Skocz do zawartości

Farby akrylowe...


Paweł_12

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

pilex7 o ile mi się wydaje to do model mastera można swobodnie wode destylowaną lać Mi tam nic nie zasychało Druga sprawa to stosuję patent z rapidografów tak na zaś

Tak, to prawda, można rozcieńczać wodą, chociaż większe prawdopodobieństwo, że powstanie Ci piasek, a pytanie było o rozcieńczalnik dedykowany.

 

Jaki patent stosujesz z rapitografów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crustian mówisz o mieszance wody z alkoholem czy też o tym, że można stosować wodę LUB alkohol? Może uratuję niektóre Pactry

 

pilex7 a co się robiło, żeby tusz nie zasechł w rapidografie? Trzeba zanurzyć końcówkę rapidografu w wodzie i wtedy tusz nie zasycha na końcówce Tak samo z aero, podczas malowania zamaczam końcówkę co jakiś czas w rozcieńczalniku, a w tym czasie kompresorek się chłodzi

 

Tak, to prawda, można rozcieńczać wodą, chociaż większe prawdopodobieństwo, że powstanie Ci piasek, a pytanie było o rozcieńczalnik dedykowany.

Możliwe że coś takiego się zdarzy, ale do tej pory (odpukać w niemalowane) było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomóżcie zidentyfikować ten kolor w pactrze siedzę od wczoraj nad tym :

http://www.colorserver.net/showcolor.asp?fs=16314

 

mówisz o mieszance wody z alkoholem czy też o tym, że można stosować wodę LUB alkohol? Smile Może uratuję niektóre Pactry Smile

na myśli miałem to : dsc01816xl.th.jpg spróbuj mi się udaje ratować,natomiast jak jest za gęsta zwyczajnie to stosuje H2O lub mieszanki obu płynów i to w różniastej konfiguracji i proporcji "na oko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do czego potrzebujesz ten kolor?

Tak na oko to najbiżej mu do A40 z zestawu poniżej:

http://www.colorserver.net/showcolor.asp?fs=16314+36270+36307+36320 bo

A39 Neutral Gray FS36270

A40 Light Sea Gray FS36307

A41 Dark Ghost Gray FS36320

 

Jak popatrzysz na MM 2037 Flint Gray FS36314, to jest ona najbardziej zbiżona też do A40 (A40 jest "ciut" ciemniejsza)

 

Potwierdzam, jak Pactra zgęstnieje, to dolewam wody destylowanej i mieszam mikserem.

Jak już wyparuje tak, że się robi prawdziwy "twardy" glut to u mnie z reguły nic nie pomaga (aceton, spirytus, Wamod, itp). Inne pytanie to czy taka farbka "z odzysku", będzie coś warta jako farbka, tzn. czy nie odpadnie po pomalowaniu

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no jak jest total glut to do kosza idzie. Pilex 7 dzięki za upewnienie mnie,że to 40-stka po kilku godzinach miałem już totalny oczopląs .a potrzebuje do foteli w b-36 i od spodu jest w jednym miejscu zasadniczo już malnąłem fotele 40-stką,pomyślałem,że w środku i tak ciemno będzie a jest ona najbliżej tego koloru.jednak na zewnątrz będę musiał dać kapke innej by dopasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomóżcie zidentyfikować ten kolor w pactrze siedzę od wczoraj nad tym :

http://www.colorserver.net/showcolor.asp?fs=16314

1 - gloss 6 - szary a 314 to nie wiem :(

 

Co do trunku to dziś kupię małpkę bo większa bateria może się szybko rozejść poza modelarstwem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crustian mówisz o mieszance wody z alkoholem czy też o tym, że można stosować wodę LUB alkohol? Może uratuję niektóre Pactry

 

Jak już stanęło na gorzałce to ja tez mam pytanie - stosujecie czysty czy mieszany z wodą, a jeżeli "chrzczony" - to do jakiej "procentowości" ?

