Skocz do zawartości

Panthera 1:48 Tamiya


Robert Ostrowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Założyłem tutaj ten temat bo uważałem ,ze to najlepsze miejsce ,po Świętach na mój warsztat trafi Panthera z Tamki 1:48 model mam byc w pudełkowym malowaniu a więc ambush.W związku z tym mam kilka pytań :jakie farby bedą mi potrzebne do tego malunku ,jakie maja byc przejścia pomiędzy kolorami i najwazniejesze jak technicznie rozwiązać malowanie tych plamek.

ma byc ten wóz

 

panthera.jpg

Jak model posklejam do kupy do wrzuce jakieś fotki.

 

To ten model http://www.mojehobby.pl/products/German-Panther-G.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z kolorów to Dark Yellow, Dark Green i Red Brown, ew. Chocolate Brown. Tak jak stoi w instrukcji. Dark Green wychodzi dość ciemny, więc warto trochę go rozjaśnić przed położeniem pierwszej warstwy. Plamki chyba najlepiej od szablonu. Co do przejść, dokładnie w tej maszynie to nie wiem, ale jak się rozejrzeć po tym co robią modelarze, to różnie. Zależy kto ma jaki kaprys.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej skali to nie wiem czy dasz radę zrobić tak mały szablon, spróbuj pomalować "z ręki".

 

Z aero, czy pędzlem? Wątpię żeby takie rzeczy dało się zrobić aero, ja przynajmniej nie wiem jak.

 

Co prawda Kingtigery, ale kamo podobne:

http://www.onefortyeight.com/gallery/kingtigerdq/index.html

http://www.onefortyeight.com/gallery/kingtigerjll/index.html

http://www.onefortyeight.com/gallery/kingtigersf/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do plamek z aero i szablonu to gdzieś widziałem jak ktoś robił właśnie w taki sposób na "48ce" , muszę potrenować.

 

Piotr niestety nie ma opcji inne kamo bo model nie jest mój ale za to szykuje sie cała seria w "48" zobaczymy.

Powód powrotu do pancerki ,jak wyżej jak juz model będę miał u siebie na biurku to kilka fotek na pewno będzie z montażu bo sam ciekaw jestem jak to się lepi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat te tamiyki w 1:48 maja metalowe wanny więc detal na nich taki sobie i zbyt wiele nie wyciagniesz. Proponował bym zakup do tego modelu grilli firmy hauler bo daja bardzo duzo, bedziesz musiał sam dorabiac peryskopy i model wyglada zdecydowanie lepiej bez osłon bocznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wielką przyjemnością obejrzę Robert twój warsztat

Widzę że chłopaki podali ci już odpowiednie nazwy kolorów farb... za to ja podeśle ci bardzo ciekawy schemat ambush.

Jeśli byś chciał to mogę ci podesłać w większej rozdzielczości.

085ag.jpg

084of.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem do końca przekonany o jakiejś przwdziwości tej planszy barwnej a już o malowaniu trójkącików które były nawet na prawdziwym pojeżdzie dość małe nie sadze by załodze chciało się bawić gdy kule nad kłową latają moim skromnym zdaniem sa to mażnięcia pędzlem takie psełdo kreseczki jak tu:

http://militarymodels.co.nz/2011/09/12/painting-your-german-wwii-tanks-a-very-basic-guide/jagdpanther-ambush/

wprawdzie to nie Panther ale idea kamuflażu ta sama więc w 1/48 raczej zrób je od ręki pędzlem retuszerskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie z 45 watpię by przy brakach materiałowych chciało by się im w takie cuda bawić chyba że ten pojazd przetrwal jakoś do 45 wtedy jeszcze może tak ale z tego co mi wiadomo pod koniec wojny malowano pojazdy już na froncie po dostarczeniu z fabryki więc trzeba by poszukać jakichś zdjęć tego pojazdu znane mi jest jedno ktore można zobaczyć niemal we wszystkich publikacjach:

14844722025395136535.jpg

jest to ta póżna Panthera i ja tu bynajmniej kropek nie widzę schemat raczej stosowany przez zaklady MANa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam ale kiedyś ale...

