Skocz do zawartości

[OPEN] MisterCraft , AH-1G Artic Cobra


dak3000

Rekomendowane odpowiedzi

Dałem tylko drukuj i poszło nic nie zmieniałem , a może właśnie coś miałem coś zmienić...? Jak uśpię córę siadam do dłubania to sprawdzę to... jakoś nie przyszło mi to do głowy by sprawdzić ta podziałkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

myślałem na igłami ale nie wiem czy takie cieniutkie igiełki dostane i tym bardziej o jaki rozmiar pytać w aptece.

mogli byście mi podpowiedzieć jak odpowiednio ze skalować plan przed wydrukiem, ponieważ jest to moja pierwsza praca z planem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeskalowaniu średnica jednej lufy wychodzi ok 0.1mm, więc ja sądzę, że tak wykonane lufy, zwłaszcza po pomalowaniu, będą wyglądać dobrze. Najmniejsze igły to chyba 0.4mm, a ucięcie ich tak, żeby nie zmienić przekroju to prawdziwa ekwiblirystyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeskalowaniu średnica jednej lufy wychodzi ok 0.1mm, więc ja sądzę, że tak wykonane lufy, zwłaszcza po pomalowaniu, będą wyglądać dobrze. Najmniejsze igły to chyba 0.4mm, a ucięcie ich tak, żeby nie zmienić przekroju to prawdziwa ekwiblirystyka.

 

Ja robię tak: biorę skalpel (najlepiej stępiony), igłę kładę na stole i turlam nią dociskając skalpelem, tak długo aż zrobi się nacięcie. Potem wystarczy chwycić delikatnie w kombinerki i lekko zgiąć. Sama się złamie, nie zmieniając przekroju. Można również uciąć ząbkowaną żyletką.

myślałem na igłami ale nie wiem czy takie cieniutkie igiełki dostane i tym bardziej o jaki rozmiar pytać w aptece.

mogli byście mi podpowiedzieć jak odpowiednio ze skalować plan przed wydrukiem, ponieważ jest to moja pierwsza praca z planem.

 

Rozmiar 0.5 lub 0.6 byłby ok. Najmniejszy to chyba 0.4 do kupienia w aptece, chyba że specjalne igły dla cukrzyków, które są cienkie prawie jak włos.

Co do skalowania, jedyne co przychodzi mi do głowy, to ustawienie w photoshop`ie obszaru roboczego na format kartki A4 i skalować obraz wspomagając się narzędziem linijka, aż długość odcinka będzie się zgadzała z podziałką na planach.

No to gratuluje wielkiego sukcesu życiowego , że córę masz przy sobie ... ale to nie forum na takie tematy...( ale GRATULACJE)

A podziękował . Wiem że to nie forum na takie tematy, ale już w kilku wątkach się przewijał temat żon, czy eks żon . Chociaż czasem mam ochotę powiedzieć; zatrzymcie świat, Ja wysiadam Sorki za off-top

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działko zrób z igieł bo z drucików nie wygląda dobrze.jaki jest kaliber /sory ale to nie moja bajka /

 

Żadne działko, golf miał 7.62mm miniguna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, karabin napędowy systemu Gatlinga XM-134 kal. 7.62mm (0.303 Winchester)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki panowie za podpowiedzi w sprawie "karabinów maszynowych", zostawię je jeszcze jak jakiś czas, miedzy czasie podejdę do apteki dopytać się jak wygląda stawa z igłami do insuliny.

Dziś dorzucę efekt wczorajszej dłubanki... kilka skrzydełek i wirnik, ten z pudełka jest po prostu rewelacyjny, ale to i tak dzień do nocy porównując go z tylnym ale o tym przy kolejnej odsłonie bo na razie jak na niego zerkam to nie wiem jak go ugryźć i cały czas to odwlekam.

tak się prezentował w oryginale...

cdn1002.jpg

cdn1003.jpg

...a tak po małej przeróbce...

cdn1004.jpg

na pewno coś jeszcze przy nim podłubie, ale jeszcze nie wiem co... dziś może wezmę się za jego odstawę bo też szału nie ma w pudełku.

