Skocz do zawartości

Fw 190D-11 „< 58“ Eduard 1:48


Robert Ostrowski

Rekomendowane odpowiedzi

A nie mogą na jednym panelu w różnym stopniu płowiec dwa kolory ?

 

Może i mogą, ale dlaczego słoneczko omija granice kolorów, skąd o tym wie? Trochę szkoda Roberto, że pomijasz słuszne uwagi Bannego i Ostacha. Klimat malowania zmierza z jednej strony w kierunku sprawności technicznej - której Ci odmówić nie można, a z drugiej w kierunku ostentacyjnego braku respektu dla realiów. Wiem, że to wolny wybór i ma tu znaczące poparcie szerokiej grupy użytkowników, ale jest trudny do zrozumienia w stosunku do gościa, który ze swoimi umiejętnościami mógłby pomalować model jak samolot, a nie tylko jako ładny obiekt estetyczny - jak to określił jeden z kolegów na innym wątku. Roboty nie byłoby więcej...

 

PS. ponieważ temat był niedawno poruszany, mocno się zastanawiałem, czy wpisać tę uwagę. Ale właściwie nie tylko ja zapomniałem, że jeden z kolegów zabronił pytać Cię o motywację sposobu malowania. Toteż w zasadzie nie pytam, a jedynie daję uwagę pod rozwagę... Kropla drąży skałę (uwaga - nie każę nikomu robić detali )

 

Pozdrawiam i czekam na pierwsze ruchy z Lublinem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mikołaj ustosunkowałem sie do uwag Darka i Ostacha

Dzieki za wiare w moje umiejetności ,ciagle sie uczę .

Z kierunku który sobie upatrzyłem /wiem robię (staram się ) modele efekciarskie ,chodzi o samoloty /nie zamierzam zboczyc i nadal będę brnął mimo ,ze modele nie bedą jak prawdziwe samoloty /zwyczajnie tak mi sie nie podoba/ maja przyciagac wzrok i mam nadzieje że tak będzie z czasem

 

Z lublinem rusze w łykend bo jak sobie pomysle o wycinaniu zywicy to mnie k..wiaca bierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - masz jasne stanowisko. I tylko jeszcze jedna mała uwaga - model pomalowany jak samolot może być bardziej efekciarski od triumwiratu presz-sido-łosz, jeśli tylko zechcemy go zrobić zgodnie z realiami - masę tego rodzaju fotek współczesnych samolotów można znaleźć, a do szaleństwa doprowadzają mnie np. barwy greckich Phantomów - żadnymi schematycznymi technikami tych efektów się nie osiągnie, a jedynie zaplanowaną kombinacją różnych technik.

A ja nie robię żywic (przynajmniej na razie) i mam łatwiej, ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mogą na jednym panelu w różnym stopniu płowiec dwa kolory ?

Chodzi o niekonsekwencję w malowaniu. Błąd techniczny. Na całym modelu widać, że wypłowienia rozchodzą się na środkach paneli. W efekcie wygląda to tak, że równie silną barierą dla wypłowienia jest granica kolorów w porównaniu z podziałem blach. Brak wypłowienia na granicy kolorów można na siłę próbować usprawiedliwiać większą grubością farby. Ale wtedy należało by zrobić wypłowienia również przechodzace przez podziały blach. To jak to teraz wygląda jest widocznym błędem w malowaniu. Zwłaszcza jeśli mówisz, że robisz model żeby wyglądał (ja też tak robię) a nie był 100% wierny.

Zrobisz jak uważasz.

 

Spójrz jak tu jest zrobione, zwłaszcza ogon, lewe skrzydło:

IMG_7585.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz jak tu jest zrobione, zwłaszcza ogon, lewe skrzydło:

IMG_7585.JPG

 

Na co mam patrzeć czytając "ogon" i widząc to zdjęcie? Ja tu widzę obydwa skrzydła i stateczniki poziome ze sterami wysokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil co do cieniowania aluminium to uczciwie wymaskowałem tylko klapy ,na te małe okragłe wzierniki trysnołem z reki tak sama z tymi dwoma duzymi w okolicy działek tam mogłem machnąć tasmą ale juz był krzyż i balem sie go zerwac no moglem kalki błyskiem fuknac i wtedy maskowac ,w sumie to moje pierwsze cieniowanie sreberka przy MiGu postaram sie bardziej i bede malował Super Metalikiem .W sumie jestem i tak zadowolony z efektu bo przy niewielkim nakładzie pracy smokiem mozna cieniowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki położone ,sido ,łosz mieszany z farb dla plastykow i WS ,mat z Vallejo,okopcenia pigmenty,lufy z igieł które osydowałem /rozgrzane nad palnikiem do czerwonosci i zanurzone w oleju/ pitot równiez z igły/do poprawy w niektorych miejscach łosz

 

Foty robione przy świetle dziennym

 

dsc1979s.jpg

dsc1981f.jpg

dsc1983r.jpg

dsc1985u.jpg

dsc1987s.jpg

dsc1994edited1.jpg

dsc1996edited1.jpg

dsc1997edited1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.