Skocz do zawartości

JMSDF SŌRYŪ Pit-Road 1:350


sotter

Rekomendowane odpowiedzi

a tak z innej beczki- jakim "specyfikiem" smarowałeś formę aby żywica sama odlazła, bez rozrywania, skoro tak się tego obawiasz? :

No właśnie... Nie posmarowałem niczym.

Powierzchnia ma być jak szkło, a seperatory by ją zmatowiły. No risk, no fun.

 

Jutro wyciągam "ciasto" z formy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Próba generalnie zakończona sukcesem. Oczywiście problemem jest właściwe odpowietrzenie żywicy. Teraz dodałem też za dużo barwnika. Fotki bardzo ciężko zrobić bez dobrego światła. teoretycznie z malymi bąbelkami przy ściankach powinienem sobie docelowo poradzić.

 

Aha, przyjmijcie że klocek stanowi nierozerwalną część

IMG_3668.jpg

 

IMG_3664.jpg

 

IMG_3662.jpg

 

IMG_3669.jpg

 

IMG_3672.jpg

 

IMG_3677.jpg

 

IMG_3686.jpg

 

IMG_3689.jpg

 

IMG_3695.jpg

 

IMG_3691.jpg

 

Produkcja próbnych fal:

IMG_3692.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie to wygląda,

co do tych bąbelków powietrznych to przy kadłubie mogą być, nawet urealniłoby to na swój sposób to "wynurzenie", tych na bocznych ściankach- trzeba unikać- do likwidacji , co do barwnika fakt trochę go za dużo, zmniejsza gwałtownie przejrzystość żywicy, trzeba wziąć pod uwagę,że Twoja praca będzie stała w pomieszczeniu zamkniętym, a nie bezpośrednio wystawiona na działanie słoneczka wiem że dobranie odpowiedniej ilości barwnika to też jest kłopotliwe, przecież to może być "o jedną kroplę za dużo, albo za mało" widać, że tą przejrzystość trzeba zgrać z intensywnością nałożonych wcześniej refleksów (ale Ty chyba już wiesz czego ile i jak ) w sumie idziesz w dobrym kierunku, a Twoje doświadczenia chętnie w przyszłości wykorzystam, ciekawe tylko czy używasz jednego koloru barwnika- wiesz oprócz niebieskiego może też odrobinę zieleni no dobra nie będę Cię naciągał...bo i tak jest super,co do fal to ....próbuj waść dalej, jak już wstępnie zacznie przesychać to płaskim elementem metalowym spróbuj delikatnie położyć i docisnąć wierzchnią warstwę (aby się od spodu przykleiło) i pociągnąć w górę ewent. na boki, tak też można robić fale....

nadal pilnie śledzę, powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutna rewelacja! Trzeba jeszcze pokombinować nad zabezpieczeniem kadłuba bo na chwilę obecną strasznie się "świeci" od tej żywicy. Kurcze sam bym sobie taką kostkę postawił nad TV...

 

He? Swieci sie? Czy okret powodny to pancernik z pokladem 10 m. nad poziomem morza, czy tylko lupinka ledwo wystajaca z wody, nad ktora przelewa sie kazda fala? Kolega wyprobowal z powodzeniem technologie, ktora teraz mozna dalej rozwijac i udoskonalac.

 

Gratuluje odwagi i udanego eksperymentu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze Ci wyszło to próbne zalewanie.

Jak zamierzasz ustabilizować Soryu, żeby nie wsadzać do formy nic poza nim, i czy chcesz coś jeszcze robić z tym U-Bootem, w sensie jakoś dokończyć, zrobić fale na całości, wodę ściekającą z pokładu itp, czy zrobić próby, nauczyć się i gdzieś schować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próba generalnie zakończona sukcesem. Oczywiście problemem jest właściwe odpowietrzenie żywicy. Teraz dodałem też za dużo barwnika.

