Skocz do zawartości

Diorama II wojna światowa


posterMAN

Rekomendowane odpowiedzi

Granatniki i filtry są odwrotnie przyklejone. No i troche za dużo farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

na większości zdjęć i tak nic nie widać. A na tych co widać:

- krzywo pomalowane detale (np. buty czy koła)

- niedomalowane twarze (zresztą nie tylko na twarzach widać szary plastik)

- figurki się błyszczą

- tu i ówdzie widać nieusunięte nadlewki

- za kołem napędowym widać dużą ilość kleju

- czy mi się wydaje, czy to niebieske za zewnętrznym rzędem kół nie jest w ogóle pomalowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A ja od siebie dodam strasznie zmaltretowane gąsienice w rejonie kół napędowych!

Ale walcz dalej i się nie poddawaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze nie dokladnie ale postaram siew to poprawic a z kolami to bylo robienia bo zle jes przykleiem i sie rozwalolo troche ale sa wazne ze sa ludzi to nie ja malowalem tylko moj kumpel i tez kiepskie wykonanie praktycznie jestem slabym modelarzem ale co prawda mam 12 -13 modei w skali 1/72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam dlaczego łopata wylądowała z frontowej płyty na boczny pancerz.

 

Na drugi raz nie ucz się na tygryskach. Tak oszpecić jeden z najpiękniejszych czołgów II wś.

 

Ile sklejałeś ten model? 30 minut?

 

Na drugi raz postaraj się robić to dokładniej i nie krócej niż 2 tygodnie po kilka godzin. To jest minimum jeżeli się jeszcze jest w trakcie nauczania.

 

Pozdrawiam

Samik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jja bym tego nie pokazywał ludziom, tylko obserwował i starał się robić tak samo u siebie....

 

Nie wyznaczajmy może ram czasowych sklejania modelu ale bez wątpienia należy to robić dokładnie, starannie, z dbałością o szczegóły i nie "na szybkiego".

Widać że ani troche się nie przyłożyłeś, a robiąc tego Tygrysa chyba oglądałeś cościekawego w TV (odwrotnie przyklejone granatniki, filtry i źle umiejscowiona łopata).........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugi raz nie ucz się na tygryskach. Tak oszpecić jeden z najpiękniejszych czołgów II wś.

 

Samik trochę przesadzasz z tym stwierdzeniem, wcale tak źle nie jest, weźmy pod uwagę, ze to początkujący modelarz :/ Nie zniechęcajmy chłopaka, bo nie tędy droga:/ A co do tego, czy tygrys jest jednym z najpiękniejszych czołgów II w.ś. to mogę polemizować:P

 

Jja bym tego nie pokazywał ludziom, tylko obserwował i starał się robić tak samo u siebie....

 

Bardzo dobrze, że pokazuje, jest początkujący, wiele błędów można samemu nie wychwycić, a do tego zauważ, ze większość pokazywanych modeli jest na co najmniej przyzwoitym poziomie, mało jest pokazywanych słabszych modeli i mało porad jak poprawiać błędy w takich modelach.

 

posterMAN:

Po pierwsze popraw pisownię, nie używasz znaków interpunkcyjnych, a do tego popełniasz sporo błędów, używanie polskich liter nie jest obowiązkowe, ale jeśli masz taką możliwość, to warto byłoby je stosować.

 

Co do modelu widać, że najpierw był cały sklejany, a potem malowany, układ jezdny i ściana kadłuba za kołami są pomalowane niedokładnie. może kolejnym razem postaraj się pomalować czołg przed przyklejeniem kół i gąsienic. Widać, ze robiłeś model bardzo szybko, stąd np. błąd z zawieszeniem w przedniej części, koledzy już pisali, sklejaj wolniej i dokładniej, zawsze sprawdzaj poprawne ułożenie danej części, a gąsienice przyklejaj dopiero wtedy, jak wszystkie koła będą dobrze przyklejone, a klej wyschnięty. Staraj sie także usuwać wszystkie ślady łączenia form.

Co do figurek, dobrze jest je przed właściwym malowaniem psiknąć jakimś podkładem w sprayu (najlepiej jasnoszarym). Przy figurkach widać niedomalowania, zapewne malowane były tylko jedną warstwą, powinieneś to poprawić i pomalować jeszcze jedną albo więcej warstwami, żeby niedomalowania zniknęły.

