Skocz do zawartości

PzKpfw IV Ausf. J (SdKfz 161) Mid Product - Dragon 6556 1:35


woto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Mam na imię Wojtek. Nadszedł czas na mój pierwszy warsztat. Model to PzKpfw IV Ausf. J Dragona. Jak na mój gust to wypraski bardzo ładne, mam nadzieje, że go nie zepsuje swoim skromnym doświadczeniem. Życzę miłego śledzenia wątku i proszę o wszelkie uwagi i podpowiedzi.

 

pozdrawiam

 

dn6556enl.jpg

 

montaż elementów wanny wraz z układem jezdnym

 

dsc2535e.jpg

dsc2531d.jpg

dsc2528f.jpg

 

poniżej moje wcześniejsze modeliki, myślę, że nie są aż takie tragiczne żeby je pokazać, oba ze stajni ITALERI

 

sd2ty.jpg

56100010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 176
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To zasiadam obok Krzyśka póki jest miejsce .Tym bardziej że przymierzam się do tej czwórki. Te ekrany siatkowe mają coś w sobie.Możesz napisać coś więcej o zawartości pudła? Chodzi przede wszystkim o dodatki.Blachy,lufa itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja, następne zdjęcia będę robił na białym tle bo te wyszły mroczne (chyba że słabe oświetlenie dałem).

 

pancerz z mocowaniem pod gąski

 

mocowanieg.jpg

 

mocowanie plus gąski

 

mocowanieg2.jpg

 

wydechy

 

wydechy.jpg

 

przymiarka prawego błotnika, zastąpiłem oryginalną plastikową sprężynkę, własnoręcznie zrobionym wynalazkiem. Pewnie po malowaniu nie będzie jej widać jak teraz ale zawsze to jakaś odmiana

 

blotnikr.jpg

 

i powiększenie

 

sprezynka.jpg

sprezynka2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobię . Zająłem się drobnicą więc nic nowego nie zrobiłem. Szukałem po sklepach drobnego łańcuszka ale nie znalazłem, więc spróbowałem zrobić go samemu. Cudo nie wyszło ale myślę że od biedy będzie .

 

lancuszekq.jpg

lancuszek2.jpg

 

chyba że jest jakiś sposób, żeby go zrobić lepiej. W moim wydaniu oczko ma wymiar grubości szpilki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po małej przerwie. Wiele nie zrobiłem ale pośpiech nie jest wskazany ;-). Powoli składam górę, pewnie zamówię zestaw podstawowy blaszek, chociaż części z zestawu ładnie odlane.

 

części przed złożeniem

 

085vz.jpg

 

i poskładane elementy, na razie bez kleju.

 

081ks.jpg

wyczytałem gdzieś,że wizjer kierowcy był w odcieniu żółtym

082eu.jpg

083vh.jpg

084dk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedł zestaw podstawowy blaszek Abera, więc bawię się drobnicą. Mam pytanie dotyczące skrzynki której fotkę wklejam poniżej. Jest wykonana z drewienka, i teraz pytanie jak ją pomalować.

1. zostawić naturalny kolor drewna

2. troszkę przyciemnić

3. czy pomalować takim samym kolorem jakim będzie malowany panzer

 

podstwaka.jpg

skrzynkay.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem jednak skrzynkę na tą z dragona, bardziej mi się podobała niż ta zrobione z drewienka

 

podstwakaplastik.jpg

 

dodałem mocowanie pod linę

 

mocowanielin.jpg

 

oraz mocowanie pod zapasowe gąski plus jeden zestaw gąsek

 

zapasowegaski2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do malowania jeszcze czas długi, ale prosiłbym o podpowiedź odnośnie koloru bazowego. Mam trzy odcienie jak na zdjęciach.

1. ModelMaster - panzer dunkergelb 1943

2. vallejo air - 081- tank dark yellow

3. vallejo air - 025- dark yellow

4 to mix 1 i 2

a 5 i 6 to na kamuflaż

zdjęcia na różnych ustawieniach aparatu, drugie bardziej realistyczne kolory (ale to już kwestia monitora)

 

dsc2688dxo.jpg

dsc2685dxo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowy odcień bazowy to kwestia bardzo indywidualna. Wszystko zależy od tego jakie filtry,płukanki,wasche,biedronki itp używasz później. Każdy doradzi Ci odcień z którego sam wychodzi. Osobiście wybrałbym nr 3.Łatwo go zgasić filtrem.Natomiast obydwie kamuflażowe zbyt ciemne. To moje osobiste, bardzo subiektywne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyjść z bardzo jasnego podstawowego koloru kamo.

Tak jak pisze Templess po wszystkich zabiegach barwa ta bardzo ściemnieje.

Proponował bym Ci kolorek taki jak zrobil to Wojtas w tym wątku;

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=29202&p=479913#p479913

 

Może być nawet odrobinę jaśniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten zielony faktycznie ciemny na zdjęciu, taka zgnita zieleń ( wg instrukcji malowania khaki green) myślę że aerografem wyjdzie jaśniej bo pod tą grubszą warstwą pędzla prześwituje jasny odcień, na razie dziękuję za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.