Moim zdaniem wyszło B.dobrze. Oczywiście taka wizurka pod wodą nie występuje przy bezwietrznej słonecznej pogodzie, ale jeśli mamy duże fale (0,5- 1m) i silny wiatr( nie mam na myśli 6) to na głębokości 5-8 m, mamy taką przejrzystość wody, dopiero poniżej termokliny przejrzystość jest lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim sie wtrace - chcialbym sie przedstawic - jestem modelarzem ( amatorem ) od 40 lat i sklejanie modeli traktuje jako uspokojenie nerwow po codziennej walce. Od 4 lat jestem producentem modeli ( w skali 1/87 ), co rowniez mialo uspokoic moje nerwy ( jest niestety troche inaczej ).

Dlaczego sie wtracam - bo efekt jest naprawde BARDZO FAJNY. Ja bym to kontynuowal i po wycieciu klocka zrobil probe z wybuchem BOMBY. Moze byc bardzo ciekawy efekt. Na powierzchni wody pare sladow po pociskach z broni pokladowej i mamy bardzo ciekawa DIORAME z ataku na U-boot.

 

PS: Pisze bez POLSKICH znakow, bo mieszkam poza granicami Polski. PRZEPRASZAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za kibicowanie

 

W garażu leży sobie zalany Soryu. Nie chciało mi się cykać fotek z kładzenia kalkomanii i weatheringu. Kalkomanie położyłem na 3- ze względu na zgubny pośpiech i rodzinkę dopominającą się aktywności domowej.

 

Zalewajka finalna - dodałem zdecydowanie mniej farby (i tak za dużo) i sensownie ustabilizowałem model (nawet nie drgnął). Żeby nie było za fajnie to nie podgrzałem dostatecznie żywicy przez co już widzę sporo bąbelków powietrza i walnąłem konkretnego babola, o którym napiszę po wyjęciu z formy i zrobieniu zdjęć.

 

Aha, rozformowanie nastąpi zapewne jutro.

 

Co do uboota to teraz jest "statek" mojej córki, która nadała mu imię i pomalowała po swojemu. Jak już wspominałem to był jedynie egzemplarz testowy. Wycięcie klocka i kombinowanie jest niemożliwe.

Odwzorowanie wybuchów bomb głębinowych wydaje mi się niezwykle trudne, w każdym razie dla mnie za trudne.

To świecenie uboota było wynikiem jego indywidualnych fikołków w formie zanim nie uspokoiłem go klockiem.

Nie zmienia to faktu, że podobny efekt świadomie muszę uzyskać przy Soryu, ze względu na to, że okręt idący w położeniu nawodnym jest w dużej mierze zalewany wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam nadzieję, że nie zapomniałeś o refleksach....bo zleżało mi na nich i będę płakał...

co do kalkomanii- na kadłubie- za bardzo bym się tym nie przejmował- przecież kalkomanii tyle co kot napłakał -głębokość zanurzenia, nazwa okrętu i tyle -wszystko przekryte żywicą, ,gorsza sprawa jak dałeś ciała z numerem taktycznym- ale też zawsze coś się da wymyślić ,w zależności jak wysoko wystaje z wody(żywicy),jest dosyć dużo możliwości na poprawę lub zasłonięcie- przekryć jakąś falą albo coś innego... (czyżby na panelach nie siadła?), co do barwnika, jak dałeś mniej to i tak będzie lepiej niż było przy u-bocie. Ciekawi mnie jak rozwiązałeś sprawę śladu śruby,...... a na razie grzecznie czekam na foty, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam nadzieję, że nie zapomniałeś o refleksach....bo zleżało mi na nich i będę płakał...

 

Nie zapomniałem, ale w tej dioramce refleksów być nie może, bo okręt płynący w położeniu nawodnym burzy wodę dookoła siebie i nie ma możliwości by pojawiły się refleksy.

Ale... ten będzie z refleksami: http://www.hlj.com/product/PITJB-10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że się spodobała zabawa z żywicą

 

niespecjalnie, ale dopóki nie uznam, że opanowałem tę technologie w sposób zadawalający nie da mi spokoju

oczywiście bez psychozy, innych technik modelarskich też bym chciał się naumieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas wyłożyć karty na stół.

