Skocz do zawartości

F-16 C/D block 52+ / Revel, Aero czy Mastercraft?


smell

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

 

Mieszkam stosunkowo blisko Krzesin, codzień widze loty "naszych" F-16.

Ostatnio postanowiłem, że skleje sobie model F-16 C/D block 52+(dla niewtajemniczonych jest to dokładny model polskich "Jastrzębi").

 

Myślełem że nie będę miał problemów ze znalezieniem takigo modelu - niestety pomyliłem się.

 

Z tego co dowiedziałem sie najlepszą "replikę" robiła firma "Revell"-niestety zaprzestała jego produkcję pod koniec ubiegłego roku;-(.

 

Następnie natknąłem sie na model firmy "Mastercraft" - w obu sklepach w których byłem powiedzieli mi, że tak naprawdę nie ma on nic wspólnego z oryginałem - oczywiście, poza kalkomanią.

 

Wczoraj przypadkiem w zabawkowym sklepie "Smyk" znalazłem poszukiwany przeze mnie model raczej mało znanej firmy "Aero", zastanawiam się nad jego kupnem, tylko obawiam, że może być to taka sama lipa jak w przypadku modelu "Mastercraft".

Oto i on: F-16 C/D 3ELP Krzesin

 

Dlatego zwracam sie do Was - drodzy współuzytkownicy o pomoc!-czy moze ktos juz testowal model Aero?-jezeli tak, to jaki jest?-co w nim brakuje?-czy jest dobrą repliką?, oraz czy ktos wie czy jak dostać owy model "Revella"? ewentualnie czy moze ktos wie jaki model jest najbardziej podobny i jakie w nim trzeba by było zrobić w nim przeróbki żeby wyglądał tak samo jak te które codziń przelatujące mi nad głową;-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze model F-16 C/D Italeri w 72'ce. Nie wiem czy o taki chodzi

http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?aukcja=&grupa_p=1&przedm=113422&grp=&f_pkt=

Na efach się nie znam, ale próbuję pomagać

Dzięki;-), to jest wersja Night Falcon - ona się różni od tej którą poszukuję.

 

Rozumiem, ze chodzi o model w skali 1:72?
Tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem od babci 2 modele Modelplasta:

PAH-2 "tiger" i Sabb'a "draken"

 

Modele mają mało detali, a linie podziału blach są z reguły wypukłe. Dwie części kadłuba w moim Eurokopterze tak w miejscu styku się od siebie różniły, że ręka mi drętwiała przy szlifowaniu Na końcu model wygląda bardzo przyzwoicie za wyjątkiem braku detali i linii podziału, jakość plastiku też nie jest przednia. Te modele bardzo dużo mnie nauczyły, ale teraz staram się robić tylko modele Italeri, bo są wg mnie tanie i bardzo dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zastanowienia: TYLKO REVELL !!!
chętnie ale niestety Revell wycofał ten model ze sprzedaży(tu nasuwa mi sie pewne przekleństwo... jego mać)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeszcze masz szanse go kupic. To, ze Revell wycofal z produkcji, nie oznacza, ze wszystkie te modele na rynku nagle wsiakly i nikt ich nie sprzedaje. Poszukaj po sklepach, sledz aukcje internetowe, a w koncu trafi Ci sie okazja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

tak żeby cię załamać , jakiś tydzień, może dwa tem w Tesco na Opieńskiego w Poznaniu widziałem swieżą dostawę Revella i był .... F-16 block 50/52

Nie kupiłem bo już mam, ale poszukaj w sklepach internetowych, lub na aukcjach. Lepiej zwiedzaj e sklepy, może się jeszcze ostało troche sztuk.

Model bardzo fajny, ładnie zrobiony ale i tak trzeba nad nim popracować.

Z innych zestawów, może byc Italerka,ale czeka Cię trochę przeróbek.

Nie zniechęcaj się, napewno są jeszcze gdzieś dostęne.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszą chłopaki: model na pewno jest do zdobycia, trzeba tylko poszukać.

A jeśli naprawdę Ci zależy na zrobieniu dobrego modeliku naszego Jastrzębia to daruj sobie Aera, czy inne Italerki i TYLKO REVELL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie masz zbytniego wyboru.

 

Italeri (Tamiya - różnica tylko w opakowaniu) – Fatalny podział technologiczny i kiepskie spasowanie. Polecam do nauki szpachlowania! Linie podziału... bez komentarza.

 

Hasegawa – wiele wersji i jeszcze więcej zestawów do waloryzacji no i Hasegawa Najwyższego zrobili chyba block 50, a więc silnik od GE.

 

Revell – wszyscy polecają i w 100% się pod tym podpisuję! Model block 50/52 daje Ci podstawę praktycznie do każdej wersji jednomiejscowej. Poza dyszami do silników GE i PW masz dwa typy stateczników pionowych i dwa typy wlotów powietrza a do tego wszystkiego Revell (gratisowo chyba ) dodaje jedną wypraskę ponad to, co jest w instrukcji a tym samy zyskujesz trochę „złomu” pod skrzydła.

 

Co do krajowych wyrobów to raczej wszystkie bazują na formach łudząco podobnych do Italeri. Jeśli chcesz zrobić naszego „jaszczembia” to i tak czeka Cię wiele pracy, więc nie dokładaj jej sobie kiepskimi wypraskami. Pozostaje Ci więc tylko Revell, ewentualnie Hasegawa i rodzime wyroby jako potencjalni „dawcy” kalkomanii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc;-, postaram sie znaleźć Revella - następnie zapewne jak go ładnie złożę dokupię model "Matrescrafta" za kilkanaście złotych dla samych kalek i będzie dobrze;-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

tak żeby cię załamać , jakiś tydzień, może dwa tem w Tesco na Opieńskiego w Poznaniu widziałem swieżą dostawę Revella i był .... F-16 block 50/52

Nie kupiłem bo już mam, ale poszukaj w sklepach internetowych, lub na aukcjach. Lepiej zwiedzaj e sklepy, może się jeszcze ostało troche sztuk.

 

 

Pozdro

Dzisiaj wieczorem kupiłem chyba ostatniego w tym Tesco. Cena 59,90, został jeszcze F-16B ale chyba nie tą wersję nam chodzi. Rzeczywiście po otwarciu pudła model robi naprawdę dobre wrażenie. Wstępnie jeden minus na szybko to za żółta owiewka.

smell a nie lepiej kupić TopShotsa Kagero? Będziesz miał i kalki i trochę dokumentacji zdjęciowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.