Skocz do zawartości

T-62 Trumpeter 1:35


DARTH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Dziś przybyła wreszcie długo oczekiwana paczka czas więc na pierwszą całą relację na tym forum. Pojazd będzię przedstawiał egzęplaż rosyjski z ? - i tu właśnie trumpek nie napisał, jeśli ktoś wie to proszę o pomoc ( jednostka, miejsce).

1-5.jpg

Jest to pierwszy model w którym mam zamiar wykonać wszystkie czynności typu filtry, washe, obicia, lakierowanie (Sidolux), tak jak robi to większość z was. Trochę was tu nawet podpatrywałem i moja teoretyczna wiedza i wizja tego jak to się powinno wyglądać nie jest już tak marna jak jakiś czas temu, jednak bardzo proszę wszystkich o wszelaką pomoc.

To mój pierwszy model Trumpetera ( do tej pory tylko Italeri), jednak rużnica kolosalna, ilość części i jakość ich wykonania to przepaść między tymi firmami. Do zestawu dokupiłem blaszki Voyagera (uparłem się że wykonam nawet najdrobniejszą )

2-3.jpg

Doszły również oleje których mam zamiar użyć do zrobienia filtrów

3-2.jpg

oraz gotowy wash odpowiedni do koloru tego czołgu

4-2.jpg

Od siebie powiem że dam z siebie wszystko i postaram się żeby tetka wyszła dobrze.

Teraz kilka pytań na których odpowiedzi bardzo liczę;

1-Jaki pojazd przedstawiony jest w instrukcji malowania (Jednostka,miejsce. To pytanie do tych z was którzy mieli do czynienia z tym modelem)?

2-Czy te farby(502 Abtejlung) będą odpowiednie do robienia filtrów i washy?

3-Maluję humbrolem lub revellem, czy filtry na bazie olejna+terpentyna nie naruszą kolorów humb. lub rev?

4-Czy wash Sira Hobby który zakupiłem to dobry produkt?

POZDRAWIAM i liczę na pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 201
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

3-Maluję humbrolem lub revellem, czy filtry na bazie olejna+terpentyna nie naruszą kolorów humb. lub rev?

4-Czy wash Sira Hobby który zakupiłem to dobry produkt?

POZDRAWIAM i liczę na pomoc

 

Temat zacny ,ciekaw jestem jak Ci wyjdzie ,jakim kolorem bazowym masz zamiar maziać czołga?

 

 

i odpowiem na po wyższe pytania:

 

ad1 oczywiście ,że naruszą ,musisz albo całość prysnąć matowy-satin bezbarwny albo przejść na akryle

 

ad2 jak dobrze widzę jest na bazie wody a więc akrylowy ,trochę słabo bo czas schnięcia radykalnie spada ,masz abteilungi i ich terpentynę : zrób sam łosza tylko nie zapomnij pomalować lakierem akrylowym błyszczącym najpierw /lepiej na akryle przejsc /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorek to Light Green jak w instrukcji, i jako że jeszcze nie zakupiony to faktycznie posłucham cię i kupię acryl. W opisie jest Model Master 1713, zdaje się że to farby akrylowe popraw mnie jeśli się mylę. Co do washa to racja Robert, wykonam je na bazie Abtejlungów. W późniejszym czasie podpytam tylko o kolorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra już kumam dzięki za pomoc na to właśnie tu liczyłem. Co do farb to posłucham twojej rady i szukam Gunze C136 oraz Mr. Color Leveling Thiner. Podaj mi jeszcze jak możesz odpowiedniki Gunze to kupię już wszystkie potrzebne kolory a potrzebuję jeszcze Tire Black Metal Black i coś naturalnego koloru drzewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarny za pewne do bandaży ,ja "maluję " transparentnym markerem /legat jestem/ a w teciaku /jest na warsztacie/ pomalowałem aero bez maskowania czarnym z vallejo ,ale jak chcesz prawie czarny to z Tamki taki jest http://www.fusionhobbies.com/Tamiya-XF69-Nato-Black-p/ta81769.htm

co do drewna :maluje piaskowym /np dunkelgelb /i nakładam brąz olejny dla plastyków z tuby ,wycieram zostawiając ala słoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zapisane, do zakupu co do teciaka to- widziałem, aż zazdrość bierze może kiedyś i mi się tak uda hehe

