Skocz do zawartości

Panthera 1:48 Tamiya


Robert Ostrowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rób jak jest. Zapewne oparli się na materiałach "dowodowych". U Niemiaszków niby wszystko było wg schematu, ale nie do końca. To tak jak z jarzmami kinn tam gdzie producent miał stare jarzma pakowano je aż do wyczerpania zapasów. Podobnie z farbami. Gdzie mieli zieleń tam szła zieleń, gdzie była wehrmacht olive tam do jej wyczerpania była stosowana. Niemcy są narodem do obrzydzenia porządnym i oszczędnym, nie marnowało się nic. Zresztą na stronie której link ci podrzuciłem jest to widoczne. Ponadto rozkaz o zmianie koloru bazowego to listopad 1944, a pojazd "301" przedstawiony na rysunku i fotkach jest z grudnia, zatem należy przyjąć, że nie powstał dzień wcześniej więc śmiało może być w wehrmacht olive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się zawziąłem! Post za postem. Robert sam wiesz jak jest z Niemcami? Lipy nie było! Jak wózek na rysunku jest z grudnia 1944 to jego produkcja musi być znacząco wcześniejsza. Znasz tok postępowania. Zakład produkcyjny - odbiór techniczny (Waffenamt niczego nie odpuścił) - magazyn przejściowy -jednostka. Taki tok postępowania obowiązywał do końca wojny. To nie "Mateczka Rosja" gdzie KW w leningradzkich zakładach Kirowskich czy T-34 w stalingradzkim STZ schodziły z taśmy i bez grama farby ruszały na wielką wojnę. Dlatego jest praktycznie pewne, że ten "kiciuś" jest jeszcze z produkcji najpóźniej listopadowej. Wal śmiało żółty. Jak pantera to pantera, cętki są na żółtym - no jest jeszcze różowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem schemat Manowski więc i koła być powinny zielone ale analiza zdjędcia wykazuje iż na kołach nie ma kamo i przypuszczalnie może to być zielony ale daleki jestem od rozpoznawania kolorów na czarno-bialej fotce z epoki więc zrób Dunkelgelb mocno przykurz i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że ten kolor może okazać się zbyt ciemny do dalszych zabiegów z washem i filtrami. Ja bym jednak proponował Gunze H79, ew. mieszankę tych dwóch.

 

GSI-H079_MED.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gunziakami maluje sie bajecznie to chyba najlepsze farby na rynku ,seria H jest akrylowa na bazie wody a seria C akryle celulozowe /okrutnie śmierdzące/ polecam C .

Piotr mam sajgon w domu Tomek wczoraj widział /remont kuchni i przedpokoju/i nie mam możliwości malunków ,dopiero jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.