Skocz do zawartości

USMC McDonnel Douglas F/A-18A Hornet VMFA-115 Silver Eagles


Moses

Rekomendowane odpowiedzi

Mc Donnel Douglas F/A-18A Hornet BuNo 162465/VE-12 (cn 0320/A265) VMFA-115 Silver Eagles, USMC. Maszyna ta w 1991 roku stacjonowała w Arabii Saudyjskiej w ramach Operacji Desert Shield/Storm. Maszyna sprzedana została później do Hiszpanii jako C.15-84, latający później z kodem 21-12.

 

386925_285521698146862_268183469880685_909068_1628663581_n.jpg

Tutaj VE-12 w bazie RAAF w Pearce w Australii podczas ćwiczeń z Mirage'ami oraz F-111 w 1994 roku

 

Model to stary zestaw firmy ESCI. Linie wypukłe, nie do końca mające odzwierciedlenie w oryginale. Z tego co poniewczasie się dowiedziałem, model przedstawia bardziej maszynę prototypową niż seryjną. Niestety na zmianę koncepcji było już za późno. Model sklejało się średnio. Kupę szpachlowania szlifowania. Kabina bardzo uproszczona, tablice jako kalkomanie, na fotel nie mogłem patrzeć, dlatego wymieniony został na żywiczny Airwaves. Sidewindery wzięte z AH-1 Cobra Italeri, Mk82 zaś z F-16 Italeri, w tym miejscu duże podziękowania należą się Czesiowi który poratował bombkami. Dziękuję! Kalkomanie z zestawu Hi Decal Line. Malowany Humbrolami, bezbarwny lakier matowy Microscale (w rzeczywistości się tak nie świeci). S

 

hornet001f.jpg

hornet003.jpg

hornet004.jpg

hornet005.jpg

hornet008.jpg

hornet009.jpg

hornet010h.jpg

hornet011.jpg

hornet012.jpg

hornet013.jpg

hornet014.jpg

hornet016.jpg

hornet017.jpg

hornet018.jpg

hornet019.jpg

hornet020.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moses, z mojej strony to będzie opinia kompletnego laika w kwestii współczesnych rur, także nie bierz do siebie. Nie znam się!

 

Ogólny wygląd jest jak najbardziej OK, ciekawe wyglądają przybrudzenia, model wygląda dość żywo, ale parę zbliżeń powoduje że czar pryska i widać że modelarsko jest bardzo przeciętnie. Chwała ci że nie bałeś sie pokazać z bliska, ale

 

- wash nierównomiernie położony

- połączenie stateczników pionowych z kadłubem straaaszne!

- ramka wiatrochronu nizbyt równo wymalowana

- białe wyloty silników rakiet na końcach skrzydeł jakoś mnie rażą, ale może tak powinno być?

 

Swoją drogą wiem, że to stary model, ale chyba są dostępne znacznie lepsze F-18ki? Myślałem, że tylko ja sięgam po starocie z wypukłymi liniami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- połączenie stateczników pionowych z kadłubem straaaszne!

Wiem, jednak kanionu colorado do końca nie dało się skasować ;)

 

 

- białe wyloty silników rakiet na końcach skrzydeł jakoś mnie rażą, ale może tak powinno być?

Sidewindery z tyłu wyglądają tak.

http://www.greendevils.pl/konflikty/falklandy/sidewinder/aim-9.jpg

 

Swoją drogą wiem, że to stary model, ale chyba są dostępne znacznie lepsze F-18ki? Myślałem, że tylko ja sięgam po starocie z wypukłymi liniami...

Kupiłem go w ciemno na allegro, no to trzeba było zrobić

 

Nad modelem ogólnie nie spuszczałem się zbytnio. Bardziej był poligonem doświadczalnym dotyczącym łosza, oraz ćwiczenie preshadingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy nie zacznę jakiejś wojenki, ale ja model widzę tak jest robiony na miarę umijętności i możliwości, widać twórcy modelu starania, a że nie wszystko wyszło w postaci washu (masz rację B.) to raczej nie sądzę, że to jest sprawa szpachli a washa. bo połączenie kadłub skrzydło jest ok i chyba tryb makro tak wyostrza. Co do reszty, brudzenie i zacieki mi się podobają ale w pozostałych sprawach jestem laikiem.

Pozdrawiwm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nbo połączenie kadłub skrzydło jest ok i chyba tryb makro tak wyostrza.

Kadłub szkrzydło ok, ale Bunny pisał stateczniki pionowe kadłub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, Model napewno nie jest super hiper, ale napewno nie jest taki zły. Zostawienie jednak tego błysku przy gdzieniegdzie niedopracowanej powierzchni to harakiri. Zjedza Cię za to ;)

Ja bym dał mat.

i bo pokładowiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przerzucił bym sie na Pactrę ta jak zmatowi to czarny sie szary robi

Jeszcze jedno, przy tak wyeksponowanych fotelach i ich niezłym wykonaniu kokpit z kalek i panele bija po oczach jak uśmiech zadowolonej teściowej . Bądź co bądź dawaj następny modelik na warsztat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek Pactry nienawidzę! mam do niej awersję. Dlatego poluje na matowy gunze celulozowy, a lakier microscalea idzie pod washe Fotel i kokpit z kalek wiem że pasują do siebie jak pięść do nosa, ale wolę już to niż to bezkształtne coś co dało ESCI. Na warsztacie jest, jak popatrzysz na forum I Wildcat i Corsair i Ventura, na półce kurzy się F-5 który będzie dostawał nowy lakier i nowe linie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bardzo ładny, świetnie wyglądają te brązowe smugi. Mam tylko pewien niedosyt co do rakiet Sidewinder. Przydałoby się odwzorować je bardziej szczegółowo, bo trochę "łyso" to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolego Moses

 

Hmmmmm no no no, co by tu... nie koledzy powiedzieli już chyba wszystko. Model na pewno nie jest idealny, ale ma dwie podstawowe zalety:

 

1. To F-18

 

2.Widać na nim postępy jakie robisz w malowaniu powierzchni i wykonywaniu śladów eksploatacji. Nie jest jeszcze idealnie, ale coraz lepiej i odważniej.

 

Przemek Pactry nienawidzę! mam do niej awersję. Dlatego poluje na matowy gunze celulozowy, a lakier microscalea idzie pod washe

 

Co do celulozowego Gunze, to też nie jest idealną bezbarwką. Jeśli masz możliwość to zaopatrz się w Gunze H lub Model Master Acrylics.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.