Skocz do zawartości

Mil Mi-17 605


tees

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po dłuższej nieobecności na forum chciałbym zaprezentować wam Mi-17 którą skleciłem ostatnio. Sam model to Hobby Boss z małymi przeróbkami ale bez jakichkolwiek szaleństw. Kalki to mieszanina Hi Decal i godła pochodzące z produkcji naszego kolegi forumowego Cinekf 1 czyli Marcina. Jeszcze raz serdeczne dzięki Marcin.

Oto co udało mi się zrobić. Krytyka mile widziana.

8e0539f247e16ec4m.jpg d6c4e550212f9707m.jpg 6e64f26c1a106e64m.jpg 85d7bf1378ef28e4m.jpg

 

5e21e97cbffe2074m.jpg a7a3097ecd38efa6m.jpg 83d2db265ad9fd75m.jpg c55abef66cc749a7m.jpg

 

Mam nadzieje że już nie długo uda mi się dokończyć wątek warsztatowy i zrobić galerie Mi-8 którego budowa została przerwana prze zemnie jakiś czas temu.

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miód na serce Darku, piękna robota Pozdrawiam

 

Cieszę się, ze mogłem pomóc

 

P.s. Darku napisz coś więcej o malowaniu, jakich farb uzyłeś, wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za pochwały. W rzeczywistości wierzcie mi że się prezentuje jeszcze lepiej jeśli idzie o kolorystykę i wogóle .

Hmm. Niestety ,wszystkie kolory to mieszanki które robiłem na oko na podstawie fotek z tego okresu użytkowania chociaż ich naprawdę niewiele . Do tego mam go w pamięci gdyż w tym malowaniu w latach dziewięćdziesiątych gościł u nas w aeroklubie bielskim i był wykorzystywany do skoków. Jeśli idzie o same kolory to tak:

zielony - był mieszany na bazie Humbrola 149

szaroniebieski - to mieszanka gunze 57 (aircraft grey) plus niebieski z pactry ale numeru to już nie pamiętam

szaro piaskowy - to Pactra 50 ( mud) z odrobiną szaropiaskowej tamyi

Całość na sam koniec zwerniksowana lakierem matem Valeyo z odrobiną szarej Gunze by wszystkie kolory stonować i uzyskać lekki efekt wyblaknięcia. Efekt końcowy mnie samego zaskoczył pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne malowanko z krakowskiego Boogie. Łaciate Hipy wyglądają super!

Mam na półce jego bliźniaka, czyli "602" z Kotem szczęściarzem tyle że mój model jest sprzed 13 lat, czyli z techniki kamienia, to znaczy modelu, łupanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny, ładny nawet bardzo

 

Jedyne co mi trochę nie daje spokoju to oszklenie. Czy nie jest aby trochę "zamglone", czy to może tylko efekt na zdjęciu ?

 

Poza tym wszystko wygląda bardzo fajnie.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hee. I to jest właśnie to o czym wspominałem kiedyś w wątku warsztatowym ( zresztą jeszcze nie dokończonym) z budowy Mi-8 . W tymże zestawie było oszklenie samo w sobie przymatowione. A że miałem dwa zestawy HB to to które jest w zasadzie krystalicznie przejrzyste postanowiłem dać do Mi-8 z racji jego bardziej zdetalizowanej kabiny a ten mniej przejrzysty element użyc w Mi-17. W rzeczywistości nie rzuca się to tak bardzo w oczy.Zdjęcie jednak potęguje ten efekt ale na to już nie mam wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie, tylko trzy sprawy do uzupełnienia:

 

- antena ASzS-UD na belce (bliżej kadłuba) powinna mieć namalowane cienkie izolatory (brąz):

 

ASzS-UD-antenna--PS-helicopters.jpg

Natomiast druga powinna wyglądać następująco:

 

radio-antennas-right--only-PS.jpg

 

- piasta wirnika nośnego wygląda nad wyraz łyso i aż się prosi o waloryzację przewodami.

- antena ramowa ARK-9 na spodzie kadłuba powinna być wypukła:

 

608-4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście model śliczny, tylko jedno małe ale... ASO-2W które zaoferował producent jest TROCHĘ nie teges i szkoda że szanowny kolega nie przerobił tego detalu. Trochę ono psuje efekt ale to tylko moje czepialstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Ciesze się ze modelik się podoba. Mi-8 mam nadzieje że wyjdzie jeszcze lepiej. Co do linii podziałowych to było tak trochę dziwnie jak dla HB. Jedna połówka kadłuba miała super odtworzone linie i w miarę głęboko a druga miała zaznaczone tylko tak powierzchownie. Nawet na zdjęciach jest to zauważalne. Musiałem je więc trochę przerysować i pogłębić. Potem zapuszczenie baaaaaaaardzo rozrzedzonym Humbrolem 33 ( czarna) i przetarcie po około 10-15 min rozcięczalnikiem by zmyć nadmiar. Wcześniej podkład z błyszczącego lakieru Pactry by zapobiec zmyciu kamo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.