Skocz do zawartości

Żywica 1/ 72, Polskie samoloty 39,


mmw

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o lakierowane skrzydło to można przyjąć za pewnik dla prototypu 11.1 ("35")

 

Niemiecki018dd.jpg

 

Ale dla egzemplarzy 11.2 i 11.3 mam już duże wątpliwości a w zasadzie stawiam, że są srebrne.

 

Niemiecki016ee.jpg

Niemiecki017ss.jpg

 

zdjęcia z "Polskie Konstrukcje Lotnicze t.IV".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

co do SP-BNO to bym sie raczej upierał przy skrzydle " drewnianym " jest kilka zdjęć i na niektórych widać tego " garba " w innym odcieniu

bibhogegkkgrhqzlmeyjcyk.jpg

na tym zdjęciu też widać że są zamalowane litery PCK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, mówisz pewnie o tych planach:

 

lublinplan3dwenigerdpi_360.jpg

 

autorstwa Feliksa Pawłowicza.

 

Te zostały wykonane na podstawie jeszcze wcześniejszych, opublikowanych w Modelarzu w latach 60-tych.

Dawaj priva (kayfranz -at- wp.pl), znam dojście do tych polskich...

 

Jakbyś jeszcze nie był zdecydowany do wykonania konkretnego egzemplarza - jedno malowanie "szesnastki" jest gotowe (od paru lat...):

 

156068fb3f139090m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do SP-BNO to bym sie raczej upierał przy skrzydle " drewnianym " jest kilka zdjęć i na niektórych widać tego " garba " w innym odcieniu

bibhogegkkgrhqzlmeyjcyk.jpg

na tym zdjęciu też widać że są zamalowane litery PCK

 

Na Twoim zdjęciu BNO można gdybać, że coś innego w odcieniu widać, ale na moim zdjęciu BNO nie widać żadnej różnicy.

 

Niemiecki017ss.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobisz jak uważasz , myślę że w każdym wypadku efekt będzie świetny

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

na allegro pokazał się P-11a

p1160407.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklejałem prototyp

dośc przyjemnie się klei , , jest do niego mała blaszka , podstawowe elementy, cienki kadłub jak na żywice

inaczej jak w innych modelach skrzydło z jednego kawałka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam na model , jak dostanę to zrobię kilka fotek, sklejony model oddałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie transakcja zakupu Lublina nie przebiega dobrze. 10 dni temu dokonałem wpłaty za model. Modelu nie mam do dzisiaj, … ani odpowiedzi sprzedawcy ma maila z prośbą o wyjaśnienia.

Mój Lublin dotarł w ciągu chyba trzech dni. Może się się przypomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem swojego na e-bay, ale to chyba ten sam sprzedawca. W tej chwili jest na oględzinach u KayFranz, jeżeli chcecie, to zrobię in-boxa, tak dla zabicia czasu, popatrzycie, ocenicie. Według mnie jest to podstawa do zrobienia modelu, ale szału nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba JA zrobię... No, dobra - tak poważnie, to jutro go obfotografuję, bo teraz w domu miejsca nie ma. "Grupa trzymająca władzę w kuchni" jedzie na dłuuugi weekend - a kto widział kobiece pakowanie, ten wie o co leci.

 

Jarek - a moją opinię "gębową" o tym modelu też upublicznić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba JA zrobię.

Na to liczyłem tak po cichu, bo zanim by wrócił ... idt., itp.

Jarek - a moją opinię "gębową" o tym modelu też upublicznić?

Chyba nie będziesz musiał, ale o pułapkach czyhających na modelarza to i owszem

Ja przynajmniej kalki do Lublina dzisiaj dostałem.

A ja się zastanawiam, czy w ogóle kupić ..., jeszcze pomyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowując sobie małą recenzję Lublina i przykładając model do planów, porównywałem kontury odlewów z fotkami i całkiem przypadkiem znalazłem coś w swoich zbiorach. Widać to też na tej dolnej fotografii zamieszczonej w poście Jarka K. z 16 kwietnia z 21:47.

Spod liter BNO widać zamalowaną poprzednią rejestrację. Czyli górna powierzchnia płata (a pewnie i spodnia) nie mogła być "drewniana". Obstawiam srebrzankę, dość rzadko położoną - na końcach skrzydeł też przebijają spod niej litery P.C.K. Nie ma liter PCK na sterze - a tam to na pewno pomalowano srebrzanką, bo nie widać różnicy odcienia. Używam określenia "srebrzanka" na stosowaną przed wojną mieszaninę cellonu i pyłu aluminiowego, używaną bardzo często do malowania.

 

I nie jest to chyba dobra wiadomość dla chcących budować SP-BNO - trzeba najpierw zrobić fakturę drewna na płacie, potem stare oznakowania, potem to wszystko pociągnąć rzadkim srebrem, a na koniec nowa rejestracja i krzyże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie jest to chyba dobra wiadomość dla chcących budować SP-BNO - trzeba najpierw zrobić fakturę drewna na płacie, potem stare oznakowania, potem to wszystko pociągnąć rzadkim srebrem, a na koniec nowa rejestracja i krzyże.

 

No wiesz Krzysiek, to zależy...

Ja bym uznał to za bardzo dobrą wiadomość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy SP-BNO miał poprzednio inną rejestrację, czy jedyną różnicą były te zamalowane napisy PCK na skrzydłach i stateczniku? Pytam, gdyż patrząc na fotkę, widzę jakieś zarysy pomiędzy BNO innej rejestracji, choć może to złudzenie, bo jednak skrzydło zostało pociągnięte srebrzanką pewnie jednokrotnie i to może przebijać miejscami kolor sklejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę wieczorem, mam w domu foto rozbitego SP-BNO, zrobione od tyłu (chyba jest w PKL4 - jak kto może, to niech mnie uprzedzi, bo dziś mam trochę latania i będę wolny po zmierzchu). Wyraźnie widać tam zarys liter AO..., trzeciej nie za bardzo, bo to była tylko kreseczka I.

SP-AOI został wykreślony z rejestru pod koniec 1936.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.