Skocz do zawartości

Merkava Mk.II


marioba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po skończeniu tego czegoś http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=68&t=29262, postanowiłem zrobić coś współczesnego. Na razie mam dość wojennego zoo. Wróciłem do kilku rozbabranych projektów:

 

KaJaPa

 

mer07.jpg

 

LVTP 7

 

mer08.jpg

 

Leopard 2 i C1 Ariete

 

mer09.jpg

 

Modele te są zasadniczo gotowe do malowania, ale wena odeszła... Poza tym kupiłem sobie to coś i od razu się zakochałem.

 

mer01.jpg

 

Merkava II 1:35 Academy. Model jakością typowy dla tej firmy. Trochę błędów, trochę skrótów myślowych...

 

 

mer02.jpg

 

Instrukcji raczej nie poczytamy. Wszystko to literacki koreański.....

 

mer03.jpg

 

Model będzie robiony raczej jako pudełkowiec z lekkimi poprawkami ewidentnych baboli i wpadek. Może jakieś blaszki? Łańcuchowe kurtyny będą na pewno. Na samą myśl o nich robi mi się słabo...

 

mer02.jpg

 

Tradycyjnie zaczynam od kółek.... Tu najwięcej skrótów. Brak otworów ulgowych w kołach napędowych, napinających i dwóch nośnych

 

Zaczynam od nośnych:

 

Trochę wiercenia...

 

mer04.jpg

 

wstępnie złożone...

 

mer05.jpg

 

Podpiłowane, zlepione i jeszcze do obróbki...

 

mer06.jpg

 

Potrzebuję zdjęć kół napędowych. I tu moja prośba do Barthassa, miłośnika koszernej pancerki, wspomóż mnie merytorycznie, co by obciachu sobie nie narobić

 

 

Ps. Warsztat będzie długi. Czasu mam niestety coraz mniej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szalom!

Wywołany, melduje się

Kolejna Merkawa, i to Mk.2, bardzo dobrze, sam niedługo swoją zaczynam, ale w troszkę innej wersji.

 

Koło napędowe, jak prosiłeś ( otworów ulgowych jest 5, tylko na zewnętrznej połówce koła)

 

00781_8039678.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Koło napędowe, jak prosiłeś ( otworów ulgowych jest 5, tylko na zewnętrznej połówce koła)

 

Strasznie dziękuję za te zdjęcie. Nie mogłem znaleźć w necie nic konkretnego, a teraz wiem jak to dokładnie wygląda. Pozwolisz,że jak będę miał problem, to zwrócę się do ciebie o pomoc.

 

"Otwory ulgowe"? Jak bilety po 50% lub mniej? A tak poważnie, co miałeś na myśli z tymi otworami?

 

Tzw "otwory ulgowe" to otwory wykonywane w elementach konstrukcyjnych mających zmniejszyć wagę tego elementu, jednocześnie nie osłabiając wytrzymałości mechanicznej. ( ufff, tyle uproszczona definicja...)

 

A czy nasza z Bartkiem ukochana powierzchnia antyposlizgowa bedzie? No i co z kurtyną?

 

Powierzchnia antypoślizgowa będzie i bąbelki na łańcuszkach też będą.

 

Sugerujecie, że koła napędowe do wymiany?

 

Nie, ale koła napędowe trzeba poprawić.

 

Ja... ja nie wiem co mam tu wykrztusić.

Marioba Ty zdrajco!!

 

No ja też nie wiem jak to zrobiłem, ale jakoś tak wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzw "otwory ulgowe" to otwory wykonywane w elementach konstrukcyjnych mających zmniejszyć wagę tego elementu, jednocześnie nie osłabiając wytrzymałości mechanicznej. ( ufff, tyle uproszczona definicja...)

 

Drugą funkcją jest też usuwanie błota i innego syfu mogącego się tam gromadzić.

 

Pozwolisz,że jak będę miał problem, to zwrócę się do ciebie o pomoc.

 

Bardzo chętnie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Trochę pobawiłem się kółkami. Coś tam wywierciłem i coś tam wypiłowałem...

 

mer10.jpg

 

mer11.jpg

 

mer12.jpg

 

mer13.jpg

 

Otwory w kołach napinających powinny być bardziej owalne. Jutro to poprawię ( na tyle, na ile się da i jeśli znajdę taki cienki pilnik )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zabawy ciąg dalszy...

 

Złożyłem wózki...

 

mer14.jpg

 

Zalepiłem dziury nad gąsienicami. Niby ich nie widać po złożeniu całości, ale drażnią mnie. Zawsze je zalepiam robiąc jakikolwiek model z tym felerem. Poza tym, sama skorupa się wzmacnia i nic nie trzeszczy...

 

mer15.jpg

 

Polepiłem wózki i rolki podtrzymujące. Kółka jezdne zdejmują się...

 

mer16.jpg

 

Podoklejałem schowki, wydech. Założyłem niepoklejoną wieżę i zaczyna to jakoś wyglądać...

 

mer17.jpg

 

mer18.jpg

 

 

I tyle.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde trzeba zakupić jeszcze jedna co byś sam nie był na poważnie ten model Merkavy wymaga najmniej przeróbek a blaszki Edka są nie drogie a dodają trochę uroku detalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Kurde trzeba zakupić jeszcze jedna co byś sam nie był na poważnie ten model Merkavy wymaga najmniej przeróbek a blaszki Edka są nie drogie a dodają trochę uroku detalu

 

Inspiracją do zakupu tego modelu, były dwie Merkavy w twoim wykonaniu. Padło na Mk II, bo nie podoba mi się ten Sokół Millenium na Mk IV

 

ten model Merkavy wymaga najmniej przeróbek a blaszki Edka są nie drogie a dodają trochę uroku detalu

 

Blaszek chyba nie kupię, bo znając siebie, wydłuży to budowę modelu do około 2-3 lat. Mam tak rozbabranych kilka modeli, które to czekają na wenę.

Jak narazie to zainwestowałem w liny i łańcuchy. I chyba jeszcze będę musiał kupić Friule, bo gąski z zestawu (winylowe) są za krótkie o około 10 mm.

 

Warsztatu ciąg dalszy...

Wieje nudą. Składanie elementów. Co może być w tym interesującego? Chyba nic.... Ale może pomoże komuś kto zainwestuje parę złotych w ten zestaw i będzie mógł coś tam podejrzeć.

 

Skleiłem do kupy wieżę...

 

mer19.jpg

 

Coś tam poszpachlowałem. Tutaj tylko trochę:

 

mer20.jpg

 

A tu już trochę więcej:

 

mer21.jpg

 

Skorygowałem położenie armaty. To co proponowało Academy , to był normalny wzwód lufy . Teraz jest bardziej horyzontalnie i lepiej wygląda. Złożone na razie bez kleju:

 

mer23.jpg

 

Podoklejałem coś tam na zadku:

 

mer22.jpg

 

I pokleiłem ekrany do kupy:

 

mer24.jpg

 

I wygląda to tak:

 

mer25.jpg

 

Coraz bardziej zbliżam się do momentu wymalowania powierzchni antypoślizgowych. Zastanawiam się jak to zrobić i chyba coś już wymyśliłem...

 

 

W niędzy czasie popełniłem coś takiego: http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=68&t=29973

 

 

I tyle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.