Skocz do zawartości

T-34 STZ Model 1942. Zvezda 1/35


Zekar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukalem juz inspiracji w roznych rzeczach ale nie w AGD

No sam głowiłem się skąd wytrzasnąć taką siatkę,okazało się,że sitko za jedyne 3zł z tesco jest idealne

Dobra,teraz do rzeczy. W ten weekend za wiele nie zrobiłem, tylko żaluzje pod osłoną powietrza:

1000557v.jpg

1000559i.jpg\

Osłona na zdjęciach założona oczywiście na sucho.

I to tyle,czekam na przerwę świąteczną,liczę,że uda mi się zabrać wtedy za malowanie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,w tym tygodniu też za wiele nie zrobiłem,a konkretniej to skończyłem rzeźbić łączenie tylnej płyty z wanną. Zostało mi jeszcze zrobienie linii podziału o której w toku szpachlowania,szlifowania i wygładzania zapomniałem i oczywiście muszę przykleić nity i zawiasy. I to na tyle,teraz kilka fotek:

1000561t.jpg

1000563mb.jpg

Dół wymaga jeszcze dosłownie drobnej kosmetyki.

1000562m.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się z tymi zawiasami na osłonie wlotu powietrza,wykombinowałem coś takiego. Poza tym zrobiłem zawiasy na tylnej płycie kadłuba. I to właściwie tyle,dojdzie jeszcze trochę towaru na błotniki; ogniwa gąsienic,zasobniki lina itp.

Życzę wszystkim forumowiczom Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!!!

1000568b.jpg

 

1000602b.jpg

 

1000604u.jpg

 

1000610y.jpg

 

1000612b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,wczoraj pomalowałem i pocieniowałem wieże. Było to moje pierwsze malowanie i cieniowanie aerografem (wreszcie dokonałem zakupu odkładanego chyba od 2 lat ) dlatego będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady. A tak to wygląda:

1000636x.jpg

 

1000634y.jpg

 

1000635.jpg

 

1000637p.jpg

 

1000638z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie .Wzmocniłem to cieniowanie,myślę,że teraz powinno być ok. Pomalowałem i wycieniowałem też kadłub.Jeszcze parę drobiazgów muszę poprawić,które wylazły po nałożeniu farby. I tak to się prezentuje:

Życzę wszystkim Szczęśliwego Nowego roku!

 

1000647e.jpg

 

1000649n.jpg

 

1000651b.jpg

 

1000653r.jpg

 

1000655ay.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie .Wzmocniłem to cieniowanie,myślę,że teraz powinno być ok. Pomalowałem i wycieniowałem też kadłub.Jeszcze parę drobiazgów muszę poprawić,które wylazły po nałożeniu farby. I tak to się prezentuje:

Życzę wszystkim Szczęśliwego Nowego roku!

 

1000647e.jpg

 

Kolego - wszystko pięknie - ale.................... płyty na przodzie wyspawałeś z zazębieniem, a tył

 

1000647e.jpg

Popatrz na fotki, na pewno zauważysz o co kaman.

Reszta jak najbardziej ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się,że się wam podoba .

płyty na przodzie wyspawałeś z zazębieniem, a tył
czy przypadkiem tylną klapa nie była na zawiasach? Tak więc chyba nie powinno tam być spawów?

No cóż,ze spawami Pancho

ma racje,faktycznie teciaki z STZ miały tylną płytę łączoną na zazębienie,wyraźnie widać to na fotach,a mi to jakoś umknęło w trakcie budowy,myślę,że da się to dorobić. Faktem też jest,że była ona na zawiasach... Nigdy nie zwróciłem na to uwagi,ale faktycznie trochę to dziwne. No cóż pogrzebie w dokumentacji, może coś znajdę na ten temat.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie potrzebnie narobiłeś sobie dodatkowej roboty

 

pięknym egzemplarz STZ stoi na cytadeli w Poznaniu

2731e9e8f1ea.jpg

w tej chwili wszystko co było możliwe ( w tym tylna płyta) jest przyspawane do pancerza, to popularne zabezpieczenie przed złomiarzami :

w oryginale jednak, tylna płyta jest ( była ) mocowana jedynie na śruby - przecież raz po raz trzeba zajrzeć "pod maskę" D

niemniej widać wyraźnie że płyty się zazębiają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie potrzebnie narobiłeś sobie dodatkowej roboty

A to spokojnie,nie dorobiłem jeszcze tych spawów,miałem właśnie wątpliwości co do nich, a w ogóle siedzę w Poznaniu i nie mam modelu ze sobą,jak wrócę w piątek to dopiero coś ruszę. Ale dzięki za informacje,bo później zdjąć to,to byłby problem . Pomyślę jeszcze jak zrobić te zazębienia.

A tak swoją drogą muszę się wybrać na cytadele obfotkować tego teciaka,nie wiem,dlaczego tego jeszcze nie zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą muszę się wybrać na cytadele obfotkować tego teciaka,nie wiem,dlaczego tego jeszcze nie zrobiłem.

polecam - jest już z niego troszkę "składak" ale z daleka kadłub przypomina STZ

 

no nie potrzebnie narobiłeś sobie dodatkowej roboty

miałem na myśli to że model jest już pomalowany - z resztą bardzo ładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,wrzucam jeszcze fotkę "podkutego" teciaka.Tylko gąski muszę zamówić,a w przyszły weekend jak czas pozwoli ruszam z filtrami,washami,brudzeniem itp. itd. A co do tylnej płyty,chyba jednak nie będę już robił tych zazębień,model pomalowany i na pewno zniszczyłbym powłokę farby,szkoda mi psuć tą robotę. Tym bardziej,że nie jest to aż tak wyeksponowany element.

miałem na myśli to że model jest już pomalowany - z resztą bardzo ładnie

No,nie zrozumieliśmy się,ale dzięki za opinie co do malowania .

 

1000659f.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie jestem fanem T-34, ale zaglądam do twojego posty, bo malowanie i modulacja kolorów jest super.

Nie wiem, ale te koła jakoś dziwnie mi się kojarzą z lego, nie wiem dlaczego.

Czekam na dalsze prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.