Skocz do zawartości

T-62 Trumpeter 1:35


DARTH

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 201
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zaczynam powoli lubić akryle(szybkość schnięcia). Model pomalowany do czego zużyłem prawie całą farbę Pactry ( pewnie za dużo), weźcie jednak pod uwagę że to raczej nauka niż samo malowanie więc z pewnością ta ilość farby nie wylądowała tylko na modelu .Po zakończeniu malunku resztę bazy która została z aero, rozrzedziłem i dodałem do niej odrobinkę RLM 79 aby ją rozjaśnić. taką użyłem do cieniowania(rozjaśnienia) niektórych fragmentów. Problem mam taki że farby niby matowe a świecą się jak psu j**ca. I teraz wiem z pędzlowania że źle rozmieszany mat da połysk, jednak taka farba nie pokryje tak dobrze modelu ( barwnik nie jest dobrze rozprowadzony) a mi kryło świetnie, więc już nie wiem co z tym matem. Plan jest teraz taki że prawdopodobnie bez sido dam kalki i zacznę wykonywać łosza ( oczywiście najpierw białe pasy). Ogólnie mi się bardzo podoba ponieważ pędzlem nigdy nie uzyskałem takiego efektu ( cienie, gładkość faktury), natomiast myslę że wytkniecie mi tu masę błędów, jednak pamiętajcie że do dziś byłem aerografową dziewicą . Proszę też o pomoc w wykonaniu jakichś smug na wieży piszcie na pw. A oto efekty zmagań

 

1-22.jpg

 

 

2-20.jpg

 

 

3-16.jpg

 

 

4-13.jpg

 

 

5-9.jpg

 

 

6-4.jpg

 

 

7-2.jpg

 

 

8-2.jpg

 

 

9-1.jpg

 

 

[imghttp://i1234.photobucket.com/albums/ff409/daniel19772/10-2.jpg][/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac ,że jest połysk ,kalek nie ma tak strasznie dużo ,ja bym dał teraz kalki i potem całość przeleciał sido z aero.Co do połysku pactry to wydaje mi się ,że to wina za słabego rozcieńczenia /sam napisałeś ,że poszła Ci prawie cała buteleczka ,a powinieneś taką ilością farby ze trzy czołgi pomalować/.

Jak na pierwszy raz jest bardzo dobrze ,daj więcej rozjaśnień /mocniejszych/ nie bój się to wszystko ściemnieje po filtrach i łoszu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów jesli o rozjaśnienia chodzi to już raczej następnym razem z prostego powodu została mi kropla farby ,pozatym tak na żywca te jasniejsze miejsca są duzo widoczniejsze . co dziwne po nocy model lekko zmatowiał, no nie jest to co prawda mat ale bardziej pólmat Teraz proszę o waszą pomoc. przedstwaię wam mój dalszy plan działania i proszę o ewentualną korektę, chodzi mi o kolejność:

-białe pasy,i pozostałe elementy malowane innymi kolorami (bandaże itp)

-kalki

-filtry za pomocą olejów Abteijlunga

-sidolux

-Łosz

-Brudy, smugi, podrdzawienia, obicia

-lakier półmat

-kużenie oraz zakopcenie wydechu oraz siatek went. silnika

 

Proszę o ewentualne sprostowania, i oczywiście dzieki raz jeszcze za waszą pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw pomaluj pasy i cały szpej,następnie połóż filtry na taka powierzchnię jak masz ,bo jak zmalujesz sido to już się nie da.Następnie sido kalki ,sido i dalej jak na Twojej liście.

 

Jesli masz abteilungi /podobno ni są najwyższych lotów/ to nie ma żadnej potrzeby kupowania olei innych firm ,dasz rade zrobić filtry i łosz.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za pomoc,puki co walczę z pasami ale biała farba to chyba za trzecim razem pokryje hehe. Walcze pedzlem ponieważ próba maskowania na wcześniej przygotowanym gracie niezadowalająca. Do tego poszukałem trocze fotek z tamtych zdazeń i te pasy nie są wcale tak idealne, do tego na wielu czołgach są różnie rozmieszcone. Zastanawiam się nad umieszczeniem z przodu na kadłubie zaczepionego gdzieś transparentu z czeskim hasłem ( mam już fotki). Wiem że zginęło tam masa ludzi wiec czołg w tłumie ludzi z transparentami to normalka. Zresztą mam nawet foty gdzie czesi malowali sfastyki na ruskich czołgach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model pomalowany, jeszcze kilka drobnych poprawek i małymi krokami zbliża się filtrowanie. Terraz jeszcze nastąpi próba wykonania rozjasnień na krawędziach. Wykonam je rozjaśnioną resztką bazy, jednak tylko na dnie wanny po wyschnieciu zadecyduję czy dać to na całości. A w tej chwili kilka fotek po malunku

 

1-23.jpg

 

 

2-21.jpg

 

 

3-17.jpg

 

 

4-14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam maniaków po krótkiej przerwie. Chwile mnie nie było a tu widzę robota wam się w rękach pali. No i tak miałem sobie odpocząć po podróży ale jak się napatrzałem to wyszło że zmalowałem resztę modelu oraz zrobiłem filtry z Abteilungów + terpentyny. Dałem tylko dwa ponieważ nie chciałem by w pewnym momencie filtr zamienił się w łosza na pierwszy rzut oka nic nie widać jednak jak po patrze na fotki przed, kurcze różnica jest. No i kilka fotek. Jutro będzie sido i kalki.

 

1-24.jpg

 

 

2-22.jpg

 

 

3-18.jpg

 

 

4-15.jpg

 

 

5-10.jpg

 

 

6-5.jpg

 

 

7-3.jpg

 

 

8-3.jpg

 

 

9-2.jpg

 

 

PS. Gąski i liny malowane aero bo trzeba się szkolić, bandaże z pędzla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.