A, i jeszcze jedno ja maluję pędzlami (aero niet), a poczytałem w tym temacie który podałeś, że wyżej wymieniony Thiner z farbą 1:1 daje również to że nie zostają smugi po pędzlu na płaskich powierzchniach co było koszmarem przy humbrolkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze pisałem przy DUKW a tu zapomniałem sory, ale "twoje produkowanie" ma jak najbardziej sens ponieważ w temacie który mi podałeś ktoś nadmienił że używa thinera mimo malowania pędzlami- spowalnia mu schnięcie

- brak śladów pędzla

Więc twoje rady jak najbardziej na miejscu, po pierwsze już decyzja o zmianie farb na akryle, zakup thinera oraz jako takie pojęcie o firmach produkujących akryle, więc myślę że dzięki twojej pomocy wiem więcej jak godzinę temu a to już postęp hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca

 

Ja wiele razy próbowałem malowac /duperele/ gunzami z thinerem ,niestety porażka.Do pędzla polecam Pactre rozcieńczna wódeczką 40% ,kolor musisz sam dobrac w/g przeliczników albo valleyo air ,mimo nazwy pędzlem kładą sie bardzo dobrze.Zaznaczam ,to moje doświadczenia i nie muszą sie pokrywac z innymi uzytkownikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłubałem trochę w nocy i takie tego efekty

1-6.jpg

Jak na razie wszystko pasuje, jedyny problem to, na tyle kadłuba po usunięciu elementu który miał być zastąpiony fototrawką powstała dziura, a jako że mój szpachel młodzieńcze lata ma już za sobą szpachlowałem to na trzy razy ale chyba się udało

3-3.jpg

No i trochę kombinacji przy tych "wielkich" częściach. Ale jak postanowiłem że wykorzystam wszystkie elementy to tak robię

2-4.jpg

Dodam tylko że w porównaniu z poprzednimi modelami zmieniło się to że więcej uwagi poświęcam poszczególnym elementom i nie kleję już na szybkość, starając się dbać o jakość-POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekty dzisiejszej pracy, nie ma tego wiele jednak to bardzo czasochłonne elemęty

1-7.jpg

 

 

To są obejmy na drewniany kloc, pewnie wykonam go z drewna bo ten z pudła jest marny. Widać też przygotowane otwory na uchwytach do beczek, tu też będą stalowe obejmy

2-5.jpg

 

 

Ato najbardziej pracochłonne dziś elementy, wizjery kierowcy. Wielkość elementów to masakra jednak najtrudniej było usunąć te z modelu( brak dostępu).Co do wykonania elemętów trumpka to, poza imitacją drewnianego klocka nadal jestem zadowolony.

 

 

3-4.jpg

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze trochę nocnej roboty, a właściwie to trochę kombinowania. Trumpeter dał ciała z przednimi lampami. Mianowicie w mocelu są one przymocowane do kadłuba, a powinny być do płaskowników a te z kolei do osłon lamp. Poprawiłem te elementy i wygląda to tak( z boku osłona Trumpetera jest za gruba i ma nieodpowiedni kształt

1-8.jpg

 

 

A tu fotka oryginału widoczne płaskowniki do mocowania lamp

2-6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM kolejne elementy powoli lądują na kadłubie a całość prezętuje się tak na obecną chwilę

1-9.jpg

 

 

Wkleiłem równierz siatki na osłonach silnika tylko teraz tak myślę że mogą być problemy z malowaniem tego segmentu (pędzel). Cóż coś pokombinuję

2-7.jpg

 

 

Przód pojazdu:

3-5.jpg

 

 

Oraz ogólny widok. Bandaże są częściowo wytarte na powierzchniach styku z gąskami, bieżnik wiecznie się nie utrzyma

4-3.jpg

 

 

Zachęcam do komentarzy, z racji tego że mam takie sobie doświadczenie chciałbym usłyszeć opinie starych wyjadaczy. Być może coś robię nie tak i o tym nie wiem-Pozdrawiam modelarską brać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.