Skocz do zawartości

StuG III G Włochy


xDamian

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wam!

No więc tak:

StuG jest już chyba gotowy. Na zdjęciach gąsienice na kadłubie nie są na wszystkich zdjęciach gotowe. Kolega uczył mnie robić zdjęcia, niektóre są robione przeze mnie, niektóre przez niego. Tak samo część jest u mnie w moim nowym "studiu". Byłbym wam bardzo wdzięczny, gdybyście wybrali 5 najlepszych zdjęć. Wiedziałbym czym się kierować. Założyłem warsztat gdyż w robieniu dioram jestem kiepski. Diorama ma przedstawiać StuGa, stojącego obok budynku. Figurki są z zestawu, jednak odrobine przerobiłem jej pozy. Niemiec trzymający psa patrzy jak dowódca jego czołgu sięga po pomarańczę. Mam problem z kalkami. Nie mam kalek StuGa z Włoch, wiecie gdzie można je kupić?

Ale się rozpisałem.

Zdjęcia:

P3084157.JPG

P3084158.JPG

P3084159.JPG

P3084160.JPG

P3084162.JPG

P3084163.JPG

P3114166.JPG

P3114168.JPG

P3114173.JPG

P3114174.JPG

P3114176.JPG

P3114177.JPG

P3114180.JPG

P3114181.JPG

P3114182.JPG

P3114183.JPG

P3114185.JPG

P3114187.JPG

P3114188.JPG

P3114189.JPG

P3114191.JPG

 

 

Diorama(sory, że tylko tyle, reszta gdzieś się zapodziała, niedługo zrobię nowe):

P1294051.JPG

P1294053.JPG

P1294054.JPG

P1314064.JPG

P1314066.JPG

P1314067.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy. Miło mnie zaskoczyliscie. Postaram się jak najszybciej wstawić zdjęcia dioramki, zmobilizowaliscie mnie. Dziękuję bardzo, ale może dacie jakieś słowa krytyki, bo wpadne w samozachwyt. np., że gaski mają kiepska ta rdze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Damian, naprawdę mile mnie zaskoczyłeś tym modelem- jest klasa. Naprawdę dobrze zrobiony. Powodzenia przy robieniu dioramy.

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się super praca i pewnie taka będzie. Nie wiem tylko czy nie przesadziłeś z tą rdzą, na gąskach (zapas) to chyba na pewno, ale to moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze koledzy! Rzeczywiście gąski są gumowe, więc lewitują, sklei się kropelką do rolek(tych kółek na górze). Co do rdzy macie racje, jest dosyć słaba. Nie wiem niestety jak je pomalować. Mają być zardzewiałe, czy czarne? Na razie mam egzamin gimnazjalny, więc odrodzę się dopiero po nich tj. w końcówce kwietnia - maju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witajcie!

Chiałbym wam przedstawić budynek(w Stugu zmieniłem tylko gąski) produkcji miniarta, w który włożyłem mnóstwo serca(http://miniart-models.com/HQ_IMAGES/BOX/1_35_b/35520.jpg)

Ponieważ ma być to budynek włoski, starałem się go do takowego upodobnić. Pokryłem go gipsem(mało wody) i starałem się wyrównać, dorobiłem także uszkodzenia. W końcu wkleiłem okna, drzwi i okiennice.

Teraz zastanawiam się jak pobrudzić ten "tynk", bo malować na biało go nie będę. Jednak nie wiem jak zachowa się tutaj wash, myślę, że poprostu wsiąknie, dlatego trzeba sporządzić mocno rozcieńczoną mieszankę(czy tak?). Nie mam pomysłu jak też pomalować te cegły, chyba pójdę do sklepu modelarskiego, popatrzę na katalog farb i wybiorę pare beżów.

A teraz wreszcie zdjęcia(słabe, wiem, uczyłem się robienia zdjęć w słońcu w pokoju, przydałoby się je też przyciąć, bo widać moje pudło do robienia zdjęc .) :

 

P4304241.JPG

P4304242.JPG

P4304243.JPG

P4304244.JPG

P4304249.JPG

P4304250.JPG

P4304240.JPG

 

Dzięki za przeczytanie tej rozpiski, mam nadzieje, że wam się podoba i, że odpowiedzie na nurtujące mnie pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Zabrałem się za drzewo , które w przyszłości ugnie się pod ciężarem pomarańczy. ;)

Stug czeka na figurki dwóch tanistów z zestawu.

Nie mogę się też doczekać golącego się niemca z zestawu:

http://miniart-models.com/HQ_IMAGES/BOX/1_35/35062.jpg

Z przodu na niemców czeka już mleko i chleb(bułki?), jest lustro, które nie mam pojęcia jak zrobić, żeby się coś odbijało, a z tyłu jakieś szmaty, beczka skrzynka i to tyle chyba.

Na okiennicach i baniaku chciałbym zastosować technikę "na lakier do włosów"

P5064296.JPG

P5114304.JPG

P5064297.JPG

P5114299.JPG

P5114300.JPG

P5114301.JPG

 

P5114302.JPG

ta skrzynkka na tym ostatnim zdjęciu może zostać usunięta? Czy było to obowiązkowe wyposażenie czołgu? Chciałbym ją zastąpić inną małą skrzyneczką(nie podobną).

 

Pozdrawiam wszystkich i liczę na odpowiedzi na moje poprzednie pytania. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budynek bardzo fajny, szczególnie podobają mi się dodatki na StuGu, bułeczki, mleczko i beczka, szmaty na wikol, czy masa jakaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta skrzynkka na tym ostatnim zdjęciu może zostać usunięta? Czy było to obowiązkowe wyposażenie czołgu? Chciałbym ją zastąpić inną małą skrzyneczką(nie podobną).

 

To nie skrzynka tylko klocek do podkładania pod lewarek.Raczej obowiązkowe wyposażenie wozu bojowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.