Skocz do zawartości

[Standard] Plastyk, C.R. 714 C1 Cyclone


drabik

Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczę, czy mi się uda dokupić ten jeden kolor (dark green), jeśli tak - spróbuję coś poprawić... Zresztą - do końca końca pracy to jeszcze chwila została... ale i tak zdaje mi się, że jak na cyklona i tak ma szansę wyglądać znośnie...

 

A gumka chlebówka... Polazłem do "plastyka" w poszukiwaniu specyfiku o konsystencji zbliżonej do plasteliny, co miałoby nie zostawiać tłustych plam i sprzedawczyni poleciła mi właśnie to. Zachowuje się bardziej jak guma do żucia, daje się faktycznie nieźle kształtować, tłustych plam nie zostawia, choć trochę się trzeba namęczyć przy zdejmowaniu, zwłaszcza z "mocno matowych" lakierów. Z błyszczącego podejrzewam, że odejdzie bez problemów; z "satyny" też się w miarę łatwo ściąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam problem i opory wewnętrzne; koloru "w pędzlu" nie dobiorę i jedyne co by mi pozostawało, to trochę go podmaskować, żeby plamy były nieregularne (to niestety wymaga kombinowania "od tyłu") i pryśnięcie jeszcze raz wybranym kolorem... Ale mam cykora... co radzicie?

 

Dobra - mam pomysł (jedyny możliwy - tak mi się wydaje): rozbić te plamy nieregularnymi szarymi, przy okazji kładzenia podkładu pod niebieski; będzie przy tym trochę zabawy, ale mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie. Przy okazji spróbuję (przynajmniej w jakimś zakresie) pozbyć się zacierek...

 

Trzymajcie kciuki

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością jest to najlepiej zrobiony model z tego zestawu.

Przy okazji.

Panowie projektanci form modeli takich jak ten : Traktujcie swoją pracę trochę poważniej.

Panowie menadżerowie firm takich jak Plastyk : Nie pakujcie do pudełek każdego gówna jakie wam wejdzie w rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie projektanci form modeli takich jak ten : Traktujcie swoją pracę trochę poważniej.

Apel w tym przypadku spóźniony o ćwierć wieku, bo tyle mają mniej więcej formy...

 

Panowie menadżerowie firm takich jak Plastyk : Nie pakujcie do pudełek każdego gówna jakie wam wejdzie w rękę.
Popieram. Ja też jestem za tym, aby polskie firmy pakowały wypraski Hasegawy i Tamaji, i sprzedawały po ok 10 pln za zestaw!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzicie, kolego drabik- mądrzyście po szkodzie, z "finką" problemy byłyby znacznie mniejsze ;)

Szczerze mówiąc, od początku z niedowierzaniem czytam relację, tym większym, że cały czas dajesz do przodu. Sam widok tego "klasycznego" zestawu może przysporzyć siwych włosów nawet łysym... Także podziwiam wytrwałość

 

Taki mały OT- Co do postu Banny'ego- jeśli panowie menedżerowie to czytają, niech na początek wpakują do pudełek po dychu Skyraya w 1/72. Tylko zadbajta o fajne kalki

 

PS- Takie pytanie- czy w klasie standardowców trzeba wykorzystywać oryginalny zestawowy klej w tym dziwnym pojemniczku zalanym stearyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.