Między czasie czekam na dalsze sugestie co do "karabinów" ;) ich wykonania.

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dak błagam Cię, robisz złą opinie Miwo ;) Karabin Maszynowy nie działko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki panowie za podpowiedzi w sprawie "karabinów maszynowych", zostawię je jeszcze jak jakiś czas, miedzy czasie podejdę do apteki dopytać się jak wygląda stawa z igłami do insuliny.

Moja mamuśka jest na insulinie, jutro się do Niej wybieram, to mogę podwędzić jedną igłę i wstawić na wieczór fotkę jak wygląda. A jest naprawdę cienka, zresztą musi taka być skoro cukrzycy kłują się kilka razy na dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie nieszczęśliwie składa ,że moja córeczka /11l/ ma cukrzycę ale szczęście w nieszczęściu ,że posiada osobistą pompę insulinowa i nie musi kłuć się kilka razy dziennie .Poszperałem i znalazłem interesującą nas strzykawkę z igłą.Foto słabe bo i światła mało ale pokazuje jej wielkość/średnicę/ foto na telefonie Sony Ericson Xperia i porównanie do literek ,w/g mnie za cienka ,przy tej wielkości nie widać otworu gołym okiem ,lepsze będą tradycyjne o,4mm?może przeskalowana ale efekt będzie lepszy.

 

dsc07568m.jpg

 

opakowanie i dane igły

 

dsc07569hc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim zrobiłem z pręcików ciągnieniach termicznie z ramki wtryskowej.

cobra6.jpg

 

Machnąłem super schemat

W dwóch plastikowych płytkach z pudełka po lodach wywierciłem po 6 otworków.

dddzzzzzz1.jpg

 

Potem przez te otworki przewlekłem plastikowe pręciki i jak wszytko ładnie wyschło to pousuwałem zbędny nadmiar materiału

 

dzzzzzzz3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec późna już pora ... a co mi tam żona na wyjeździe (służbowym) córa śpi, mi się piwo skończyło więc i dłubanie trzeba na dziś zakończyć, a oto efekty, oceńcie sami czy warto było poświecić sobotni wieczór ??

 

wirnik główny dokończenie tego co zacząłem ...

detale002.jpg

podstawa wirnika...

detale004.jpg

detale010.jpg

ogólny zarys całości ...

detale011.jpg

detale014.jpg

detale015.jpg

 

...postanowiłem również zmienić płozy bo oryginalne były z jednej strony płaskie i kiepsko to wyglądało ...

detale016.jpg

detale...

detale019.jpg

detale020.jpg

wydaje mi się że trochę za bardzo odstaje od kadłuba tak klapka macie jakieś ciekawy pomysł by to zniwelować ??

 

A to jest to co spędza mi sen z powiek przy tym projekcie bo nie wiem jak do tego podejść...

detale021.jpg

detale022.jpg

... a teraz chyba już mogę iść spać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasta w większości śmigieł ogonowych (dwułopatowych tak jak i tutaj) jest wahliwa, może spróbuj dorobić ją os podstaw? Z zestawowego do przeróbwk zostawiłbym łopaty, wstawił w nie współny dźwigar z igły czy drutu, a samą piastę dorobił dosłownie z kilku części. Ja w swojej Cobrze zostawiłem zestawowe SO i trochę żałuję.

 

TM-55-4920-201-140105im.jpg

 

Biorąc pod uwagę ile pracy już włożyłeś w ten model (a efekty widać ;) ) sądzę, że z taką przeróbka też sobie spokojnie poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikele

Wielkie dzięki za schemat coś mi tam zaświtało może coś tam dziś się urodzi... i dzięki za słowa otuchy ze jakieś efekty już widać jak ogarnę się z tym wirnikiem powoli będę zaczynał składać wszystko do "KUPY"

 

Powidz-cie mi czy na owiewkę stosujecie częściej Maskol czy robicie szablony z taśmy?? Mam małe doświadczenie z Maskolem ale jak ostatnio robiłem swego Mi-24 to wiem że jak się źle natnie maskol przy ciąganiu to potrafi oderwać farbę. Macie jakieś cenne sugestie w tej kwestii??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.