Skocz do zawartości

Farby akrylowe...


Paweł_12

Rekomendowane odpowiedzi

Czy akryle w tubce można używać zamiast olejnych farb artystycznych? Proszę o odpowiedź, bo nie wiem czy mam kupywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Temat stary jak świat i wielokrotnie poruszany na różnych forach... ale mam nadzieję że nie zostanę zlińczowany za poruszenie go na nowo

Z przeglądu różnych sklepów on-line i wątków dyskusyjnych wynika że generalnie są dostępne następujące akryle :

pactra

gunze-sangyo

model master

agama

vallejo

ale do rzeczy - do tej pory modele (samoloty IIwś 1/72-pędzel) malowałem humbrolami - raz skusiłem się na białą pactrę (mat) i nawet nawet w każdym razie lepiej mi się malowało niż humbrolem...

Więc zrodził się w mojej głowie pomysł generalnego przestawienia się na akryle - tylko jest mały problem na jakie ???

W każdym razie chodzi o farby nadające się lepiej do pędzli - dobrze kryjące i z zakresem kolorów tak jak pisałem lotnictwo II wś.

W sumie cena jest mniej ważna - bardziej chodzi o jakość.

Dość dobre opinie słyszałem o agamie i gunze. W sklepie w Katowicach polecali też MM (w sumie poza pactrą i tak nie mają nic innego )

Możecie się podzielić własnymi aktualnymi doświadczeniami???

Z góry dzięki za pomoc i wyrozumiałość............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie, to ja wszystko maluję Pactrami i nie narzekam. Faktem jest, że Pactra ma swoje uroki i humory, nie wszystkie kolory nakładają się tak samo. Ale ogólnie chwalę sobie te farby.

Kiedyś myślałem, żeby przerzucić się na akrylowe MM, ale jakoś do tego nie doszło. Teraz myślę, że gdybym miał malować MM, to i tak Pactra zostanie.

 

Mam nadzieję, że choć trochę odpowiedziałem na Twoje wątpliwości.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jeśli chcesz farby z najwyższej półki to zainwestuj w Gunze lub Vallejo. Są to najdroższe farby, ale tutaj akurat sprawdza się zasada, że masz za co płacisz. Osobiście nie stosowałem ich pod pędzel, ale nawet malując aerografem jest znaczna różnica w jakości, w porównaniu do pozostałych farb.

 

Gunze występują w dwóch rodzajach - jako typowe wodorozcieńczalne akryle Aqueous Hobby Color (i te chyba byłyby lepsze pod pędzel, ale to tylko przypuszczenie) i farby Mr.Color, które do rozcieńczania potrzebują specjalnego rozcieńczalnika.

 

Vallejo też występują w dwóch odmianach - Vallejo Air (do aerografu) i Model Color (pod pędzel).

 

Jeśli chodzi o malowanie tymi drugimi, to jakoś niedawno był o tym wątek.

 

Istnieją też akryle Tamiyi, które też są bardzo chwalone.

 

A tak przy okazji się zapytam - miał już ktoś styczność z akrylami Humbrola? Jak się sprawdzają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z farb akrylowych to używam Tamiya jest moim zdaniem jedną z lepszych farb występujących na rynku, ale niestety nie należą do tanich, ale i tak najważniejszy jest końcowy efekt.

Dobry jest jeszcze Model Master i na pewno tańszy od Tamiya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a już coś zamawiałeś coś w tym sklepie???

Jeszcze nie, ale mam zamiar spróbować lada dzień.

 

Edit: Złożyłem zamówienie i zobaczymy jak będzie - ze sklepem i z farbami ;). Robiłem już zakupy u tego człowieka na allegro (Herni3) i wrażenia było ok.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farbki ze wspomnianego wcześniej sklepu doszły błyskawicznie, kontakt ze sprzedawcą dobry, więc mogę polecić.

A co do wrażenia z użycia, to będę mógł coś powiedzieć za parę tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja maluje tylko Pactrami.

Nie narzekam,ale niektóre kolory nie chcą tak jak powinny się nakładać.

Dwa miesiące temu myślałem,aby się przerzucić na inne farby,ale myślę,że Pactra jest dobra i zostanę przy niej.

 

Pozdrawiam roni526

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja maluje tylko Pactrami.

Nie narzekam,ale niektóre kolory nie chcą tak jak powinny się nakładać.

Dwa miesiące temu myślałem,aby się przerzucić na inne farby,ale myślę,że Pactra jest dobra i zostanę przy niej.

 

Pozdrawiam roni526

Pactry są bardzo dobre! Roni być może nie odtłuściłeś powierzchni która malowałeś i dlatego farba słabo przykryła !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nie zaprzeczysz że niektóre farby mają inną fakturę przy malowaniu i inaczej kryją..

Pzdr Artur

 

To też prawda , ale nie odtłuszczenie powierzchni to też jeden z powodów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszym hitem okazał się lakier matowy - po pomalowaniu modelu powierzchnia okazała się półmatowa reasumując lepiej mi się maluje akrylami/pactrami/pędzlem niż humbrolami/emaliami - ale rozglądam się za innym farbkami - chcę popróbować z gunze i vallejo no może jeszcze z tamyią... polecam zmywacz do akryli z wamodu - zmywa wszystko łącznie z Mr. Surfacerem )) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszym hitem okazał się lakier matowy - po pomalowaniu modelu powierzchnia okazała się półmatowa reasumując lepiej mi się maluje akrylami/pactrami/pędzlem niż humbrolami/emaliami - ale rozglądam się za innym farbkami - chcę popróbować z gunze i vallejo no może jeszcze z tamyią... polecam zmywacz do akryli z wamodu - zmywa wszystko łącznie z Mr. Surfacerem )) pozdrawiam

 

Może źle ją wymieszałeś?? Sam tak miałem kupiłem lakier matowy a po pierwszym malowanie okazał sie błyszczący dopiero przed druga warstwą wymieszałem lepiej i był już mat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się kiedyś o uszy obiło, to matty są glossami z dodatkiem jakiegoś tam talku, czy czegoś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszym hitem okazał się lakier matowy - po pomalowaniu modelu powierzchnia okazała się półmatowa

Dziwne. Z moich doświadczeń wynika, że lakier matowy Pactry daje naprawdę "głęboki" mat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.