Skocz do zawartości

Holmes 750


copycat

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No dziura jest duża, mój błąd. Może coś uda mi się z nią zrobić, a jak nie to i tak pewnie nie będzie jej widać pod kabiną. Co do rdzy, podglądałem zdjęcia oryginalnych skrzyń tego producenta, jest idealnie.

Przemek spróbuj zatkać ją plasteliną. Ona łatwo się potem maluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrócono mi uwagę więc poprawiam. Skrzynię odkleiłem, nie takie rzeczy się rozklejało. I przejechałem silnik i skrzynię papierem położonym na stole. Wcześniej dałem kilka mokrych plam. Mieszanka clearu olejnego, czarnej i engine greas. Za dużo koloru dałem, następnym razem będę uważał.

CRW_1446.jpg

Tu oryginalna skrzynia tego samego producenta, jedna z wielu jakie znalazłem, jest podrdzewiała. Zdjęcie z internetu.

2232.JPG

Amt radzi malować wnętrze na Maron- kasztanowy, czerwono brązowy. Ja zastosowałem mieszankę H100 chyba z brązem, do tego czerwony filtr i ciemno brązowy wash. Sama H100 wydawała mi się zbyt pomarańczowa. Teraz jest chyba zbyt ciemna. Fotele się świecą bo są pociągnięte sido. Oryginalny materiał też się błyszczy więc tak zostanie. Poprawiłem też mocowanie foteli, stare było bardziej niż uproszczone i jednak widoczne z zewnątrz.

big-truck-pics-088.jpg

CRW_1448.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik wygląda mistrzowsko, brudzenie opanowałeś do perfekcji! Wnętrze mi się podoba, ale fotele jakby się trochę rozjeżdżały. Boczki drzwi będą jak na zdjęciu? Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje boczki są trochę inne. Korbki czekają do malowania. Fotele spróbuję jakoś wyrównać, podstawy to było lepienie cienkich pasków w powietrzu. W poprzednich modelach robiłem całą masę roboty we wnętrzu, a i tak nic nie widać. Myślę że będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

copycat - bardzo dobra robota, jak zwykle zresztą! Wnętrze mi się bardzo podoba, dobre cieniowanie. Powodzenia z dalszą budową i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Copycat, felgi wyszly Ci swietnie. Zawsze ogladam ten temat z duzym zainteresowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Copycat nie masz wrażenia, że wewnętrzna strona piasty-bębny są trochę za mocno zardzewiałe w stosunku do reszty ramy? Ale felgi i koła to pobrudziłeś genialnie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bębny działają ogromne temperatury, wilgoć, brud, tak jak Krzychu napisał, rdzewieją i to nawet nie po roku. Wystarcza im dosłownie kilka tygodni miesięcy. Co prawda dotyczy to zewnętrznej strony bębna, o wewnętrzną się obawiałem bo to nie ona pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Tak dla przypomnienia.

Skrzynka na akumulatory po pomalowaniu dostanie brakującą zapinkę. Teraz tylko zrobiłem taką małą blaszkę pozycjonującą pokrywę. Poprawiłem też schodki, tu, jak i na zbiorniku paliwa.

IMG_0386.JPG

IMG_0388.JPG

IMG_0553.JPG

A pomalowane wygląda tak.

CRW_1459.jpg

CRW_1460.jpg

CRW_1468.jpg

CRW_1469.jpg

CRW_1471.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Stopnie za czyste, wzorowałem się na zdjęciach prawdziwych pojazdów i tam też był tak duży kontrast pomiędzy schodkami, a zbiornikiem paliwa. Z czego to wynika, nie wiem może chrom wolniej matowieje więc słabiej trzyma bród, może to tylko złudzenie na zdjęciach. Schodki na skrzynce już trochę potraktowałem filtrami, te na baku też chyba poprawię, bo mimo że tak jest w rzeczywistości, to może być właśnie źle odbierane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Stopnie za czyste, wzorowałem się na zdjęciach prawdziwych pojazdów i tam też był tak duży kontrast pomiędzy schodkami, a zbiornikiem paliwa. Z czego to wynika, nie wiem może chrom wolniej matowieje więc słabiej trzyma bród, może to tylko złudzenie na zdjęciach. Schodki na skrzynce już trochę potraktowałem filtrami, te na baku też chyba poprawię, bo mimo że tak jest w rzeczywistości, to może być właśnie źle odbierane.

Może nie było już po czym wchodzić i dali nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Chyba za duże te zbliżenia widać wszystko co spaprałem. Nie jest to koniec brudzenia, dojdą jasne zacieki i ślady smaru na rolkach.

Nie przesadzaj, jest dobrze, a nawet bardzo dobrze. Masz jakieś kwity/rysunki na tę zabudowę? Bardzo popularna zabudowa, mam kilka modeli z takową w planie.

Dawaj dalej, jestem fanem Twoich warsztatów.

Kupiłem takiego właśnie Transtara Eagle, ale w mojej skali ;) 1/87

TRANS1.jpg

Zabudowa też jest, ale strasznie surowa

TRANS2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.