Skocz do zawartości

Sd. Kfz 9 Famo - Revell 1/72


skikut87

Rekomendowane odpowiedzi

mam prośbę ponieważ dopiero zaczynam przygodę w skali 72 nie mam za dużo złomu, więc gdyby to nie był problem dla któregoś z was poratować mnie czymś co mogę tam położyć by zasłonić tą wpadkę z góry bardzo dziękuje

Mając na uwadze że wystrugałeś silnik nie widzę problemu, żeby sklecić chociażby jakieś skrzynki czy plandeki, bo. I tak wypada czymś tą pakę zapchać. Szczerze wątpię żeby ktoś był chętny do wypełnienia Ci około 12 cm2 powierzchni paki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie no, ładnie się prezentuje, tylko nie wiem czy nie przesadziłeś trochę z łoszem? Ja bym go jeszcze trochę pousuwał z modelu, a na pace zrobiłbym zacieki z plamami na podłodze, ale bez przesady, bo będzie wyglądał jak kanał naprawczy nie sprzątany od wieków. Trzymam kciuki.

PS. zacieki fajnie wychodzą, jak dasz na powierzchnię kropelkę łosia i dasz jej swobodnie spłynąć, wychodzi rewelacyjnie, później możesz lekko skorygować grubość wacikiem.

 

może faktycznie trochę go zmyje i na koniec jeszcze gdzie nie gdzie zapuszczę czarny wash

 

mam prośbę ponieważ dopiero zaczynam przygodę w skali 72 nie mam za dużo złomu, więc gdyby to nie był problem dla któregoś z was poratować mnie czymś co mogę tam położyć by zasłonić tą wpadkę z góry bardzo dziękuje

Mając na uwadze że wystrugałeś silnik nie widzę problemu, żeby sklecić chociażby jakieś skrzynki czy plandeki, bo. I tak wypada czymś tą pakę zapchać. Szczerze wątpię żeby ktoś był chętny do wypełnienia Ci około 12 cm2 powierzchni paki.

 

Skrzynki to sobie sam wystrugam i inne belki to nie problem, bardziej mi chodzi o coś w stylu ze dwa kanistry cz jakiś kolo od pantery. Taki typowo militarny złom a nie same paczki, myslalem by dać silnik ot opla mautira ale gdzieś mi zaginą... nic dziś jeszcze go poszukam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wash dodał mu uroku. A dałeś ty sido przed washem?

 

Dałem zawsze daje no prawie zawsze są pewne rzeczy gdy nie daje.

 

 

z innej bajki co z tego co zdołałem zebrać wywalić co dodać waszym zdaniem albo może co dokupić? słucham propozycji

 

1005831b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez najmniejszej urazy ale z tych wszystkich rzeczy nic mi się nie widzi, jakoś tak jakby na siłę zapchane wolne miejsce na pace... ja bym dał tam jakieś beczki, skrzynki, kanistry.

Oczywiście to tylko moja opinia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez najmniejszej urazy ale z tych wszystkich rzeczy nic mi się nie widzi, jakoś tak jakby na siłę zapchane wolne miejsce na pace... ja bym dał tam jakieś beczki, skrzynki, kanistry.

Oczywiście to tylko moja opinia

 

Dał bym tak owe gdybym miał... a To miało tylko pokazać co mam w warsztacie dostępnego w tej skali zresztą gąski od jagdtigera średnio pasują do tego malowania famo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kupisz ten zestawik? http://www.mojehobby.pl/products/Zestaw-Pojazdow-z-Okresu-II-Wojny-Swiatowej.html

Jeep i Kubelwagen są dość ładne a Kettenkrad cusz... jednak jedyny plastik w tej skali, ale dla ciebie najważniejsze to że w tym zestawie są beczki i kanistry z różnych armii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć na pakę kawałki styropianu przycięte w formie skrzynek, nakryj chusteczką higieniczną, nasącz wikolem i później pomaluj. silnik i inne graty mogą trochę wystawać spod plandeki i bedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kupisz ten zestawik? http://www.mojehobby.pl/products/Zestaw ... towej.html

Jeep i Kubelwagen są dość ładne a Kettenkrad cusz... jednak jedyny plastik w tej skali, ale dla ciebie najważniejsze to że w tym zestawie są beczki i kanistry z różnych armii .

