo wyszedł.

1000537f.jpg

1000540s.jpg

Zrobiłem osłonę wlotów powietrza,w zasadzie prawie zrobiłem,zostały mi jeszcze poprzeczki, no i muszę wykonać żaluzje pod nią.

1000546u.jpg

1000550o.jpg

A no i walczę z zaokrąglonym połączeniem tylnej płyty z wanną, na chwilę obecną tak to wygląda. Muszę jeszcze raz wszystko wyrównać i zrobić zawiasy.

1000555c.jpg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.