Skocz do zawartości

Panzer III - Afrika Korps - model przerywnikowy


JaCkyL

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Mój najnowszy model przerywnikowy. Przerywnikowy, bo plastikami bawię się w ramach odpoczynku od dużych modeli kartonowych.

 

Model to znany model Revella - Panzer III aufs. L - skala 1:72. Kalki z zestawu zastąpiłem afrykańskimi z niemieckiego Afrika Korps, niekoniecznie prawdziwe malowanie, to tylko zabawa.

 

Podstawka wyrzeźbiona od podstaw z różnych dziwnych materiałów. Jak przystało na modelarza kartonowego oczywiście wykorzystałem elementy kartonowe.

Malowanie farbami Tamiya, do tego pigmenty Vellejo i suche pastele.

Zapraszam do oglądania!

 

00.jpg

 

th_01.jpgth_02.jpgth_03.jpgth_04.jpgth_05.jpg

 

th_06.jpgth_07.jpgth_08.jpgth_09.jpgth_10.jpg

 

th_11.jpgth_12.jpgth_13.jpgth_14.jpgth_15.jpg

 

th_16.jpgth_17.jpgth_18.jpgth_19.jpgth_20.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ho ho! bardzo dobra robota, na temat technik nie będe filozofował bo jeszcze sie nie za bardzo znam ale bardzo przyjemny dla oka:) szacun!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny, zwłaszcza odrapania farby. Całość ukazuje bardzo ładną/przyjemną dla oka scenkę. Wielki podziw zwłaszcza, że to skala 1:72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie bardzo fajny pomysł. Na zdjęciach ogólnych praca prezentuje się bardzo fajnie.

Obicia/odrapania farby fajnie wyglądają na zdjęciach ogólnych, jednak na zbliżeniach wyglądają już nieco sztucznie. Brakuje im takiej nazwałbym to "trójwymiarowości".

No i skoro to pojazd DAK, to przydałoby się nieco kurzu na podwoziu oraz w zakamarkach.

Ale ogólnie rzecz biorąc, jak najbardziej na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diorama całkiem fajna , ale jest w tym parę drobnych błędów. Lina na tylnym pancerzu,w oryginale pewnie miała z 30mm. Za cholerę nie dałoby się tak jej powyginać.Rdza na gąskach -raczej tam i w tym klimacie nie powinno jej być.Kola wcale nie przykurzone- za czarne.Odrapania farby całkiem fajne chociaż powinno być więcej powierzchni ze zdarta farba przez piasek a nie obtłuczoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Zgadzam się, że ciut za żółto wyszły te zdjęcia, zachciało mi się bawić kontrastem. Model na żywo nie jest taki żółty, specjalnie go rozjaśniałem, żeby tak nie waliło po gałach :shock:

Fotka bez obróbki - jedynie zmniejszona:

th_21.jpg

Pewnie dlatego, że zdjęcia są jakie są, to gdzieś tam zobaczyliście rdzę. To raczej kurz, w różnych odcieniach, nie używałem żadnych rdzawych odcieni.

Podrapany miał być właśnie tak jak jest. Może nie idealnie, ale mi się podoba, ciągle się uczę technik malowania.

Nie planowałem wymiany liny, jakoś nie zwróciłem uwagi na jej grubość - mój błąd.

 

Podstawka to kawałek płyty MDF, pomalowane zwykłym czarnym sprejem.

Kolumny to zwykła szkolna kreda, z ręcznie wyskrobanymi rowkami. Podstawa kolumn, schodek i całe podłoże to karton. Na to okruchy z płyty regipsowej, regips to też "sufit" na kolumnach. Tyle

Dzięki za komentarze!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.