Skocz do zawartości

Reanault Magnum Ice Truck


Irek-M1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na prośbę kolegi z forum przedstawiam model Magnumki. Truck powstał cztery lata temu z zestawu Revella 1:24. Kupiłem go ze względu na kalki, ale podczas nakładania ich prysnął cały sentyment jaki miałem do tego modelu. Po nałożeniu kalek na model, które to kładły się dobrze okazało się iż brakuje ich w kilku miejscach, oraz dookoła każdej z nich brakowało białego podkładu w wyniku czego po położeniu dodatkowo brakowało jeszcze 2mm. Nie pozostało nic innego jak żmudne zamalowywanie wolnych przestrzeni oraz dorobienie kogutów i rur. Do modelu dorobiłem również przewody łączące "koziołka" z naczepą

Zdjęcia ogólne:

zdjcia012.jpg

zdjcia001.jpg

zdjcia003.jpg

Domalówki opis

Truck:

zdjcia002.jpg

zdjcia016.jpg

na zderzaku 50% tego co widzicie to jest namalowane z tej racji iż jak pisałem brakło kalki i po położeniu wokół wszelkich otworów brakowało po 2-3mm, jakby ten kto je projektował robił to do mniejszego modelu. Naożniki osłonw 40% są pomalowane, tak jak np wnętrza mocowania świateł.

Osłony trucka i tylna ściana:

zdjcia018.jpg

zdjcia017.jpg

Tutaj w ogóle nie było kalek na wewnętrzne strony osłon aerodynamicznych kalka pokrywała ledwie tylną ścianę. Na "komin" nie było wcale kalki tak więc jest on w 100% pomalowany jak i te wewnętrzne osłony, oczywiście standard brak 2-3 mm kalki

Dolne osłony:

zdjcia014.jpg

zdjcia013.jpg

zdjcia005.jpg

zdjcia004.jpg

oczywiście uwagi jak powyżej brak kalek na wewnętrzne boczne powierzchnie stopni wejściowych tak więc to co widzicie to powstało w wyniku malowania

Naczepna:

Pierwsza podstawowa uwaga to nie jest tak sama naczepa jak w realu jest ona krótsza i co najważniejsze inny typ. A teraz zdjątka:

zdjcia019.jpg

zdjcia008.jpg

zdjcia009.jpg

zdjcia010.jpg

Na to opis prac z kalkami oczywiście braki w kalakach i standardowe domalówki przednia ścian to domalówki tak aby nie było widać połączeń kalki, tylna ściana to brak kalek na wewntrznych ścianach naczepy po około 5-6 mm, otwory pod zaiasy oczywiście za duże tak więc kolejne domalówki kalki no i oczywiście uchwyty do zamknięcia drzwi naczepy to dwa malowidła tak aby zasłonić brak kalki w tym miejscu.

Na tym koniec przdługiego opisu prac nad modelem. No to czas na i pracę nad moim kolejneym modelem z wielkimi kalkami czyli SCANIA Friedenfels

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo ładnie wykonany jednak i Ty Irek nie ustrzegłeś się rażącego błędu jakim jest naklejanie tablic wyróżniajacych konika/solówkę na naczepę. Wogóle to zauważyłem, że wielu modelarzy klejacych trucki wogóle nie ma pojęcia jakie mają spełniać zadanie te tablice, a szkoda bo efekt ładnie wykonanego modelu może popsuć taki błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek dzięki serdeczne!

 

 

Te kalki wyglądają jak malowane! Dzieło sztuki normalnie.

 

 

Bardzo mi się podoba Madzia i nadal jest jednym z moich faworytów

 

Tak jak powiedział paffko nie widać tych domalówek, gdybyś nic nie powiedział. A i tak trzeba się nieźle przyjżeć.

 

 

Oby Scania była równie udana!

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no koledzy jak nie widać domalówek, jak widać... Przynajmniej miejscami Ale w każdym bądź razie składam hołd za tą żmudną pracę jaką wykonałeś poprawiając babole producenta... Model świetnie się prezentuje. Powodzenia w nakładaniu kalek w Scanii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo ładnie wykonany jednak i Ty Irek nie ustrzegłeś się rażącego błędu jakim jest naklejanie tablic wyróżniajacych konika/solówkę na naczepę. Wogóle to zauważyłem, że wielu modelarzy klejacych trucki wogóle nie ma pojęcia jakie mają spełniać zadanie te tablice, a szkoda bo efekt ładnie wykonanego modelu może popsuć taki błąd.

 

Przecież numery są inne na samochodzie i na naczepie. Model jest całkiem ładny.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież numery są inne na samochodzie i na naczepie, proponuję wizytę u okulisty. Model jest całkiem ładny.
- ja tam sie malo wyznaje - ale chodzi chyba o cos innego. tornado zaraz pewnie wyklaruje problem.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo ładnie wykonany jednak i Ty Irek nie ustrzegłeś się rażącego błędu jakim jest naklejanie tablic wyróżniajacych konika/solówkę na naczepę. Wogóle to zauważyłem, że wielu modelarzy klejacych trucki wogóle nie ma pojęcia jakie mają spełniać zadanie te tablice, a szkoda bo efekt ładnie wykonanego modelu może popsuć taki błąd.

 

Przecież numery są inne na samochodzie i na naczepie, proponuję wizytę u okulisty. Model jest całkiem ładny.

Co ma piernik do wiatraka (tablice rejestracyjne do tablic wyróżniających)

Kuba ty naprawdę jesteś kierowcą trucka i nie wiesz co to są tablice wyróżniające No to może ci podpowiem

tak wyglądają tablice wyróżniające montowane na solówkę/konika:

 

af9e7ffbb309d5fe.jpg

 

a tak wyglądają tablice wyróżniające montowane na przyczepie/naczepie:

 

af2821b2489edc82.jpg

 

Ps.

Kuba proponuję ci zpisać się na kurs z przepisów o ruchu drogowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram walkę o zgodność z rzeczywistością

Model chociaż czysto odtwórczy, to jednak nieźle złożony. Jedyny bubel jaki widzę, to niedomalowanie nad stopniami po prawej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Piekna magnumka, ale przede wszystkim kalka jest idealnie polozona. Przy takich rozmiarach kalek trzeba sie niezle "nagimnastykowac", zeby je dobrze polozyc. Jednak za ta Revelowska naczepe czy cokolwiek to jest to producentowi nalezy sie chlosta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cię skrzyczą! Ten temat jest z 2006 roku... Po co to odkopywać? Uwagi do takich starych postów w galerii, pozostaw dla siebie .

 

A ja tam uwazam, ze czasem warto cos odkurzyc, tym bardziej, jak temat na to zasluguje. Ja nigdy nie widzialem tego modelu na oczy, a dzieki odgrzaniu tematu moge go podziwiac, bo niezwykle ciekawie sie prezentuje. Powiem nawet, ze chetnie widzialbym go w mojej kolekcji. Zobacze, jak wyjdzie mi Scania, ktora koncze. Jak bedzie ok, to troszke truckow pobuduje...

 

Pozdro 4all!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.