Skocz do zawartości

T-62 Trumpeter 1:35


DARTH

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 201
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam. Model wychodzi super. Zgadzam się z kolegami. Musisz go psiknąć aerkiem. W razie co to pożyczę Ci sprężarkę na parę dni. Żadna rewelacja, ale działa a z Pyrzyc niedaleko.

 

Ok odległość żadna jak nie kupie to się odezwę do ciebie A tak w ogule miło wiedzieć że na forum sąsiad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Na wstępie zaznaczam że na waszych sumieniach jest mój marny w tej chwili budżet domowy. Tak więc po waszych namowach myknąłem dziś do Szczecina i zakupiłem to cudeńko, bagatela 700 zł

 

 

1-13.jpg

 

 

2-11.jpg

 

 

Teraz ino uczyć się pracy tym ustrojstwem POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde sumienie mnie faktycznie troszkę gryzie ale pomyśl sobie jak teraz teciak będzie zmalowany...

Pamiętam też kiedyś malowałem modele z pędzla (w sumie pewnie jak każdy) ale teraz mając aero nie wyobrażam sobie tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie poradziłeś sie w sprawie zakupów

 

 

Sorki robert ale wybyłem do sklepu gdzie zazwyczaj robię zakupy (modelarskie), no i sprzedawca zapytał czy chcę zabawkę czy profesjonalne narzędzie i polecił ten zestaw. A prawda jest taka że pomyślałem sobie albo go kupię teraz albo będę się zastanawiał i nie kupię w ogóle. A co zły wybór? Sprzedawca zapewnił że posłuży bardzo długo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700zł? Porządna sprężarka w castoramie to ok 350zł ,a aero 150 więc jak wydałeś 700zł? Czekaj , na same aerograf tyle!?

 

Aero 267 sprężara 400 reszta to bzdetki typu thinner czyściki i takie tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ,że zły zakup

Kompresor bez butli

 

Tu masz z butla i taki sam aero /choć ja bym go za te kasę nie kupił/razem daje 360 zł a nie 700

 

http://allegro.pl/mini-kompresor-do-aerografu-z-butla-3l-as-186-i2348039192.html

 

http://allegro.pl/mar-super-jakosc-aerograf-ab133-0-25mm-poradnik-i2333743060.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego jak allegro i tam są aeoreografy podobne do Twojego w granicy 100 pln ja praktycznie identyczna sprężarkę ( tylko malowana na srebrno )jak Twoja dałem kiedyś w realu na przecenie 199. Wiec kolego poszalałeś i to ostro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zrozumcie, ja tego wydatku nie planowałem, ale puki co nie żałuje. Chodzi mi o to że jak zaczął bym was wypytywać to pewnie po namyślaniu doszedłbym do wniosku że jednak nie kupię a tak jest.

 

PS to znaczy że co za drogo czy sprzęt nie dobry bo już nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jak zawsze macie rację, ale ja uparty jak osioł i chciałem nowy. Próbowałem przed chwilą malowania kawałka kartki no i jestem w szoku jak cieniutką kreskę można tym zrobić. A czy sido też da radę maznąć aerkiem, jeśli tak to czy rozcieńczać i czym myć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim błąd popełniłeś ze sprężarka,ta Twoja nie ma zbiornika i będzie sie cholernie grzac,dałeś za nią 400zł a na allegro /kurier na drugi dzien do domu przynosi /ze zbiornikiem 320zł,aero tez przepłaciłes ponad 100zł.Szkoda ,ze nie napisałeś ale już po ptakach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim błąd popełniłeś ze sprężarka,ta Twoja nie ma zbiornika i będzie sie cholernie grzac,dałeś za nią 400zł a na allegro /kurier na drugi dzien do domu przynosi /ze zbiornikiem 320zł,aero tez przepłaciłes ponad 100zł.Szkoda ,ze nie napisałeś ale już po ptakach

 

 

Robert zobacz na jadar hobby spreżarka 350zł, aero 217zł też tam pisze że to dobry sprzęt, a sprężarka nie potrzebuje butli ponieważ wyłącza się gdy nabije odpowiednie ciśnienie, i ma zabezpieczenie które wyłącza ja przy pewnej temperaturze. Patrząc na aero na Jadar hobby też opisują jako jedno z lepszych. Tak więc zostawmy już kwestię ceny (jak mówisz już po ptakach), bo dla mnie w tej chwili ważniejsza jest sztuka opanowania tych narzędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej DARTH! Masz rację - nie rozważaj już kwestii ceny, bo jak to Robert napisał "po ptakach". Pomyśl sobie, że masz nowy sprzęt, ciesz się nim i ucz, ucz, ucz. Każdy z nas dobrze wie jak łatwo popsuć model pierwszymi malowaniami.

A w karierze modelarskiej wszyscy niekiedy popełniamy wydatki, których później nijak zrozumieć niepodobna . Koledzy się zgadzają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej DARTH! Masz rację - nie rozważaj już kwestii ceny, bo jak to Robert napisał "po ptakach". Pomyśl sobie, że masz nowy sprzęt, ciesz się nim i ucz, ucz, ucz. Każdy z nas dobrze wie jak łatwo popsuć model pierwszymi malowaniami.

A w karierze modelarskiej wszyscy niekiedy popełniamy wydatki, których później nijak zrozumieć niepodobna . Koledzy się zgadzają?

 

Dzięki za dobre słowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj ale to nie jest nawet kwestia ceny a jakości produktu ,szkoda Daniel ,że mimo zapowiedzi nie zgłosiłeś się po popradę.Najgorsza sprawa jest jak juz pisałem ze sprężarka /przepłacona/ jest bez butli a to jest naprawdę bardzo ważne .

Trzymam kciuki za dobrze wymalowanego teciaka /trenuj na boku na jakimś złomie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsza sprawa jest jak juz pisałem ze sprężarka /przepłacona/ jest bez butli a to jest naprawdę bardzo ważne .

 

Wiem Robert że masz większe doświadczenie w modelarstwie ale nie mogę się z tobą zgodzić...

Zrozumiałbym konieczność butli w momencie gdy masz do pomalowania np maskę samochodu a nie mały modelik. Ilekroć bym czegoś nie malował to nigdy nie zdarzyła mi się sytuacja żeby kompresor się niebezpiecznie nagrzał.

Na kompresorze bez butli można spokojnie malować 30min... a to chyba wystarczający czas na model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do malowania to tak samo nie mogę się go doczekać jak się go boję, tymczasem trzeba kleić dalej.Tak więc walki z duperelami część druga, czyli błotniki prawy (poza zapasowymi ogniwami) zakończony.

 

1-14.jpg

 

 

3-8.jpg

 

 

2-12.jpg

 

 

4-6.jpg

 

Lewy zaczęty, zostały jeszcze dwa zbiorniki z przewodami, jedna skrzynka oraz uchwyty do lin. Najgorsze że czasu przy tym od groma schodzi. Jednak dalej uważam że warto wolno lecz dokładnie.

 

 

5-4.jpg

 

 

6-3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darth zakupu nie żałuj. Na pewno "zwróci" Ci się przy pracy z modelami.Mój kompresor jest zdecydowanie gorszy, aero takie za 60 pln i jakoś malują. Zanim zaczniesz malowac model trenuj na papierze linie, kółka, trójkąty itp aż zaczniesz go czuć jak ołówek. Model wychodzi Ci zacnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.