Skocz do zawartości

U-47 i U 99 1:350


dzidas71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Po długiej walce ukończyłem te skromne modele. U 47 to AFV Club , a U 99 to Hobby Boss.

Oczywiście AFV znacznie lepiej jest zdetalowany , ale nie we wszystkim . Blaszki dołączone do zestawu o wiele dokładniejsze i delikatniejsze ma Hobby Boss.

Przepraszam za średnią jakośc zdjęć.

komp1.jpg

komp2.jpg

komp3.jpg

komp4.jpg

47a.jpg

47b.jpg

99a.jpg

99b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem nieźle się prezentują. Czysto sklejone i pomalowane, ale identycznie pobrudzone. Ja bym zrobił trochę różnic w brudzeniu, chociaż fakt, nie ma za bardzo pola do popisu, bo oba pływały w podobnych warunkach. Mimo to, sympatyczna parka. Jak zrobiłeś podstawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dumapolski- faktycznie nie ma pola do popisu , to wszystko jest tak małe... Poza tym przeglądałem wiele zdjęć przedstawionych okrętów i nie ma jak poszaleć.Choć na żywo małe różnice są widoczne.

Podstawki to wyfrezowane płytki z drzewa bukowego , a w zagłębienie przyklejona czarna pleksi (3mm) z wyfrezowanym napisem.

Kuba - sprawdze nr zestawu i napisze.

Marcin - rzeczywiście zastanawiałem się nad dopisaniem VII B ,ale było już za pózno.

Jak patrze na modele i na zdjęcia - widzę ,że do robienia dobrych fotografii sporo mi brakuje. To temat , z którym mam największe problemy. Wydaje mi się ,że w rzeczywistości modele prezentują się dużo lepiej , nie potrafie oddać tego w fotografii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Tak.Faktycznie zgłosiłem je do Inowrocławia jak i dwa inne modele(pancerka) ,choć nie licze na żadne wyróżnienia.

Przede wszystkim chciałbym poznać kogoś z "branży" ,w moim mieście mam z tym problem, nie znam nikogo kto poważnie traktuje modelarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Piękne są Mam pytanie czy będzie więcej U bootów np cała kolekcja Asów U Bootwaffe? Naprawdę piękne szare wilki Atlantyku.Pozdrawiam i mam nadzieję że mając za trzy lata trzydzieste urodziny sam zacznę zabawę z modelarstwem okrętowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem. Mam zamiar składać jeszcze U-booty.Czy wszystkich asów, nie wiem, bo sklejam jeszcze samoloty i pojazdy.

Na pewno mam w planie Typ XXI , francuski Surcouf czy japoński I-400. Sklejam też teraz Graf Spee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Dzięki , ale nie przesadzaj !

Niestety , ostatnio nic nie popełniłem w dziedzinie morskiej. Prace nad Graf Spee idą potwornie wolno. Jakoś ostatnio brak mi motywacji do "pływadeł" ,sam nie wiem czemu.

Coś tam szykuje do Inowrocławia , ale samolot i działko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.