Skocz do zawartości

[OPEN] MisterCraft , AH-1G Artic Cobra


dak3000

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki panowie za piękne prezentacje igiełek ale ja jak do tej pory nie miałem czasu wyskoczyć do apteki...ale nie żebym siedział bezczynnie cały czas coś tam skubie...

W pierwszej kolejności owiewka "karambolis8" zastosowałem się do twej rady, chyba tak to miło by wyglądać??

owiewka010.jpg

owiewka011.jpg

owiewka013.jpg

na ostatnim również widać że zmieniłem trochę KM

Skleiłem również już kadłub i przygotowuje go do szpachlowania...

owiewka005.jpg

...taka również będzie poza końcowa...

owiewka009.jpg

dzióbek troszkę się roztworzył ...

owiewka006.jpg

owiewka012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie na kolejnej odsłonie ...

dziś już chyba będzie widać światełko w tunelu

Na pierwszy ogień po doklejeniu płóz okazało się to co przewidywałem, a mianowicie przeciw waga, trzeba było dociążyć przód.

Do tego celu wykorzystałem odważnik samochodowy do kół 10g został sklepany do odpowiedniego kształtu.

pozy001.jpg

pozy004.jpg

pozy008.jpg

...dorobiłem również kilka drobiazgów tj. mocowania na kółka przy płozach (słaby efekt na zdjęciach), stopki dla pilotów i ucha do stabilizacji głównego wirnika w czasie spoczynku.

pozy010.jpg

pozy012.jpg

pozy013.jpg

pozy018.jpg

pozy019.jpg

...a tak w ogóle to ma problem ze spasowaniem owiewki, jak z jednej strony dopasuje to z drugiej szpara i na wariacji idzie dostać może macie jakieś sugestie bo nie chciał bym jej zeszlifować do końca , może szparę wystarczy zaszpachlować??

pozy022.jpg

pozy023.jpg

 

Został jeszcze nieszczęsny tylni wirnik i można kłaść podkład i pewni dopiero wyjdą wszystkie nie dociągnięcia. Pozdrawiam i czekam na sugestie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne detalowanie tu się dzieje Żeby usunąć szparę, podklej polistyren do kadłuba i wtedy spróbuj pasowania owiewki. Potem ewentualnie naddatek możesz zeszlifować. Szpachlowanie takiej szpary przy oszkleniu będzie widoczne od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że Open, lepiej sobie to odpuścić, przy wycinaniu na 90% się złamie. Spróbuj może wykonać od podstaw.

 

Miałeś racje przy pierwszej próbie wycięcia wirnika z ramki pękł na pół (załamka)?!

...ale cóż ... kilka gorących i zarazem bardzo cichych epitetów pało no i dalej do pracy, efekt może nie jest piorunujący, ale zawsze jakiś jest, nie jest to jeszcze efekt końcowy.

Mam zamiar jak mi się uda taki drobiazg wyciąć dodać blachy mocujące łopat wirnika do wału wraz z imitacja śrub.

wirnik001.jpg

wirnik004.jpg

wirnik006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noooo muszę przyznać ci racje ... chyba nic nie daje takiej przyjemności przy budowaniu modelu jak stworzenie własnej wizji i dążenie do jej zrealizowania.

Teraz zwykłe sklejenie modelu prosto z ramki wydaje się trochę nudne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór wszystkim ... taki mały skromny pościk z pierwszego malowania, biel podkład i zarazem kolor bazowy, na to pójdzie pain... coś tam, chodzi mi oto wyciągnięcie linii podziału spod koloru bazowego i później reszta jakoś się potoczy

malowanie001.jpg

owiewka jeszcze nie jest na stałe...

malowanie004.jpg

malowanie005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie po dłuższej przerwie...

Dziś pokaże wam efekt kilku dniowych zmagań z malowaniem i maskowanie .

maskowanie001.jpg

maskowanie003.jpg

...nie wiem czy robię to prawidłowo bo robię to chyba 4 raz,

maskowanie005.jpg

maskowanie008.jpg

...ale chyba efekt jest osiągnięty.

Postanowiłem spróbować swych sił z szablonem szczęki i wszyło mi coś takiego, jeżeli nie będzie mi się podobał efekt po ściągnięciu maski to po prostu zamaluje resztę na czerwono i po krzyku, chyba że uważacie że już na tym etapie powinienem darować sobie tą szczękę

maskowanie009.jpg

maskowanie010.jpg

maskowanie011.jpg

maskowanie012.jpg

maskowanie015.jpg

... na koniec małe przygotowania do maskowania ogona...

maskowanie016.jpg

aha nie wiem czy to będzie widać na zdjęciach ale próbowałem zrobić na wlotach powietrza do silników filtr przy użyciu chusteczki i wilkolu , ale efekt jest taki że chusteczka bardzo dokładnie od zwieciedliła powierzchnię do której przyległa i wielkiej różnicy nie widać, ale wiadomość tego że coś tam jest, jest najważniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysponuje ktoś zdjęciami AH-1G Artic Cobra chodzi mi dokładnie ten typ malowania ( bo ja znalazłem na necie 3 zdjęcia i jedną grafikę) które za bardzo mi nie rozjaśniły umysłu.