"W tym czasie zainicjonwano również nowy typ malowania zwany "Licht und Schaten" (światło i cień) bardziej znany z nazwy angielskiej "Ambush" (zasadzka). Polegał on na nanoszeniu małych piaskowych plamek na ciemnych powierzchniach oraz plamek brązowych lub zielonych na powierzchniach piaskowych. Często stosowano jednak uproszczoną wersję tego kamuflażu malując tylko jasne plamki na ciemnych powierzchniach. Od listopada 1944 roku jako kolor bazowy stosowano RAL 6003 zaś kolor RAL 7028 był barwą uzupełniającą."

źródło: http://panzerwaffe.pl/krzemek/index_mal.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam ale kiedyś ale...

"W tym czasie zainicjonwano również nowy typ malowania zwany "Licht und Schaten" (światło i cień) bardziej znany z nazwy angielskiej "Ambush" (zasadzka). Polegał on na nanoszeniu małych piaskowych plamek na ciemnych powierzchniach oraz plamek brązowych lub zielonych na powierzchniach piaskowych. Często stosowano jednak uproszczoną wersję tego kamuflażu malując tylko jasne plamki na ciemnych powierzchniach. Od listopada 1944 roku jako kolor bazowy stosowano RAL 6003 zaś kolor RAL 7028 był barwą uzupełniającą."

źródło: http://panzerwaffe.pl/krzemek/index_mal.htm

o to się mniej więcej rozchodzi jeśli kolega chce zrobić w miarę ok to może zrobić te trójkąty ale bez kalek(krzyże i numer zgodnie z tym co pokazał kolega Twich na planszy) samo kamo z instrukcji wygląda poprawnie więc spokojnie można się nim sugerować ale bez ciapek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

 

Miałem robić zdjęcia podczas budowy ale wybaczcie mi nie zdążyłem więcej czasu by mi zajęło focenie jak budowa .Model składa sie bajka praktycznie zero szpachli /deczko podszpachlowałem wanne pod burtami i tak tego nie będzie widac ale zle bym się z tym czuł,spasowanie szok lepsze jak klocki Lego ,dawno takiego modelu nie sklejałem.

Jutro reszta części na wieży ,podkład ,baza na koła ,posklejam gąski i na całość podkład w niedziele pewnie baza i tydzień przerwy bo mam mały remoncik w chacie

 

dsc08059kn.jpg

dsc08060w.jpg

dsc08061m.jpg

dsc08062v.jpg

 

I podpis co by po latach potomni wiedzieli kto go lepił

 

dsc08063c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko ,szybko ,o 16 otworzyłem pudełko a na fotkach stan z 19.00

 

Co do malowania to Panowie czy ja dobrze rozumiem ,że ten schemat z instrukcji jest prawidłowy tylko plamki ambuscha nie potrzebne czy tak? bo jesli tak to właściciela przekonałem .

 

EDIT

 

I sprawa przejsc kolorów /miekkie,twarde ?/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę opowiadał historii swojego życia, ale Roberta znam od wielu, wielu lat (pracujemy razem). Znam jego warsztat, umiejętności i możliwości i to ja "nadałem" mu klienta na tę Panterę i zapewne wiele kolejnych innych wózków. Sam modelarstwu już niestety jedynie kibicuję. Bawiłem się tym wiele lat ale ze względu na wzrok i uszkodzenie ścięgien prawej dłoni musiałem się z tym fantastycznym hobby kilka lat temu rozstać. Stara miłość jednak pozostała i z przyjemności pokibicuję wyczynom Roberta. Koledzy rezygnując z modelarstwa nie zrezygnowałem z zainteresowań bronią pancerną II wojny światowej. Przeszedłem w modelarski stan spoczynku zagrzebując się mocno w historię. Uważam że przez ostatnie ok 15 lat posiadłem w tym temacie sporą wiedzę oraz ogromną bibliotekę i jeśli jest taka potrzeba to chętnie nią wszystkim posłużę (zarówno w tematach historycznych jak też technicznych i kamuflażowych). Specjalizuję się w niemieckiej panzerwaffe ale posiadam sporą wiedzę także na temat innych armii. Kontakt ze mną drago101@op.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.