 

Tak wyglądało ustabilizowanie modelu w formie:

IMG_3715.jpg

 

Tak wygląda wyjęta kostka, przed szlifowaniem, robieniem fal, etc, etc.:

IMG_3717.jpg

 

IMG_3719.jpg

 

IMG_3722.jpg

 

IMG_3731.jpg

 

IMG_3732.jpg

 

IMG_3733.jpg

 

IMG_3736.jpg

 

IMG_3739.jpg

 

IMG_3741.jpg

 

IMG_3743.jpg

 

Niestety niezbyt udane zawirowania za śrubą, ale kierunek właściwy:

IMG_3721.jpg

 

IMG_3727.jpg

 

IMG_3730.jpg

 

 

Teraz trzeba dolepić resztę, zrobić "morze", załogę, godną podstawkę i będzie finito.

Niestety tego rodzaju kadłub,z cieniutkimi szczelinami gwarantuje minibąbelki.

 

Uwagi mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka,

Wygląda to naprawdę SUPER

bąbelki przykadłubowe są ok, dobrze że ich nie widać na brzegach (ściankach żywicznego klocka) ładnie odwzorowane marszczenie wody, schludna robota.Co do śladu obracającej się w wodzie śruby- to efekt chyba lepszy od tego z ubotem- tak jak wspomniałeś- dobry kierunek z tego typu barwieniem. Szacun za taką stabilizację modelu w żywicy- chyba zabawy było "kupa". Jedyne czego mi brakuje ..... to kilku-kilkunastu "sążni" pod kilem, szkoda,że nie dałeś trochę więcej żywicy na spód, by pokazać trochę "głębi" bo teraz trochę za bardzo okręcik "leży na dnie"

Kolejny model "japońca" - kupiłeś czy masz zamiar? ja już go mam, tylko, że pełen resin z tej samej stajni .- no to mistrzu czekamy na następny "zalew żywiczny"

naprawdę super to wychodzi- czekamy na fale i dynamiczne "prucie oceanu'

jak zwykle czuwam...powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wsparcie. jedziemy dalej z koksem.

 

Jak ślad po śrubie? Tak jak przy U-Boocie ?

Pomysł jest ok, choć wymaga dopracowania, tzn. farfocle z zaschniętego water effect muszą być bardziej przestrzenne i oczywiście dłuższe.

 

Jedyne czego mi brakuje ..... to kilku-kilkunastu "sążni" pod kilem, szkoda,że nie dałeś trochę więcej żywicy na spód, by pokazać trochę "głębi" bo teraz trochę za bardzo okręcik "leży na dnie"

Kolejny model "japońca" - kupiłeś czy masz zamiar? ja już go mam, tylko, że pełen resin z tej samej stajni

Niestety ograniczenia technologiczne nie pozwalają wylać więcej niż 200-250 ml żywicy. Tego się nie przeskoczy żadną miarą.

Model zamówiony, chociaż zawsze jak kupuję z hlj cłem mnie walną. Gratuluję żywiczniaka, chociaż on droooogi.

 

W sumie zabawa droga i pracochłonna, ale efekty super.

Cena - silikon plus zywica ok 100 zł

 

a teraz szczerze - ile ml poszło do zalania smoka?

240 ml i raczej więcej bym nie ryzykował, bo inaczej w procesie utwardzania zachodzą nieuniknione reakcej powodujące zmętnienie

 

Oczekuję takiego tutoriala jak taką żywicę położyć. Krok po kroku bo efekt który otrzymałeś mnie zachwycił... Jurek jak się skończy też może wyląduje w jakiejś dioramce, a taka by mi się podobała.

Pojechałeś po bandzie Oczekuję takiego tutoriala jak taką żywicę położyć. Krok po kroku bo efekt który otrzymałeś mnie zachwycił... Jurek jak się skończy też może wyląduje w jakiejś dioramce, a taka by mi się podobała.

 

Wszystko wlaściwie opisałem. czekam niecierpliwie co wykombinujesz z Yurim.

 

 

Teraz mam kłopot z podstawką, zeby jaoś fajnie wyglądała chyba będę ją dziobał od podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.