Skocz do zawartości

Medicopter BK-117 1/72 Revell


Artek82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W chwilach przerwy przy Antku, postanowiłem pokazać kolejnego odkurzonego "połkownika" mianowicie słynnego telewizyjnego Medicoptera.

5.png

 

Model wykonany chyba w 2000 roku, bo wtedy na RTL7,a dzisiejsze TVN7 emitowali serię odcinków dzielnej załogi śmigłowca ratunkowego. W czasie kiedy z zapartym tchem oglądało się serial, będąc na zakupach z rodzicami w jednym z marketów, trafiłem go na półce w dziale zabawkowym i pojechał już ze mną . Pamiętam jak go budowałem, to nagrałem sobie na VHS jeden z odcinków i potem włączałem, pauzowałem i podpatrywałem co i jak i gdzie przykleić i pomalować Kompa jeszcze nie było, a internet był jeszcze marzeniem, pamiętam że miałem już pierwszą komórkę Siemensa S8 w Idea POP Model wykonany bez szpachlowań, malowany pędzlem, ale pokusiłem się już o wykonanie otwartych bocznych drzwi przesuwnych Dobra, koniec wspomnień, teraz fotki

 

6.png

7.png

3.png

2.png

4.png

1.png

8.png

 

I kilka fotek w powietrzu, chyba się zaraziłem od Drabika

 

9.png

10.png

11.png

 

Dziękuję za uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietny temat i swietnie sklejony.

 

Wnetrze mozna by zobaczyc kiedys tam, przy okazji? ;) Bo chyba widze zdetalowany przedzial medyczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo fajny i rzadko spotykany. Dobrze, że pokusiłeś się o otwarcie drzwi. Tak zaprezentowany robi niezłe wrażenie.

 

Błąd jeden, taki sam jak poprzednio, czyli szpachlowanie, a raczej jego brak. To naprawdę dość mocno rzutuje na prezentowanych przez Ciebie pracach. Prezentują niezły poziom, ale bez odpowiedniego przygotowania powierzchni do malowania, sporo tracą.

 

Jest jest kwestia przedniej szyby, po której widać, że nie jest idealnie spasowana. To jednak można złożyć na kanwę niedoskonałości zestawu. Te małe Revelle są fajne, ale "oszklenia" to one nie mają rewelacyjnego.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnetrze mozna by zobaczyc kiedys tam, przy okazji? ;) Bo chyba widze zdetalowany przedzial medyczny...

Proszę bardzo, dwie fotki udało się zrobić, słabe ale coś tam widać Aż tak zdetalowany to on nie jest, to co fabryka dała to wsadziłem

13.png

 

14.png

 

i jeszcze porównanie z LPRowskim czajnikiem

15.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiegoś łosza byś dał bo strasznie zabawkowo wygląda. Oprócz tego co koledzy wcześniej napisali jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.