Bo kupiłem sobie w sklepie dla plastyków 98% i po dodaniu do Valejo Model Color.... zważyło mi farbę (pojawiły się kłaczki a pigment zaczął zbijać się w grudki).

 

Pozdrowionka

ZzB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już stanęło na gorzałce to ja tez mam pytanie - stosujecie czysty czy mieszany z wodą, a jeżeli "chrzczony" - to do jakiej "procentowości" ?

Bo kupiłem sobie w sklepie dla plastyków 98% i po dodaniu do Valejo Model Color.... zważyło mi farbę (pojawiły się kłaczki a pigment zaczął zbijać się w grudki).

Ja stosuję zwykła najtańszą wódkę. Do malowania areografem dodaję dodatkowo kilka kropel retadera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już stanęło na gorzałce to ja tez mam pytanie - stosujecie czysty czy mieszany z wodą, a jeżeli "chrzczony" - to do jakiej "procentowości" ?

ja odpowiedziałem z 6postów wyżej jeśli dobrze liczę po trzeźwemu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już stanęło na gorzałce to ja tez mam pytanie - stosujecie czysty czy mieszany z wodą, a jeżeli "chrzczony" - to do jakiej "procentowości" ?

Zdrowie Twoje, w aerografy moje:

Obraz012.jpg

Swoją drogą ten "trunek" śmierdzi tak, że nigdy bym go nie łyknął.

Używałem jeszcze Sobieskiego i różnic nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z farbkami Vallejo MC.

Pierwszy raz maluję nimi aerografem, rozcieńczam je spirytusem z dodatkiem Retardera Talensa. Problem tkwi w prawidłowym rozcieńczaniu. Raz aero psika glutami, a gdy dodam więcej spirytusu to farba kryje powierzchnię nierównomiernie i niezbyt dobrze kryje. Nie potrafię trafić z mieszaniem.

 

Jak Wy rozcieńczacie farbki Vallejo i w jakich proporcjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrowie Twoje, w aerografy moje

Hej.

"Ochrzciłem" spirytusik i farfocle przestały się tworzyć.

Znaczy 98% to ociupinkę za dużo , ale jakieś 40 ma zbawienny wpływ na farbę (o modelarzu nie wspominając)

 

Dzięki za poradę.

ZzB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie farb potrzebnych do pomalowania modelu. Czy można uzyć zwykłych farb akrylowych takich jak np. http://allegro.pl/item903011345_promocja_farby_akrylowe_phoenix_24_x_12_ml_rabat.html na tej stronie??????? Prosze o odpowiedź gdyż 1 primo chciałbym pomalować model lecz nie stać mnie na zwykłe farby modelarskie Revella lub Pactry a po 2 primo nie mam gdzie ich kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie farby nie nadają się do malowania po plastiku. To po primo. A po drugo, musiałbyś mieszać kolory żeby osiągnąć zamierzone odcienie- co łatwe początkowo nie jest i trudno uzyskać powtarzalność w kolejnych próbach. Prędzej się sfrustrujesz nędznymi efektami niż wciągniesz w hobby. Przy pierwszych modelach trzeba się skupić np. na jednym rodzaju pojazdów i jednym teatrze działań, np. amerykańska czy radziecka pancerka II WŚ, albo lotnictwo w Afryce - wtedy pierwszy zakup farb (polecam Pactry na początek) da się ograniczyć do paru sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro to nie jedyny "sklep" w internecie. W każdym sklepie modelarskim sąfarbki PACTRA w cenach ok 4zł. Kup potrzebne farbki na chwile obecną, np do kokpitu, a jak poskładasz cały model to resztę farbek. Rozbijesz koszty i nie będziesz musiał wydawać za jednym razem sporo pieniędzy. Sprzedawcę ze sklepu internetowego zapytaj, czy Ci wyśle kilka farbek listem priorytetowym, koszt 6zł plus 2,5zł za przelew. Ja tak zrobiłem. List dotarł do mnie, powiedzmy po 7dniach, w których możesz skołować sobie PLN'y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.