Skocz do zawartości

Polski Sherman


GrzesiekW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Zakładam równorzędny warsztat do Pz.III który jest na wykończeniu.

 

Postanowiłem zrobić coś nietypowego - zrobić shermana w Polskich barwach . Wykorzystam model Dragona

 

dml6231[1].jpg

 

Wacham się między Grunwaldem a Cassino

 

grunwald.jpg

 

cassino.jpg

 

Wnętrze pudełka :

 

p1010136u.jpg

 

p1010136c.jpg

 

p1010137cx.jpg

 

p1010137x.jpg

 

p1010138x.jpg

 

p1010139r.jpg

 

p1010140b.jpg

 

p1010141g.jpg

 

p1010142qf.jpg

 

Gąski, które bardzo mi się podobają

 

p1010143t.jpg

 

p1010144j.jpg

 

i instrukcja

 

p1010145s.jpg

 

To na razie tyle. Mam nadzieje, że uda mi się wykonać ten model ze wszystkimi koniecznymi przeróbkami.

 

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Zakładam równorzędny warsztat do Pz.III który jest na wykończeniu.

 

Postanowiłem zrobić coś nietypowego - zrobić shermana w Polskich barwach . Wykorzystam model Dragona

 

 

Pomożecie?

 

To super, że posłuchałeś mojej rady.

Oczywiście służę pomocą na gg jak i w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zacny-bede podpatrywal.Shermanoholikiem nie jestem ale jakby co jestem w pierwszym rzedzie.

P.S.Z tym zestawem blizej by Ci bylo do Tajfuna.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak na szybko : Jeśli budujesz Grunwalda to masz ewidentnie złe gąski. Powinny być T48 lub T54 . Osłona sprzęgiełka również nie taka jak trzeba tzn na długości powinna być praktycznie płaska bez wcięcia tak jak na wypraskach . Koła jezdne masz szprychowe - będą ok. Koła natpinającego nie widać za dobrze , więc cięzko powiedzieć . Do dorobienia skrzynka widoczna z tyłu kadłuba - jest ona prawdopodobnie z czołgu lee/Grant , skrzynka na radiostację z tyłu wieży , skrzyneczka na przednim błotniku z prawej strony . Po przeciwnej stronie kadłuba w stosunku do pierwszego zdjęcia - dwie płyty pancerne na boki kadłuba . Płyty pancerne również na kopułki z przodu kadłuba . Kształt trapezowy , jedna z półokrągłym wycięciem pod jarzmo karabinu . Wieża typu ''Low Bustle'' bez pistol-portu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę powodzenia i wiele cierpliwości Sam jestem przy końcu prac nad swoim Shermanem 2KP i nie jest to taki prosty temat.

 

Czekam na kolejne aktualizacje

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje koledzy .

 

No to w końcu wziąłeś się za jakiś zacny projekt a nie w kółko tylko niemczyzna

 

Oj tam, oj tam .

 

Świadomy jestem przeróbek, grunt to dobra dokumentacja .

 

Może wybiegam za bardzo w przyszłość, ale pierwszym problemem są właśnie kalkomanie. Do kupienia znalazłem jedynie

takie:

 

toromodel_72d02.jpg

 

toromodel_48d02.jpg

 

P.S.Z tym zestawem blizej by Ci bylo do Tajfuna.

 

Masz rację - zresztą od początku ciągło mnie coś do pustyni.

 

beztytuurpg.png

 

beztytuushi.png

 

Boję się jednak dwu barwnego kamo .

 

No więc zaczynamy .

 

Wzorować będę się też na tym zdjęciu :

 

beztytuu1dy.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie działam nad tym drugim "Taifunem" z okresu bitwy o Monte Cassino. Jest trochę roboty, ale w porównaniu z innymi pojazdami 2KP, nie ma źle. Również buduję go na bazie Mk.III Dragona, ale zestawu 6313:

 

http://www.perthmilitarymodelling.com/reviews/vehicles/dragon/dr6313.htm

 

Większość części do wymiany znajduje się w samym pudle z zestawem. Do dorobienia jest jedynie celownik zgrubny z osłoną, wyrzutniki granatów dymnych, płyty dopancerzające i ewentualne bambetle. Problem sprawia dokładne odtworzenie kamuflażu (u mnie jakieś 50 % to radosna twórczość) i kwestia dopancerzenia przodu, gdyż nie zdjęcia prezentującego pełny rzut przodu Taifuna z tamtego okresu.

 

Jeśli mógłbym coś poradzić, to rób Taifuna z Afryki. Mało kto robi polskie Shermany z tamtego okresu

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak decyzja zapadła będzie gorąco - będzie Afryka . Tylko jest jeszcze problem z gąskami . Mogłęm dopatrzeć i kupić zestaw co ty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że prace zwolniły ( wjechałem sobie skalpelem w palec).

 

Pracuję teraz nad wózkami jezdnymi:

 

p1010133fy.jpg

 

Złożony na sucho. Jak się uda to zawieszenie będzie ruchome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kornik - zastosowałem się do zalecenia.

 

Pierwszy wózek skończony (nie sklejony). Nie sklejam, bo wydaje mi się, że najpier trzeba pomalować osobno sam wóżek, a następnie koła z bandażami (i dopieo potem wkleić) - co wy na to?

 

A zdjęcia (powiedzcie, czy są coś lepsze, czy dalej do niczego).

 

p1010133cl.jpg

 

p1010136e.jpg

 

p1010138r.jpg

 

p1010137mg.jpg

 

(tył)

 

p1010139kj.jpg

 

p1010142n.jpg

 

I teraz mam sprawę do was :

 

Na 3 zdjęciu nad kołem widać szczelinę (wózek składał się z 2 częsci). Czy ta szczelina ma pozostać po sklejeniu czy ma zostać zaszpachlowana? Szukałem czegoś o tym na zdjęciach i znalzłem coś takiego

 

sherman_M4A1_16.jpg

 

Tutaj nie ma podziału.

 

A tu cały wózek dla porównania:

 

sherman_M4A1_17.jpg

 

z zaznaczonym śladem zużycia bandaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie zużycia a "wygryzienia". ;)

Ja bym to malował całościowo - nie trzeba się potem pierdzielić, no i musisz to i tak chyba szpachlować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uważasz, że wolisz najpierw pomalować, a później kleić to tak zrób. To że większość robi inaczej nie oznacza, że ta metoda jest zła. Uważaj tylko na 'jakość' klejenia, bo szlag cie trafi jak trzeba będzie szpachlować i wyrównywać pomalowane elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, macie racj. Najważniejszym argumentem jest to, że muszę szpachlować. Najpierw klej, potem szpachla i potem farba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chłopaki radzą. Pomluj wszystko, a potem korzystając z napięcia powierzchniowego pomaluj bandaże. Jak tak robiłem w Grancie - nawet nieźle wychodzi. Namieszaj farbę trochę rzadszą będzie łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Krzysiek tak zrobię (ale to wszystki na raz).

Szpachla już schnie na wózku - jutro ciąg dalszy pracy nad 1 wózkiem. Następne powinny pójść sprawniej, ale nie spieszy się(liczy się efekt końcowy - takie mam postanowienie - koniec z półproduktami ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.