Skocz do zawartości

Sherman, Dragon 1/35


jan-kol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Jestem tutaj nowy, a swoją przygodę z modelami militarnymi dopiero rozpoczynam. Specjalizuję się w modelarstwie kolejowym w skali 1:87, gdzie wyrobiłem sobie silną pozycję.

Po wizycie na Ogólnopolskim Konkursie Modelarskim w Łasku, który odbył się w wakacje zeszłego roku, postanowiłem spróbować sił w tej dziedzinie modelarstwa, natchniony prezentowanymi tam pracami. Sherman jest moim trzecim modelem i nie poprzestanę na tym, bo na półce leży kolejne 10 modeli I najlepsze jest to, ze moja kobieta mnie w tym dopinguje

Model jest produkcji Dragon'a z detalami trawionymi Aber oraz gąsienicami plastykowymi Bronco.

Wykorzystane materiały do budowy to przede wszystkim farby akrylowe różnych firm, ale także rozmaite pigmenty MIG, preparaty AK interactive oraz własna produkcja (liście klonu-blaszki trawione mojego projektu, pakunki).

W przypadku blach trawionych to sam robię projekty i mam dostęp do trawialni, więc mogę sobie pozwolić na różne dodatki wykonane tą technologią.

 

Model ma być ustawiony docelowo na modelu Dragon Wagon firmy Tamiya.

 

Pozdrawiam jan-kol

 

IMG_7258.jpg

 

IMG_7257.jpg

 

IMG_7256.jpg

 

IMG_7255.jpg

 

IMG_7254.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shermi robi wrażenie. Mam nadzieję, że kolejny tank zaprezentujesz w warsztacie. Ale zeby nie było tak różowo to lufa km-u wieżowego jest krzywa i razi rdza na gasienicach - lepiej było zmalować na czarno i przetrzeć metalizerem. Działaj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rdzę zrobiłem różnymi pigmentami. Najpierw pomalowałem rdzawą farbą z Lifecolor, następnie pigmentem "Track rust" z AK, zmieszanym z white spirit, pomalowałem elementy metalowe. Posuszyłem suszarką i podobną metodą dałem może ciut przesadnie-ale lubię rdzę, inne odcienie z MIG na koniec z jakimś pigmentem ziemistym.

 

Wstawiłem jeszcze zdjęcia koparko-spycharki "Belorus"-zapraszam do działu "Pojazdy cywilne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem fajny ale pierwsze co zauważyłem to "zatkana lufa" działa (nie wiem czy dobrze widzę)

pewnie jest plastikowa i nie nawiercona, pomaluj jej środek chociaż na czarno żeby tak nie raziło

w lampie na wieży brak szkła, a przynajmniej srebrnego odbłyśnika

 

poza tym podoba mi się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OD strony technicznej wykonanie bardzo mi się podoba. Jednak według mnie jest "kompozycja " jest trochę nielogiczna. Jak na pojazd w eksploatacji to jest za bardzo zardzewiały, szczególnie gąsienice. a jak na pojazd porzucony to za dużo klamotów na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ogólnie model wykonany dość kunsztownie i ciekawie, choć jak dla mnie obicia i rdza (głównie na zębach gąsienic) są trochę nazbyt mocno wyeksponowane. Kolega Tofik słusznie zauważył, że tego typu ślady eksploatacji kłócą się z klamotami (swoją drogą wykonanymi całkiem nieźle).

 

Koniec końców całkiem dobry początek Twojej przygody na forum, niepozbawiony pewnych niedoskonałości, ale dobrze rokujący na przyszłość.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.