Z góry Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Święta minęły czas wziąć się do pracy

Widzę że na mój apel niema odzewu, więc mniemam ze wszyscy posiadają te same fotki co ja całe 4 szt.;) , ale to nic działam dalej dzis kolor czerwony i odkrycie szczęki by zobaczyć jak wyszła oto efekty.

malowanie002.jpg

malowanie005.jpg

co do elementów pod wieszanych zostają tylko zbiorniki bo wyrzutnie po pierwsze są tandetne,a po drugie nie wydaje mi się by tych barwach była to jednostka bojowa ale mogę się mylić.

Co i tak nie zmienia faktu że wyrzutni nie będzie ...

malowanie006.jpg

... a to już dzień drugi po malowaniu ciekawość nie dała mi spokju jak to wyszło. I z tego miejsca chciałbym ogłosić mała sondę:

czy zostawić...

czy zamalować szczękę... ?

na pewno wymaga jak coś małych korekt bo gdzie nie gdzie podeszła farba ale mi chodzi sam efekt czy ma zostać czy raczej nie?

malowanie007.jpg

malowanie010.jpg

malowanie011.jpg

malowanie012.jpg

na dziś to tyle ...

wieczorkiem kolor zółty i czarny ...jak czas pozwoli efekty tego jutro. Pozdrawiam i czekam na wsze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest ok. Jeśli domalujesz ładnie czarną obwódke a wcześniej zrobisz delikatny retusz tu i tam, to będzie elegancko. Z kalkomaniami może być loteria, kto wie, jak zareagują na płyny i czy wnikną w linie i nity, malowana szczęka pod tym względem jest lepszym pomysłem. Mi naprawdę się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki panowie jak na razie na 3 wypowiedzi nikt nie napisał że wygląda to żenująco ,więc na chwile obecną zostaje ale wciąż czekam do wieczora bo wtedy kładę sido i odwrotu nie będzie.

Mam trochę urlopu więc prace można podgonić, wczoraj wieczorem położyłem pozostałe kolory i zdoiłem maskowanie.

Zostało tylko jeszcze pomalować mi czarne pasy na zbiornikach (jedno z wyzwań by położyć je równo i pod jednakowym kontem) i gdzie nie gdzie retusz.

Aha no i jeszcze delikatnie popracować nad wirnikami.

Oto efekt ...

malowanie2006.jpg

malowanie2008.jpg

malowanie2010.jpg

malowanie2009.jpg

malowanie2011.jpg

malowanie2013.jpg

malowanie2014.jpg

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jak na MisterCraft bardo ładny trochę po malowaniu zaczęło rzucać się kilometrowe łączenie blach na nosie ale teraz tego już nie poprawisz. Cobra fajnie prezentuje się w tym malowaniu. Jak poradzisz sobie z uzbrojeniem podwieszanym ? - bo to ca proponował producent to sam nie wiem co to miało być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do uzbrojenia powieszanego to tak jak pisałem wcześniej, zostają tylko i wyłącznie dwa zbiorniki , bo w tym zestawie były tylko wyrzutnie i zbiorniki (chyba Paliwa) .

Zastanawiam się teraz jakiego Wash-a użyć do tak jasnego modelu macie jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie ... moja dłubanina juz powoli się kończy , myślę że w tym tygodniu jak uda misie umówić z fotografem to zafunduję mojej "Cobrze" poważną sesje.

Bo jak pewnie sami zauważyliście jakoś moich zdjęć nie powala, a moja cyfrówka to też żaden cud techniki.

 

Dziś prace końcowe, kilka dni temu nałożyłem SIDO,przed wczoraj kalki, a wczoraj wash.

 

Co do kalek to przyjemnie się kładły aż do 2 ostatnich a mianowicie numerów na ogonie, ale chyba źle to nie wygląda.

Zostało mi tylko jeszcze położenie lakieru i zamocowanie wirników no i oczywiście zrobienie galerii

Pozdrawiam wytrwałych (już nie długo przestane was katować swymi wypocinami, ale muszę przyznać że taki konkurs to nie zła kopalnia doświadczeń)

 

kalki002.jpg

kalki009.jpg

kalki008.jpg

 

kalki010.jpg

kalki011.jpg

kalki012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz standardowej osłony kabiny, reszta wygląda wyśmienicie. Powiem szczerze, wg mnie, najlepsza Cobra Golf z zestawu MC jaka była na tym forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.