Skocz do zawartości

[STANDARD]TS-11 Iskra n/b 1111, 3 PLPSzB Bydgoszcz (MC)


Robert Ostrowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Tak przeglądając sieć w poszukiwaniu zdjęć ISKRY dla Leszka ,sam nabrałem ochoty ,że by zrobić sobie takie latadło .Okazało sie ,że w magazynie zalega pudełko ze wspomnianym modelem i po krótkich oględzinach zawartości oraz dostępnych kalkomanii zapadła decyzja: klasa STANDARD w naszym konkursie będzie odpowiednia do tego ,żeby z małą mobilizacją obecnych tu fanów polskiego współczesnego lotnictwa dobrnąć do finału.

Model raczej relaksacyjny ,dłubany w przerwach prac nad "21".

 

A więc będzie to TS 11 Iskra z numerem 1111 ,w barwach 3PlSz-B z Bydgoszczy z roku 1990 .Cały płatowiec :srebrny ,pas przeciwodblaskowy: szary i końcówka statecznika pionowego:ciemno zielona

Zestaw z pudełka Master Craft kalki Intech /jak godła sie rozpadna to pomyślę nad innym /

 

Mam tylko jedno zdjęcie oryginału i jeśli by mógł ktoś z Szanownych Kolegów poratować to chętnie przygarnę/ mam kilka z pózniejszego okresu :bez godła albo z godłem 10elt

 

Inbox

pudlo.jpg

zestawhu.jpg

malowaniec.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat, z niszowym godełkiem Wg. informacji z książki Aeromax egzemplarz ten posiadał godło tylko na jednej stronie. To wydaje się być pewne, bo na drugiej malowano inne (białego orła na niebieskiej tarczy). Z tego co wyczytałem, drugiego 1111 nie otrzymał, ale trzeba to potwierdzić zdjęciem.

W kwestii nazewnictwa. Nie 3 pszb, tylko 3 Pomorski lotniczy pułk szkolno-bojowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat, z niszowym godełkiem Wg. informacji z książki Aeromax egzemplarz ten posiadał godło tylko na jednej stronie. To wydaje się być pewne, bo na drugiej malowano inne (białego orła na niebieskiej tarczy). Z tego co wyczytałem, drugiego 1111 nie otrzymał, ale trzeba to potwierdzić zdjęciem.

W kwestii nazewnictwa. Nie 3 pszb, tylko 3 Pomorski lotniczy pułk szkolno-bojowy.

 

A w/g p.Wojciecha Butrycza było z obu stron

opisqg.jpg

 

więc zdjęcie z drugiej strony by się przydało , w sieci trafiłem tylko z 2004r

 

Young jaki jest skrót 3pułku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany! Myślałem, że budujący współczesne mają dużo łatwiej z ustaleniem co i jak. Denerwujecie mnie z tymi Iskrami panowie, a ładne są, skubane, no ładne. Przyjemności przy budowie życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czasami godło z zeszytu Intechu nie ma skuchy w postaci lustrzanego odbicia godła?

Gdzieś kiedyś dawno dawno temu coś czytałem na ten temat.

 

Na lewą burtę jest OK tylko co z prawą ,jak na razie to nie ma pewności,że tam w ogóle było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego godła nie oddam bo poszło jakiś czas temu na testy. Wiedząc, że robią się niezłe puzzle pokryłem DecalFix`em a po nałożeniu potraktowałem Setem i Solem. Ułożyła się nawet nieźle.

 

Piotr o którym godle mówisz?i jakim decalfixie ? tym http://www.mojehobby.pl/Humbrol-Humbrol-Decalfix-p-9-195006.html

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godło zawiera stylizowaną trójkę więc jeśli było z obu stron to nie mogło być w postaci lustrzanego odbicia.

Jeśli będziesz robił wersję z godłami po obu stronach nosa to potrzebujesz dwóch takich samych godeł.

I właśnie tutaj chciałem pomóc ale przejrzałem złom i okazało się, że zużyłem do testów chemii.

Ja akurat używałem Microscale ale pewnie oba mają podobne działanie.

Testowałem właśnie na kalkach z Intechu bo podczas kładzenia sępa na Mi-24 zdezintegrował się na zylion kawałków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W monografi LAF TS-11 jest napisane , ze orzeł był malowany z lewej , zas z prawej tarcza. Zdjęcia opublikowane w Air Action pokazuja 1111 tylko z godłem z lewej strony . Tarcza widnieje na 1116 po prawej.

Może panowie z LAF puszcza kiedyś zdjecia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sam fakt, że puścili skopane godło na prawą stronę daje do myślenia. Wg. mnie 1111 miała tylko godło pułkowe na prawej stronie i już. Na zdjęciach widać jasno, albo orzeł na niebieskiej tarczy, albo nic. I tak rób, wyjdzie bardzo ciekawa iskra

Poprawny skrót to 3 PLPSzB, co tu skomplikowanego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie 1111 miała tylko godło pułkowe na prawej stronie i już. .... I tak rób, wyjdzie bardzo ciekawa iskra

czyli jak? z godłem na lewej stronie patrząc w kierunku dziobu?tak jak jest na zdjęciu które wkleiłemk w pierwszym poście?

 

Zdjęcia opublikowane w Air Action pokazuja 1111 tylko z godłem z lewej strony . ...

 

 

A masz te zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie 1111 miała tylko godło pułkowe na prawej stronie i już. .... I tak rób, wyjdzie bardzo ciekawa iskra

czyli jak? z godłem na lewej stronie patrząc w kierunku dziobu?tak jak jest na zdjęciu które wkleiłemk w pierwszym poście?

Głupotę walnąłem, myślałem lewa, pisałem prawa Oczywiście na lewej stronie.

W książce Aeromax jest jedno małe zdjęcie 1111 z prawej strony, gdzie oczywiście żadnego godła nie ma, ale nie podpisane z jakiego okresu/jednostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.