Skocz do zawartości

Sd. Kfz 9 Famo - Revell 1/72


skikut87

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wytrzymałem Wosiek mnie skusił i rozgrzebałem swoje Famo. Koncepcja modelu jest taka ( więc się nie czepiać że nie waloryzuje jak wyżej wymieniony kolega ) :

-zdjęte osłony boczne tak by widoczny był silnik

- rozciągnięta konstrukcja dachu nad przedziałem załogi i kierowcy

- malowanie szare w żółte pasy

a to postęp ostatnich 2 dni:

 

1005710.jpg

1005711t.jpg

1005735.jpg

1005737h.jpg

1005725v.jpg

1005721e.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oj widzę, że będę musiał podgonić z moim Famo, bo ostro poszedłeś do przodu Oczywiście chętnie popatrzę co tu będzie się działo. A tak na marginesie : czyżby baaardzo stara Hasegawa umarła ze starości, czy też jest w ........ sanatorium ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postęp zrobiona chłodnica założony filtr powietrza podłączone kable teraz tylko drążek kierownicy i dwa pręty jak sądzę rozporowe miedzy chłodnica a kadłubem - ale pręty to już chyba po malowaniu komory

 

1005742nw.jpg

1005745.jpg

1005761j.jpg

1005760ao.jpg

1005753l.jpg

1005748.jpg

1005747x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No000, wygląda super. Mam tylkp parę drobnych uwag.

1. zeszlifuj boczne burty maski - są stanowczo za grube (ok 1 mm a to już się robi płyta pancerna).

2. płyta czołowa pomiędzy przedziałem kierowcy, a silnikiem powinna być podcięta i schodzić pionowo w dół - to tylko spostrzeżenie, bo i tak już jest musztarda po obiedzie.

3. chłodnica jest za cienka - śmigła wentylatora powinny wchodzić do osłony no i oczywiście wypadałoby dorobić dwie rury od niej.

66123392_royvE-L.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rury od chłodnicy będą ale będę miał problem z chłodnica i wentylatorem by te dwie rzeczy spasować... no nic przemyślę jak to zrobić. Widze ze ,,obudowa chłodnicy jest wypukła wiec może jakoś to poprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, będą dwa Famo i będzie można trochę pogderać

 

Niby tak ale tak na prawdę to będą dwa różne pojazdy.

 

Między czasie stało się coś takiego:

 

1005772x.jpg

1005770i.jpg

1005769j.jpg

1005765j.jpg

1005764v.jpg

 

i koniec jutro odwyk od modelu bo pewne rzeczy same się nie zrobią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie. Właśnie o to mi chodziło a szczególnie o to co widać na rysunkach od Twicha

A tak na marginesie jak wam się widzi kolorystyka silnika bo dla mnie chyba troszkę za monotonna i nie wiem co by tu zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ,,rusztowanie,, skończone zastanawiam się co by tu jeszcze dorobić jakieś pomysły?

 

1005773b.jpg

1005779x.jpg

1005781k.jpg

 

wszytko zmontowane na sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez weekend po wielu bojach z aerografem plującym farba ( nigdy się mu tak nie działo ) poprawiłem kamo

 

1005809b.jpg

1005812x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post pod postem ale cóż ja pocznę jeśli się nikomu nie podoba

 

Położony filtr i wash przy okazji wyszła dziwna sytuacja na pace po prawej stronie podczas washowania farba się zgranulowała i zeszła do gołego plastyku razem z podkładem, ktoś może wie czemu tak się stało? Stąd mam prośbę ponieważ dopiero zaczynam przygodę w skali 72 nie mam za dużo złomu, więc gdyby to nie był problem dla któregoś z was poratować mnie czymś co mogę tam położyć by zasłonić tą wpadkę z góry bardzo dziękuje

 

no dość płakania czas na foto

 

1005828x.jpg

1005826.jpg

1005824g.jpg

1005822e.jpg

1005818v.jpg

1005817.jpg

1005816v.jpg

1005815i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ładnie się prezentuje, tylko nie wiem czy nie przesadziłeś trochę z łoszem? Ja bym go jeszcze trochę pousuwał z modelu, a na pace zrobiłbym zacieki z plamami na podłodze, ale bez przesady, bo będzie wyglądał jak kanał naprawczy nie sprzątany od wieków. Trzymam kciuki.

PS. zacieki fajnie wychodzą, jak dasz na powierzchnię kropelkę łosia i dasz jej swobodnie spłynąć, wychodzi rewelacyjnie, później możesz lekko skorygować grubość wacikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.