Skocz do zawartości

P-47 Revell 1:72


GIUSEPPE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przedstawiam modelik który skończyłem dwa dni temu.

Model zrobiony prosto z pudełka, dodałem tylko toczone lufy.

Pierwszy raz bawiłem się z oklejaniem folią aluminiową. Folia gdzieniegdzie się pomarszczyła albo porobiły się zadziory, kilka rzeczy teraz zrobiłbym inaczej.

Zapraszam do oglądania.

przyklad01.jpg

 

p3150265.jpg

 

p3150268.jpg

 

p3150270.jpg

 

p3150275.jpg

 

p3150207.jpg

 

p3150210.jpg

 

p3150219.jpg

 

p3150221.jpg

 

p3150225.jpg

 

p3150228.jpg

 

p3150229.jpg

 

p3150233.jpg

 

p3150238.jpg

 

p3150249.jpg

 

[imghttp://img546.imageshack.us/img546/1975/p3150251.jpg][/img]

 

p3150255.jpg

 

p3150253.jpg

 

p3150239.jpg

 

p3150257.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam super efekt, ale czy nie uzyska sie podobnego rezultatu po uzyciu dobrego metalizera- alcad czy vallejo? Pytam bo mam zamiar sklejać serie f-86. Jest gdzies instrukcja na temat jak oklejac folia"? Pzdr

Ps.super model- merytorycznie nie mam pojecia, ale artystycznie i rzemioslo najwyzsza polka. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo efektowny model, naprawdę miło popatrzeć! Metoda bardzo pracochłonna, ale efekt "lustra" jest naprawdę super. Trudno osiągnąć to metalizerami. Inna kwestia, czy samoloty były tak mocno wypolerowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna kwestia, czy samoloty były tak mocno wypolerowane...

 

Samolot użytkowany operacyjnie nie był, ale nówka sztuka prosto z taśmy po porządnym polerowaniu, też ładnie się świeciła (dziś można to zauważyć na replikach i samolotach odrestaurowanych co można zrobić z ich poszyciem)

 

Samo polerowanie samolotu było jak najbardziej pożądane przez pilotów, czytając wspomnienia H. Knoke, znalazłem fragment dotyczący wypolerowanego Me 109, o którym Knoke pisał, że jest o kilka km/h szybszy niż taki bez polerki, więc różnica musiała być o tyle duża, że zasługiwała na wspomnienie. O ile pamiętam u Gabreskiego we wspomnieniach też chyba coś było w tej kwestii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam super efekt, ale czy nie uzyska sie podobnego rezultatu po uzyciu dobrego metalizera- alcad czy vallejo? Pytam bo mam zamiar sklejać serie f-86. Jest gdzies instrukcja na temat jak oklejac folia"? Pzdr

Ps.super model- merytorycznie nie mam pojecia, ale artystycznie i rzemioslo najwyzsza polka. ;)

Witam

zobacz tu http://www.bare-metal.com/How-to-use-Bare-Metal-Foil.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzbanuszek jest oklejony folią "kuchenną" (na folie baremetal mnie nie stać).

Wszystkim zainteresowanym polecam warsztat kolegi Halseya (szkoda że nie ukończony).

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=86&t=19173&hilit=hellcat

Doskonale opisał w nim technikę oklejania (wzorowałem się i korzystałem z tego warsztatu).

Co do strony merytorycznej to nie ma pojęcia, czy P-47 były tak wypolerowane.

W monografii firmy AJ-Press o tej maszynie, na kilku zdjęciach Thunderbolty świecą się jak psu jajca

Jeśli P-47 miałby być bardziej matowy, to trzeba go okleić całego matową stroną foli (ja zrobiłem to tylko na kilku panelach).

Modelik był robiony prosto z pudełka, w celu sprawdzenia czy takie wyklejanki będę umiał zrobić w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny model, bardzo mi się to lustro podoba, ale nurtuje mnie jedna rzecz, mianowicie co to jest ten jasny fragment z przodu kadłuba po lewej stronie ciągnący się od kabiny prawie do śmigła? Wygląda, jakby z jakichś powodów nie był oklejony folią. Mógłbyś napisać coś więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolego Giuseppe !

 

Twój P-47 prezentuje się całkiem do rzeczy. Spora pochwała i "poklep plecowy" należy Ci się za pracę z folią, gdyż efekt jaki udało Ci się uzyskać jest bardzo dobry.

 

Trochę mniej natomiast podoba mi się nałożona na folię biała farba. Przejście kolorów biel-srebro nie wyszło zbyt równo. Również okopcenia nie wyszły na folii do końca dobrze. Zamiast dymnych smug, wyglądają trochę jak tłustawy wyciek (taka chyba specyfika pracy z folią...). Przydałoby się również popracować nad przejrzystością oszklenia (może pasta polerska?).

 

Koniec końców model na szkolne 5 z dwoma minusami

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.