Skocz do zawartości

Panthera 1:48 Tamiya


Robert Ostrowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witaj Drago101. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się skorzystać z twojej wiedzy. Mam w garażu parę niemiaszków w pudełkach, a planuję jeszcze kilka w przyszłości.

A co do modelu robionego przez Roberta - no cóż osobiście go wprawdzie nie znam, ale z tego co widziałem na forum (np. Scout) o efekt końcowy jestem raczej spokojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak. Widziałem wiele jego prac w realu. Sam też kiedyś zamierzam powiercić mu dziurę w brzuchu o "popełnienie" dla mnie Tygrysa w 1/48 z Tamki. Robią taką wczesną wersję produkcyjną z pustynnymi filtrami powietrza "Pfeifel". Miód! Sam już nie zrobię, a mieć bym go chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tomek na forum

 

Dzięki chłopaki za dobre słowa ,nie chciał bym was zawieść

 

Pokolorowałem troche i gąski zaczynam lepić.Koła jeszcze nie skończone nie będę ich cieniował ,zrobie filtry i łosz powinno wystarczyć no i otarcia do żywego tam gdzie w Pantherze powinno być

 

dsc08066c.jpg

65307618.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wczoraj ten model, zanim Robert się do niego dobrał, wanna kadłuba jest faktycznie metalowa. Nakleja się jedynie na nią płytę czołową i silnikową oraz pms-y wykonane z plastiku. Nie jest też ona dlatego perfekcyjnie doskonała, ale daje nam za to jak dla mnie przyjemny efekt ciężkiego modelu. Z tego co widzę "kotek" zaczął pięknie mruczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model tej Pantery pozwala na wykonanie dwóch wersji G. Jedna to produkowana w okresie wrzesień 1944 - grudzień 1944, a druga od grudnia 1944 do końca wojny. Robert robi tę drugą, późniejszą. Moim zdaniem jest ona ciekawsza. Jarzmo armaty typu Kinn, wysoki lewy wentylator stanowiący jednocześnie ogrzewanie przedziału bojowego i wydechy Flammvernichter. Druga ma zwykłe jarzmo, jednakowe wentylatory i zwykłe wydechy. Obie są bez zimmeritu co wskazuje na produkcję po 14 września 1944. Mogą być wyposażone w schurzen. Co ciekawe schurzen o różnym kształcie i sposobie mocowania zależnym od wersji i partii produkcyjnej był standardowym wyposażeniem w zasadzie do końca wojny. Wozy opuszczające hale produkcyjne miały je z reguły zamontowane. Stan ten najczęściej zmieniało pierwsze starcie. Same schurzen w Panterze były rozwiązaniem użytecznym jednak mimo niemieckiej przysłowiowej solidności ich mocowanie było konstrukcyjnym bublem. Przejechanie w ferworze walki przez gęste zarośla, płoty lub jakiś budynek powodowało, że 'kiciuś" wychodził z tego "oskalpowany". Pół biedy jeśli teren utrzymano, wtedy ekrany w lepszym lub gorszym stanie można było założyć ponownie. Jeśli teren utracono to najczęściej również z ekranami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanna tak jak Tomek powiedział ,metalowa nie jakoś super z detalowana ale w/g mnie w tej skali do przyjęcia,w ogóle cały model jest fajnie z detalowany ,gąski też ładne nie jakieś tam gumisie.I co najfajniesze to model samo sklejalny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Tomek za filmiki ,zawsze można coś nowego podejrzeć.

 

Panthera posklejana do kupy,oba kapcie gotowe ,uchwyty w postaci płaskich odlewów wymieniłem na wykonane z cienkiego drucika cynowego, całość pryśnięta podkładem Mr.Motip

 

Śnieżna Panthera

 

dsc02887s.jpg

dsc02889ygd.jpg

dsc02890w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie na tym schemacie z Kagero jest "żółty" ,koła też ,w instrukcji Tamki koła mają łaty i tak też zrobiłem ,jeśli zle to jest czas to poprawić puki nie są wklejone

 

 

http://www.warandtactics.com/smf/panzer-v-its-variants-panther/panzer-v-panther-camouflage-patterns-earl-grey-collection/20/?PHPSESSID=v3s82ii6mj43k6lgnlg5polda1

przechwytywaniexk.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.