Skocz do zawartości

1:35 M923 A1 'Big Foot' Italeri + doróbka na Gun Truck


dekalotes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Całkiem, całkiem Ale brakuje mi washa (choć mam wrażenie, że coś tam próbowałeś robić) i przede wszystkim suchego pędzla dla podkreślenia szczegółów (w elektronice, a także zagłębień w fotelach). Miejscami widać niedomalowane kable (przebija miedziany kolor drucików). Spróbuj zróżnicować czerń ekranu, żeby nie zlewał się z obudową monitora - pomaluj ekran np. bezbarwnym lakierem błyszczącym. Dajesz dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest git moim zdaniem. Tylko taka jedna uwaga. Nie zrozum mnie źle ale czy jest sens się bawić w tą elektronikę skoro będzie miał dach i tak naprawdę ze środka to mu będzie mało widać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest git moim zdaniem. Tylko taka jedna uwaga. Nie zrozum mnie źle ale czy jest sens się bawić w tą elektronikę skoro będzie miał dach i tak naprawdę ze środka to mu będzie mało widać?

 

 

Zawsze przez okienko, będzie można odrobinę zobaczyć, szyby przecież będą tylko z przodu, a drzwi będą miały powcinane ramki jak to w tych M923 było. ;) Niektórzy robią pełne wykozaczone wnętrze, a potem zamykają na puszkę pojazd, tak, że to nigdy nie ujrzy już światła dziennego, a pochwalić to mogą się jedynie na zdjęciach z warsztatu. Ja poprzez takie zabegi, zdobywam dodatkowo doświadczenie, którego jest baaaaaaardzo mało, przypominam, że to 5 model, a zarazem pierwszy raz robię sam coś od siebie (scratch) dzięki temu, mam nadzieję, że wnętrze następnego pojazdu, które będzie dużo bardziej widoczne wypadnie lepiej.

 

 

Sido + washa kabiny zrobię razem z washowaniem całego przodu, jako, że wash całego pojazdu będzie robiony umbrą (brąz) to kabinę też zrobić tym kolorem, czy może jednak czarnym (i tak kabina ma inny kolor - zielony)? Jak uważacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie Irak&Afganistan jest mój big foot. Tam robiłem washa umbrą, takim gotowym produktem valejo ale teraz patrzę, że można by było trochę tego washa rozjaśnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Washa brązem robiłem już na abramsie, całkiem fajnie to wyszło, wydaje mi się, że lepiej jakby mi przyszło to robić czarnym.

 

 

Tym czasem, dodaję trochę zdjęć z dalszych postępów pracy, teraz pozostaje tak na prawdę tylko malowanie przodu + paki, będę to robił dzisiaj/jutro. Zobaczcie ten suchy pędzel... to tak ma iść? Robiłem też suchy pędzel na tych stalowych cześciach i kratkach (chciałem zrobić imitację wytarcia gun metalem) ale sam nie wiem czy to dobrze wyszło

 

 

dscf5010r.jpg

dscf5016n.jpg

dscf5017k.jpg

dscf5018u.jpg

dscf5023d.jpg

dscf4998m.jpg

dscf5026.jpg

dscf5034w.jpg

dscf5036c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko będę miał warunki i chwilę wolnego, zrobię to przy świetle dziennym.

 

Dotychczas pomalowałem pakę (jeszcze tylko muszę przymocować i domalować błotniki)

1 warstwa na przodzie (jutro położę drugą)

 

tym czasem w chwili gdy czekam aż wszystko wyschnie, przymierzyłem się do 'blach' i rdzy... Część, która będzie przymontowana do drzwi kabiny pomalowałem gun metalem i od razu posypałem sproszkowanymi pastelami o różnych odcieniach efekt mniej więcej taki:

 

dscf5045i.jpg

dscf5049v.jpg

 

Czy to o to chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężarówa pomalowana już dwoma warstwami, później wkleję lepsze zdjęcia, teraz tylko, żeby uwidocznić efekt jednolitego koloru, brakuję tylko lusterek, które dokleję razem z drzwiami, wszystko trzyma się na tzw. prowizorkę - blacha na drzwiach przyklejona tasmą dwustronną.

 

dscf5049z.jpg

dscf5052l.jpg

dscf5068i.jpg

dscf5057a.jpg

dscf5059g.jpg

 

 

Próbka wykonania blach, z drugiej strony nie są jeszcze pomalowane, będą 4 ściany, więc dojdzie jeszcze jedna z tyłu, wszystko zabezpiecze bezbarwnym, więc może to trochę wpłynąć, a czy efekt dobry? oceńcie sami, uświadomiłem sobie też, że chyba popełniłem błąd, bo powinienem wcześniej do blach przymocować części, do których będą przykręcone szekle. Może uda mi się to zrobić po skończonej pracy. A jak nie, to zrobię jeszcze raz. Chyba, że macie jakiś inny sposób by przymocować do blach łańcuch widoczny na pierwszym zdjęciu (ponieważ szekle, mam trochę inne jak potrzeba...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że mógłbyś nieco zróżnicować kolory na płytach. W miejscach, gdzie masz pigment bardziej wytarty (jest bardziej płasko) daj trochę ciemnego oryginalnego koloru stali. A gdzieniegdzie zrób jaśniejsze, złotawe plamy świeżej rdzy. Pooglądaj zdjęcia takich płyt, a już najlepiej spróbuj poszukać i obejrzeć takie coś na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Idzie fajnie, model na tym etapie prezentuje się bardzo dobrze. Podsyłam fotkę, która pokazuje sposób montowania płyt na drzwiach. Ja to przegapiłem i będę dorabiał.

 

1227205838054144800S600x600Q85.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Idzie fajnie, model na tym etapie prezentuje się bardzo dobrze. Podsyłam link, który pokazuje sposób montowania płyt na drzwiach. Ja to przegapiłem i będę dorabiał.

 

http://thumb0.webshots.net/t/18/19/0/58 ... ghu_th.jpg

 

 

Bardzo mała rozdzielczość, nie dysponujesz, ,może większą? Chętnie spróboję coś dorobić. (EDIT: A teraz link już nie działa)

 

Blachy zeszlifowałem i podejdę do nich jeszcze raz, próbojąc zastosować większą róznorodność, jednak z tego co widzę, na zdjęciach gun trucków, to kolor ich jest prawie całkiem jednolity - rdzawy. Tak czy siak nie zaszkodzi spróbować zrobić jeszcze raz.

 

Niestety kot mi gdzieś wyniósł element mocowania prawego lusterka... Spróbowałem to dorobić z ramek, efekt trochę się różni od oryginału, ale chyba przystanę przy tym, później dokleję zdjęcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam ponownie po... hohohoh długiej przerwie... tak jak obiecałem paru osobom, model dokończę ;) Zabieram się powoli do roboty i reaktywacji. Niestety z głowy wyleciało mi trochę koncepcji i kolejność działań które teraz mam zrobić...

 

Pozostało:

 

Pomalować na "rdzę" wewnętrzną stronę ścian stanowiska karabinu.

"Postawić" mocowanie karabinu

 

Zrobić mocowanie anteny z tyłu kabiny... (nie mam jeszcze bladego pojęcia jak to zrobię)

Wykonać washa wszystkich elementów (wraz z wnętrzem), położyć kalki i skleić wszystko do kupy (każdy element będę washował oddzielnie ze względu na dużo zakamarków i trudno dostępnych miejsc.

 

Na sam koniec - Pałąki i siatka maskująca.

 

No chyba, że zaproponuję mi ktoś inną koncepcję działań ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.