Jump to content

[STANDARD] PZL P-37B Łoś Mistercraft

Recommended Posts

• Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bartek, nie pogniewaj się, ale myślę, że dobrze byłoby intensywniej popracować nad wnętrzem Łosia, póki jest na to czas - nie mówię nawet o kolorystyce (choć tu wypadałoby też conieco zmienić), ale o jakiejś takiej dbałości - zaszpachlowałeś ślady po wypychaczach - warto byłoby je porządnie przeszlifować... Wnętrze Łosia (jak na ZTS) jest naprawdę całkiem przyzwoite - warto spróbować coś z niego wyciągnąć.

Powodzenia!

Drabik ale chyba dla własnej satysfakcji ,po zamknięciu k-ba i wszystkich owiewek nic nie będzie widać a jak nie widać to po co robić

Robert - jako przedstawiciel "nacji wintydżowej i standaryzowanej" powinienem teoretycznie trzymać dziób na kłódkę zamknięty, ale myślę, że dla własnej świadomości... Zresztą - z autopsji wiem, że jak człek się uprze to i w miarę przejrzystą owiewkę do Łosia przylepi - i co wtedy?

Ja też jestem tej nacji ale nawet jak wypolerujesz owiewki w Łosiu to tam jest tak ciemno ,że tych śladów n ie widać wiem to z autopsji w zamierzchłych czasach dwa Łośki zlepiłem a elementy przezroczyste były z nowych form i były przezroczyste

Ale to jest konkurs i Bartek zrobi tak jak uważa

• 1 month later...

Dawno nic nie robiłem przy Łosiu ale w końcu wziąłem się do pracy. Nie obyło się bez dużej ilości szpachli. Położyłem również podkład i zrobiłem preshading. Jutro być może malowania ciąg dalszy. Zająłem się również silnikami.

img1318v.jpg

img1320dce.jpg

img1322gc.jpg

img1324o.jpg

img1327qv.jpg

CDN

Bratku tylko się spiesz przy samym końcu, bo łatwo można zrobić babola. Teraz Twój Łosiek wygląda nieźle choć ramy oszklenia przydałoby się jeszcze poprawić. Szkoda również, że nie poszpachlowałeś jamek rozkurczowych na spodzie i nie wyrównałeś powierzchni w tamtych rejonach.

Powodzenia przy wykończeniówce!

Pozdrawiam

Kornik

Dzięki jutro poprawie szczegóły i mam pytanie czy do linek sterowniczych będzie dobra żyłka 0,18 mm?

Yyy.... Chyba kolega ma na myśli linki anteny. Najlepiej zrobić je z nylonowej nici, pozyskanej z pończochy, na przykład. Ale nie wiem, czy to już nie będzie wyjście poza standard.

Bartek - ogólne wrażenie - niezłe. Ale...

- z owiewkami poszedłeś trochę na skróty - chwali Ci się, że pomalowane (maskowanie czołowej to niezła dłubanina), ale oszczędziłeś przy ich dopasowaniu na szpachli. To prawda, że są za duże w stosunku do kadłuba i kompletnie nie współgrają z jego "krzywizną", ale wiem, że te uskoki można szpachlą wyprowadzić. Jeden dłuższy wieczór i sprawa załatwiona;)

- bardzo ładnie poradziłeś sobie z połączeniem ogona z kadłubem, co proste w Łosiu nie jest. Spróbuj na przyszłość bardziej skrupulatnie powalczyć ze skrzydłami - widać łączenia z kadłubem; trochę gorzej pod tym względem wyszło prawe skrzydło...

- i malarski "dupelek" - wydaje mi się, że wloty powietrza do silników nie powinny być rdzawe a khaki...

A - żeby nie było - po mojemu coraz lepiej wychodzą Ci modelowania

Anteny w postaci linek nie powodują przejścia do OPEN, szpachlować można swobodnie w STANDARD;

- tutaj od razu wyjaśnienienie - anteny nigdy nie są na wyposażeniu zestawów także zawsze trzeba je dorobić z linek lub nici;

strona 8 "pytania do regulaminu..."

Bartek i czemu się spieszysz i 3 razy nie sprawdzisz?

Szachownice na górnej powierzchni skrzydeł są obrócone o 90 stopni względem pozostałych

Na górnej powierzchni skrzydeł. A może bartek33365 jest członkiem jakiegoś tajnego bractwa, które akceptuje niesłuszny układ szachownicy i specjalnie tak zrobił. Ale nie, .... nie wierzę

Kolega Moses w międzyczasie poprawił - oczywiście wiem, że pomyłka była efektem silnego wzburzenia usprawiedliwionego okolicznościami

Te plamy to świeżo położony lakier co do owiewek to poprawie, a reflektor jest.

Jeśli te plamy nie znikną, to wypadałoby to wyrównać jeszcze raz malując model lakierem bezbarwnym.