Skocz do zawartości

Fw 190D-11 „< 58“ Eduard 1:48


Robert Ostrowski

Rekomendowane odpowiedzi

A ja myślę,ze wcale nie za mocne cieniowanie wyszło...wszystko może inaczej wygladac po pomalowaniu całości i nałożeniu kalek,choc wtedy moze sie wtedy nic juz nie dac zrobic...dla mnie git to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki greatgonzo

 

Dzisiaj położyłem preszajding z czarnej gunze i pierwszy kolorek RLM 76 z Pactry ,może troszke za mocne cieniowanie wyszło ale ja tak lubie po czołgowemu

 

No to weź mu doklej lufę, gąsienice i pomaluj na ruski zielony. Co się będzie pierdzielił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Kamil i Piotr ale to najłatwiejszy kolor był ,jutro pomaluje od spodu część płata na zielony i górę skrzydeł.

Konrad nie zrobię tego bo to piękny model jest Edek odwalił kawał dobrej roboty .

 

I mam pytanie czy odpowiedniki z Pactry :RLM 82 pactra A 99 i RLM 83 pactra A 100 będą dobre do tego malowania?

 

RLM 83 to jest dark green a w słoiczku pactry jest jasno zielona

RLM 82 to jest green a w słoiczku ciemno zielony /ciemniejszy od RLM 83

 

Nie wiem czy przypadkiem numery nie są pozamieniane

 

porównanie Gunze i Pactry

 

 

mrcolorgunze.jpg

 

pactra.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pactrą to mam trochę zgryzu,kiedyś kupiłem do malowania pierwszego modelu po długiej przerwie (AR-234) i po malowaniu trudno było poznać gdzie się zmienia kolor...były niemal identyczne.....dopiero sido pokazał gdzie był który kolor....ten RLM 82 w rzeczy samej był mocno jaskrawo zielony po sido ,prawie jak trawa w maju ....poza tym RLM 82 ma chyba lekko brązowawy odcień czego w pactrze w ogóle nie widać

 

Z tego co się szuka w google to chyba jednak Gunze zamienił numerację odcieni ...

 

http://www.art-paints.com/Paints/Acrylic/Floquil/Military-Model/Dark-Green-RLM-82/Dark-Green-RLM-82.html

 

http://www.art-paints.com/Paints/Metal/Testors/Model-Master/Dark-Green-RLM-83/Dark-Green-RLM-83.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr widziałem tę stronę i dlatego numeracja w Pactrze wydała mi sie podejrzana.

 

siema,

zaznaczam że nigdy nie malowałem aerografem

 

Polecam zakup i wymalowanie prostej i równiutkiej linii na modelu

 

Po za tym to nie ma żadnego znaczenia czy ona równiutka czy krzywiutka ,w tej technice chodzi o cieniowanie .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Cię !

 

Polecam zakup i wymalowanie prostej i równiutkiej linii na modelu

 

wiem wiem - dlatego zaznaczyłem że z aerografem jeszcze nie miałem kontaktu.

ale tak mi się rzuciło w oczy no...

kibicuję !

 

pozdrawiam !!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Kamil,przy tych swoich serpentynach musiałem trochę więcej uwagi poświęcić na malowanie kolorem ,jakoś tak równiutko nie umiem tej linii pociągnąć ale bazowym da sie to skorygować ,myślę ,że aż tak zle nie wyszło.

 

Dzieki za sugestię co do malowania góry k-ba ,myslę ,że maskowanie plasteliną w okolicy dziobu będzie wskazane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parkinsona chyba nie mam ,nerwowo też aerkiem nie ruszałem zapewne wina poświątecznego delirium tremens

Co preszajdingu to staram sie go robic na każdym modelu i naście ich zrobiłem ale jakoś równo nie chce mi wychodzić ,w tym przypadku może to wina rozcieńczenia ,czarną Gunze mieszałem z ich thinerem /nie żółtym/ i często zapychała mi sie dysza w Ultrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przypadkiem numery nie są pozamieniane

 

Stary i znany problem. Tu jest odpowiedź:

 

Years ago, a source mislabeled RLM 82 as Dark Green, and RLM 83 as Light Green. This mis-numbering was followed by many manufacturers, but is incorrect. This is information that I got from an Eagle Cals sheet, and I've since read it elsewhere.

 

This is what it actually is:

RLM 82 = Light Green

RLM 83 = Dark Green.

 

Ignore the numbers and use the Dark Green. (Model Master also made the same mistake)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,czarną Gunze mieszałem z ich thinerem /nie żółtym/ i często zapychała mi sie dysza w Ultrze.

 

A to dziwnym nie jest, trzeba levelling thinnera kupić albo retardera dodawać. LT jest najlepszy bo lejesz i malujesz. Gunze szybciutko schną same z siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

witam

 

dzisiaj mnie naszło za malowanie foki ,kilka godzin z aerem w reku ,wszytkie farby pactra rozcienczane Levelingiem Gunze oprócz brązu /LC/ .Jutro jak obejrze dokonam poprawek w rozjaśnieniach szczególnie brąz bo lipnie wyszło ,dół nie skonczony tam jeszcze aluminium /trójkat na górze i wstawka w k-bie tez aluminiowy/ zielony na spodzie pomalowany z zapasem .tasma zerwała mi na lotkach i belce farbe razem z motipem trzeba bedzie podmalowac

 

sory za lipne fotki

 

dsc1948kc.jpg

dsc1949f.jpg

dsc1950l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, mam spore wątpliwości co do tych dośc mocnych wypłowień. Nie chodzi mi o ich techniczne wykonanie, tylko o uwarunkowania historyczne. W ogóle Dory służyły krótko (około pół roku), a "przemiał" był w tym czasie tak duży, że trudno było znaleźć egzemplarz mający za soba więcej służby niż miesiąc-dwa.

 

No chyba, że to trening albo robisz sztukę ze szrotowiska ad 1946...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam za to uwagę techniczną. W obrębie jednej blachy wypłowienie powinno układać się na środku. Jeśli przez środek blachy przechodzi granica kolorów to wypłowienie powinno rozkładać się na oba kolory a u Ciebie jest jedno wypłowiałe miejsce na jednym kolorze i drugie na drugim, a powinno być jedno na obu. Widać to zwłaszcza na skrzydłach.

Uważam to za błąd techniczny bo widzę, że starałeś się robić wypłowienia regularnie na środkach blach a nie w losowych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.