Osobiście nie podoba mi sie piasek, jest zbyt gruboziarnisty.

 

To tyle ode mnie, życzę wielu coraz lepszych modeli:)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Tygrys był najpiękniejszy?? Moim zdaniem Pantera była nieporównywalnie ładniejsza. A co do modelu, hmm można nie umieć używać pigmentów, pasteli, robić weatheringu czy washu , ale oczy chyba masz , i to ,że jesteś początkujący nie usprawiedliwia tak niedomalowanych kół, gąsienic , czy odwrotnie zamocowanych wyrzutni granatów, wystarczyło spojrzeć 2 razy na pudełko od modelu. To tyle z mojej strony. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem ważne ze model jest a to że nie dokładny to wiem bo 1 robiłem go 4 dni a wy to co najmniej mieche robicie modele a kola to miałem wpadkę z nimi bo są różnej wielkości bo je wszystkie wyłamałem z ramki i mi sie pomyliły przy sklejaniu i potem to jakoś naprawiłem i są teraz w dobrym miejscu a malowałem go 4 tyg później,a co do błędów to sam zrobiłeś błąd w moim nicku napisałeś psterMAN a ja mam nick posterMAN hehe a i mam jeszcze skończonego T34/85 to moje cacko jest wypieszczone ale jak dam to znowu jakieś błędy będziecie szukać i na to samo wyniknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, masz rację, już poprawiam:) sorki za niedopatrzenie. Nieważne ile się klei model, ważne, żeby robić to dokładnie i zgodnie z instrukcją!. Pokazuj pokazuj tego T-34, a błędy każdemu się wyszukuje, ale to tylko po to, by następny model mógł być lepszy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posterMAN, ja mam do Ciebie jednak prosbe. Zacznij pisac po polsku, bo ciezko sie Twoje posty czyta. To, w jaki sposob sie wypowiadasz, swiadczy w glownej mierze o Twojej ignorancji i olewackim podejsciu do innych uzytkownikow tego forum. Poprostu nie chce Ci sie poswiecic kilku chwil, zeby sprawdzic to, co przed chwila napisales. Nie chodzi tu o jakies drobne literowki, czy pojednyncze bledy, ale o to, ze Twoje posty to ciezki do zrozumienia belkot. Chcialbys, zeby inni Ciebie tak traktowali? Watpie...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Majek

Poprostu nie chce Ci sie poswiecic kilku chwil, zeby sprawdzic to, co przed chwila napisales.

No a posterMAN pokazuj tego T34/85

A co do dio, to nic więcej nie mogę napisać bo wszyscy wyjęli mi teksty z ust

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo widzisz, w odroznieniu od niektorych, czytam swoje posty i poprawiam po sobie bledy... I tak jak napisalem wczesniej, nie czepiam sie literowek, czy drobnych i sporadycznych bledow ortograficznych, ale jak ktos pisze tak, ze musze sie wysilac, zeby zrozumiec tresc, to reaguje alergicznie. I nic na to nie poradze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jednym z moich pierwszych modeli był równierz Tygrysek, (nie obraź się) ale wyszedł mi nieporównanie lepiej, ale jesteś na dobrej drodze . Ja bym ci radził tak: Kup sobie jakiś tani modelik w 1/35, i 'ćwicz" sobie na nim tzn. wypróbój wash, stosuj różne techniki bródzenia, ćwicz szpachlowanie etc. etc. I staraj się pracować samodzielnie. Aha jeszcze jedno, dopasowywój modele do regionu w jakim walczyły, bo tu wykorzystałeś figurki z frontu wschodniego do dioramy przedstawiającą walki w Afryce północnej.

 

Życzę ci szczęścia na drodze tego pięknego hobby jakim jest modelarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha jeszcze jedno, dopasowywój modele do regionu w jakim walczyły, bo tu wykorzystałeś figurki z frontu wschodniego do dioramy przedstawiającą walki w Afryce północnej.

No w sklepie innych nie mieli wiec te były ale na poczatku walk w Afryce mieli taki mundury powtarzam mieli na poczatku potem zmienili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staraj się dalej robić modele i się nie poddawaj Ja cię podziwiam za to, że w końcu odważyłeś się zrobić coś w 1/35, mimo, że masz na swoim końcie już kilka w skali 1/72.

 

Ja do 1/35 przymierzam się już z pół roku i... cały czas robię 1/72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.