Skocz do zawartości

[Standard] Vengeance Mk II 1/72 Plastyk


Banny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

"Vengeance" Plastyka/Novo/FROGa jest już wykonywany w konkursie przez kolegę Toff'a, co zmotywowało mnie trochę do sięgnięcia po zestaw, do którego przymierzam się od lat. Zaprezentuję in-box w fabrycznej postaci Novo:

 

vengeance_inbox_1.jpg

 

vengeance_inbox_2.jpg

 

vengeance_inbox_3.jpg

 

vengeance_inbox_4.jpg

 

Zestaw wykonam w malowaniu z box-artu czyli GR-B A27-222 z 24. Dywizjonu RAAF. Model będzie oczywiście wykonany standard, bez poprawek, czyli... "vintage" uwzględniając rok opracowania formy 1970. Mam nadzieję, że efektowne malowanie z białymi statecznikami, wykonane aerografem i współczesnymi farbami, tchnie trochę życia w tego staruszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Ostatnio wykończenie paru modelarskich projektów trochę mnie pochłonęło, ale teraz mogę się spokojnie zabrać za Vengeance.

 

Wnętrze modelu ubogie, co nie powinno dziwić w tak starym modelu, ale nie będę nic dorabiał, choć aż się prosi o uzupełnienie przynajmniej tablicy przyrządów... Tym niemniej skoro ma być standard, wprost z pudła, to tak zostanie. Wyjątkowo grube szkło z pewnością ukryje częściowo ten niedostatek, a troszkę "podbajerowałem" kokpit kolorystycznie.

 

vengeance_inwork_1.jpg

 

vengeance_inwork_2.jpg

 

Czas na sklejenie kadłuba...

 

PS Wesołych Świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w kolejnym raporcie!

 

Kadłub zamknięty i oszlifowany. Niektóre linie podziałowe musiałem odtworzyć jako wgłębne, gdyż było sporo szlifowania (dotyczyło to nie tylko sklein, ale także uszkodzeń powierzchni wynikających z zużycia form). Zrobiłem to jednak tylko w miejscach, gdzie było to absolutnie niezbędne.

 

vengeance_inwork_4.jpg

 

Osłona kabiny z grubsza dopasowana. Przy okazji widać w jakim nędznym jest stanie...

 

vengeance_inwork_5.jpg

 

Wszystkie części i podzespoły są już obrobione, spasowane i gotowe do malowania:

 

vengeance_inwork_6.jpg

 

Model zostanie finalnie złożony dopiero po oddzielnym pomalowaniu wyżej widocznych podzespołów, ale nie mogłem się oprzeć aby nie złożyć go "na sucho". Ma naprawdę oryginalną sylwetkę!

 

vengeance_inwork_7.jpg

 

Następny komunikat będzie już z malowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

A ze spasowaniem części po malowaniu nie będziesz miał probolemów? W którejś z relacji z tym samolotem było pokazane połączenie kadłub-skrzydło przed szpachlowaniem i nie było ono zbyt optymistyczne.

 

ps. ja osobiscie nie ufam tej taśmie, którą zastosowałeś na maskowanie. Zawiodła mnie o jeden raz za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spasowanie moim zdaniem jest OK jak na tak stary model, ale ocenicie po złożeniu.

 

Mnie się w miare nieźle pracuje ze zwykła papierową taśmą malarską. Jest tania, łatwo dostępna i nie ma zbyt mocnego kleju. Ma oczywiście swoje minusy, ale jak nie muszę robić rozmycia (używam wtedy wałeczki z masy Blu Tack), to chętnie po nią sięgam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej mi taśma się ta sprawdza przy segmentowym kamo Luftwaffe. Przy brytyjskim też może być, trzeba tylko odpowiednio przyciąć brzegi w falki. Jak wspomniałem papierowa taśma jest tania i dostępna w każdym sklepie z chemią malarską. Można jej nie oszczędzać i przycinać bez żalu tyle razy, aż uzyskamy właściwy kształt. Minusem jest to, że jest dość sztywna i potafi się odklejać (trzeba docisnąć brzegi przed samym malowaniem). Jeśli farba jest zbyt rzadka, to na brzegach może zostać klej.

 

Malunek w zasadzie gotowy, zostały stateczniki na biało i pas natarcia na skrzydłach.

 

vengeance_inwork_10.jpg

 

vengeance_inwork_11.jpg

 

vengeance_inwork_12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.