Skocz do zawartości

Farby akrylowe...


Paweł_12

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jadę już swoją n-tą buteleczkę lakieru akrylowego mat Pactry i żaden inny narazie nie dał mi tak matowej powierzchni. Świetnie nadaje się do matu przed suchym pędzlem. Rozcieńczam wodą albo wódką, zależy co mam w pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam! Mam taki problem może mi pomorzecie.

Mam farby revela i jedna z nich zrobiła się taka gęsta i nie idzie nią malować. Moge coś dodać żeby ją rozrzadzić i jeśli tak to co mogę dodać???

PzDr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam!

Używam MM i Pactry,ale po jakimś czasie robią się smugi,choć na wcześniejszych modelach nie.Czy jest to wina farb czy pędzli które już trochę przeszły .Chyba że polecacie inne farby jeszcze lepsze do nakładanie pędzlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm według mnie mogą być dwie przyczyny:

1. Farba troszke z słoiczku przysycha

2. Źle wymieszana farba

Ja do nakładania pędzlem używam rozcieńczonych Humbrolli i jak dla mnie sprawują się w tym celu wyśmienicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vallejo Model Color są piękne pod pędzel, nawet biały i żółty sensownie kryją. Ale mają kiepską przyczepność do gołego plastiku. Konieczny podkład. Coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Ile kosztują Vallejo i jakiego podkładu użyć.

 

EDIT:Google nie gryzą

 

A jak jest z farbami Tamiya Acryl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vallejo są wygodne w użyciu zarówno do malowania pędzlem jak i aerografem. Ich opakowanie i sposób aplikacji jest ich dużą zaletą. Ceny od 7 do 10 zł na terenie Trójmiasta Tamiya jest zdecydowanie droższa. Pozostaje oferta Gunze , tam acryle magą być rozcięczone wodą lub specjalnym rozpuszczalnikiem , są też farby podkładowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Demenis widać nie przeczytałeś ostatniego zdania, które napisałem.

Nikt nie jest w stanie określić jaką dokładnie gęstość ma farbka, którą podałeś. Każdy kolor ma jakąś tam inną gęstość. Z doświadczenia wiem, że Pactra to porażka - często zdarza się tak, że słoiczki zawierają farby o różniącej się gęstości mimo takiego samego numeru na słoiczku. Ostatnio kupiłem sobie Pactrę 118 w zabawkowym i miałem gluta, a potem zamówiłem kolejny słoiczek w sklepie modelarskim i farba była w porządku.

Jedyna metoda to nabrać trochę farby do jakiegoś pojemniczka (może to być jakaś nakrętka po butelce) i dodawać stopniowo rozcieńczalnik i mieszać aż osiągniesz zamierzony efekt.

 

Osobiście używałem już Insignia Red i mam dwa słoiczki tego w szufladzie i szału dostawałem jak malowałem tym model

 

Możecie się ze mną nie zgodzić, ale uważam że Pactra to gluty w słoiczku z wąską szyjką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym sie zapytac w jakich proporcjach rozciecza sie akryle a chodzi mi o te z Pectry. Jestem tym nowy i nie bardzo sie na tym znam ;d

Pewne przydatne informacje są tu: http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=16360

 

Możecie się ze mną nie zgodzić, ale uważam że Pactra to gluty w słoiczku z wąską szyjką

Pozwolę się nie zgodzić.

Może miałes pecha i trafiłeś na jakiś wybrak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Constructor napisał:

 

Możecie się ze mną nie zgodzić, ale uważam że Pactra to gluty w słoiczku z wąską szyjką

 

Pozwolę się nie zgodzić.

Może miałes pecha i trafiłeś na jakiś wybrak.

 

Jak mam być szczery to z Pactrami zawsze są jakieś problemy Z Model Masterami ani razu nie miałem problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nigdy nie miałem problemu z pactrą.co do gluta to każda farba jak jest zleżała to ma gluta.pewnie jakaś stara dostawa i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chce zakupić farby Pactra + oryginalny rozcieńczalnik, czy pod aerograf muszę dodać do mieszanki Reterder, a może sam rozcieńczalnik załatwi sprawę zasychania farby na dyszy?

Sam rozcieńczalnik powinien przeciwdziałać zasychaniu dyszy. Przy malowaniu metodą: wlewam farbkę, maluję i zaraz czyszczę (płuczę) aerograf, to takie zasychanie dyszy jest rzadkością. Po dodaniu retardera do akryli do tego rozcieńczalnika można zauważyć, że farbka nieco dłużej schnie na modelu.

 

Tańszym w przeliczeniu na jednostkę, dedykowanym rozcieńczalnikiem do Pactry i MM Acryl jest MM 50496 Acrylic Thinner o pojemności 118ml.

 

02MMa.jpg

 

Na tym filmiku (

) Pan używa jako rozcieńczalnika MM 50497 Acryl Cleaner, który to przypomina nieco zmywacz Wamodu. Efekty są bardzo obiecujące, szczególnie dla farbek typu Gloss, bo rzeczywiście połysk wychodzi bardzie ładnie. Wadą tej metody jest to, że niektóre farbki po dodaniu Acryl Cleaner’a ścinają się. Jeżeli zmiesza się ten Cleaner z wodą destylowaną lub MM Thinerem (w stosunku 1:1) to nie zauważyłem tego efektu ścinania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.