 

to już wole za ta cenę kupić żywiczne dodatki niby na pakę do blitza.

 

wrzuć na pakę kawałki styropianu przycięte w formie skrzynek, nakryj chusteczką higieniczną, nasącz wikolem i później pomaluj. silnik i inne graty mogą trochę wystawać spod plandeki i bedzie dobrze.

 

w najgorszym wypadku tak zrobię ale usunę rzeczy od jagdtigera bo nie pasują do tej ery ze tak powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć fajny pakunek przykryty plandeką zrób tak jak ja zrobiłem w swoim famo Czyli, bierzesz jakiś kawałek depronu lub styropianu wycinasz go w w miarę równo okładasz tu i tam balsą żeby wyglądało jak skrzynki. Sklejasz to wszystko wikolem a po wyschnięciu kładziesz na to chusteczkę zamoczoną w rozwodnionym wikolu. Później już zostaje tylko zabawa w malowanie i cieniowanie

Efekt taki jak tutaj :

 

viewtopic.php?f=87&t=31354

 

Swoją drogą, ciekawy kamuflaż mu dałeś

 

Pozdro Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik dostał buty delikatna biedrone i matowy lakier a na boku robiona podstawka. Postanowiłem się pobawić dziś sztucznym światłem wiec proszę o opinie które fotki według was są najlepsze:

 

1005832.jpg

1005834w.jpg

1005835hiur.jpg

1005838n.jpg

1005841.jpg

1005842f.jpg

1005843e.jpg

1005849.jpg

1005850.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepiej prezentują się ostatnie, ale coś chyba masz nie tak ustawione bo na ostatnim zdjęciu widać jak boczna strona układa się w banan - chyba że tak delikatnie jest. Zdaje się ze Robert Ostrowski komuś pisał coś o ogniskowej czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepiej prezentują się ostatnie, ale coś chyba masz nie tak ustawione bo na ostatnim zdjęciu widać jak boczna strona układa się w banan - chyba że tak delikatnie jest. Zdaje się ze Robert Ostrowski komuś pisał coś o ogniskowej czy jakoś tak.

 

hmm może faktycznie już ten sędziwy aparacik szwankuje

 

Biała kartka po prostu pobiera światło i model jest ciemny, daj czarną to zobaczysz różnice.

 

W sumie spróbuje może faktycznie wyjdzie lepiej, tak cz siak czekam na piękne słoneczko wtedy fotki wychodzą najlepiej

 

ładniusi, fajne malowanie Mógłbyś zdradzić jak wykonałeś bruk ??

 

To gotowy produkt ,,pianka wytłaczana'' firmy Heki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diorama nabrała kolorków teraz tylko posadzić trawkę i pobawiłem się dalej zdjęciami tym razem testując rózne ustawienia przy naturalnym świetle:

 

1005854s.jpg

1005859s.jpg

1005863n.jpg

1005865i.jpg

1005866ri.jpg

1005870.jpg

1005871n.jpg

1005875.jpg

1005877e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda zacnie... podstawka strasznie przypadła mi do gustu zresztą tak jak i famo.

Nie pamiętam czy pisałeś... przewidujesz jakiś niemiaszków ??

 

Jak znajdę odpowiednich to z pewnością jednego lub 2 usadzę na dioramie. Co do samej podstawki to zastanawiam się cz nie umieścić w jej rogu jeszcze słupa elektrycznego.

 

Jest dobrze. Podoba się.

 

Jak zawsze skromnie ale dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś przykleiłem drobnice ( jeszcze ja zwaszować ) oraz dorobiłem sobie 3 beczki ( jeszcze musze dorobic kureczki do nich ) ;) na zdjęciach ułożyłem tak beczki jak widzę je na stałe. Co o tym sądzicie?? do tego parę skrzynek plus silnik od blitza.

 

1005893q.jpg

1005896w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.