Skocz do zawartości

Sd. Kfz 9 Famo - Revell 1/72


skikut87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak dla mnie brzmi sensownie.

 

Dzięki.

 

Dla mnie też no i fajnie wykonane te beczuszki

Jak je wykonałeś ??

 

Potrzebny Ci jest ołówek dostępny w każdym markecie budowlanym za darmo następnie bierzesz hips 0,25 i owijasz dwa razy ( przy czym gdy zaczynasz drugie obwinięcie zaczynasz już kleić ) potem kładziesz i przyklejasz ów rurę na kawałek wspomnianego hipsu. Szlifujesz wszo by był gładki wałek. Następnie bierzesz drut ( średnicy Ci nie powiem bo nie pamiętam ) owijasz na ołówku jednak z uwzględnieniem naddatku na grubość ścianek (ok 1mm ) wycinasz pierścienie. Ustawiasz wszytko wstępnie w paru miejscach łapiąc na klej. Gdy wszytko pasuje na oko dajesz po wiekszej kropli kleju na obrecz i dmuchasz by się ładnie rozprowadził do okola niej. Reszta to już tylko podczyszczenie i wyszlifowanie pozostałości kleju ect.

 

Koncepcja układu jak i ilości pakunków słuszne. Pojazd wykonany świetnie !

 

Dzięki

 

Na prawdę gryzie mnie koncepcja tego słupa elektrycznego w rogu ;) co o tym myślicie a i mam chrapkę dać tam gdzieś jakąś kurę lub koguta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się wieczorem biorę za skrzynie i słup

Ja widzę koguta tak: albo na burcie famo albo gdzieś na zielonym - tak cz siak ma on stawiać czynny opór najeźdźcą ( nastroszony rozpościerający skrzydła itp )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj go, jak by coś nie spadło to zawsze można wywalić.

 

To troszkę zajmie zanim go ulepie bo muszę kupić modelinę więc proszę o cierpliwość.

 

Świetnie ci to Famo wyszło . Ale może daj więcej gratów na pakę będzie ciekawiej wyglądał.

 

Dzięki.

Jak wyżej napisałem gratów będzie więcej między innymi silnik od blitza parę skrzyń i zobaczymy co mi jeszcze przyjdzie do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wczoraj brakło mi dnia i nocy... wiec tylko tyle udało mi się zrobić (w sumie sam słup). Co do skrzynek to będę musiał chyba sobie pociąć korek w kostki albo styropian bo ułożyć je z luźnych pasków graniczy z cudem (zdjęcie 2).

 

1005901yk.jpg

1005900x.jpg

 

Figurki... tu jest zgryz póki co znalazłem jeden zestaw który po małych przeróbkach by mi pasował w miarę i do tego figurki są w miarę odlane

 

http://www.mojehobby.pl/products/Pilots-and-ground-crew-German-Airforce-Luftwaffe-WWII.html

 

No chyba że ktoś ma lepszy pomysł to słucham chętnie skorzystam z innych opcji

Tak cz siak projekt wznowie po świętach a teraz idę się pakować i zmykam na pociąg.

Wesołych świat Panowie i mokrego dyngusa no i co by nam modele potaniały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw ludków od CMK polecałbym obejrzeć na "żywo" przed zakupem bo można się nieco rozczarować, niektóre z nich są mocno przeskalowane. Ja miałem pancerniaków radzieckich jak i niemiaszków z SS.

O ile Rosjanin robiąc za Gustlika jeszcze jakoś uszedł to jego oponenci usadowieni na wieży tygrysa wyglądali przekomicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie powiem bo zestaw zaproponowany przez Marcina przypadł mi do gustu pod względem pozy figurantów, póz w których się znajdują oraz akcesoriów które posiadają i są dołączone do zestawu. Plus jest ich dużo za rozsądna cenę. Co do CMK zgadzam się z R_Mazzi to jedna wielka loteria a poza tym za ta cenę mam 3-4 żołnierzyków.

Dodatkowym plusem zestawu preisera jest neutralność figurantów, można zrobić śmieszną przyjemna dioramke ( a nie kolejną ukazującą Niemców jako samych wrogich złych nie uśmiechających się ). Mili Niemcy z opowieści wiem ze tez sie trafiali ;) co do tego ze sa oni pancerniakami ... sądzę ze przy tej skali ciężko wybadać różnice mundurowa;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka nabiera kształtów i ten słup dodaje urozmaicenia...

Ja mam dwie propozycje... dorobić jeszcze jeden słup a miedzy nimi zerwane druty

A druga opcja to pisałeś że chciałbyś dołożyć do podstawki jakiegoś kuraka to może udało by się dorwać jakiegoś szkopa w pozycji pasującej że niby chce go złapać...

Takie luźne propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka nabiera kształtów i ten słup dodaje urozmaicenia...

Ja mam dwie propozycje... dorobić jeszcze jeden słup a miedzy nimi zerwane druty

A druga opcja to pisałeś że chciałbyś dołożyć do podstawki jakiegoś kuraka to może udało by się dorwać jakiegoś szkopa w pozycji pasującej że niby chce go złapać...

Takie luźne propozycje

 

1. Drugi słup nie wiem cz się zmieści tak aby przęsła między sobą miały zachowana w miarę poprawna odległość...

2. Naturalni to z kurakiem ma wyglądać tak jak Ty opisałeś bądź ze kurak stroszy się na Niemca który chce go przepędzić/ złapać.

 

sądzę ze przy tej skali ciężko wybadać różnice mundurowa

 

No akurat kurtki pancerniaków wybitnie łatwo poznać

 

Niby tak ale w tym zestawie większość z nich ma po prostu na sobie koszule, a jedne cz dwóch czołgistów zawsze mogło się trafić prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załoga do Famo w zestawie CMK jest bardzo przyzwoita, o dziwo figurki nie są przeskalowane i pasują do modelu. naprawdę polecam w przeciwieństwie do innych zestawów CMK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załoga do Famo w zestawie CMK jest bardzo przyzwoita, o dziwo figurki nie są przeskalowane i pasują do modelu. naprawdę polecam w przeciwieństwie do innych zestawów CMK

 

Mógł byś podać przynajmniej numer tego zetawu lub ogólnie jakiegoś linka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze jakoś mnie nie za bardzo oni przekonują i chyba nadal zostanę przy pierwszej opcji:

http://www.jadarhobby.pl/preiser-72507-niemieccy-czolgisci-172-p-3766.html

 

maja fajne pozy itp plus jest z nimi kilka gratów, nie wszyscy maja na sobie kurtki pancerniaków wiec spokojnie mogą być choć ja i tak nie widzę przeszkód by na famo umieścić jakiego pancerniaka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że jest niezły choć ma parę niedogodności: gumowe gąski (ale są w miarę cienkie więc nie rzuca Cię o ścianę), kalkomania - samemu trzeba nakleić cyferki na tablice co jest nie lada sztuką (-). Na plus jest niewątpliwie zdetalowanie elementów, ale nie obędzie się bez papieru ściernego i pilniczka. Ogólnie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś am do przodu ;) zrobione izolatory i ostatnia koncepcja zagracenia paki co o Tym myślicie co byście wywalili albo zamienili miejscami?

 

1005904.jpg

1005902cl.jpg

1005908.jpg

1005915q.jpg

1005917.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.