Skocz do zawartości

T-62 Trumpeter 1:35


DARTH

Rekomendowane odpowiedzi

No a ja już się nie mogę doczekać efektów z tych prac.

Teraz tak sobie przypomniałem dobry myk na trenowanie malowania... jak każdy wie próby na kartonie to do pewnego momentu zdają egzamin... ale przecież nasz model posiada różne kształty, załamania, wypukłości i detale.

Dobre jest malowanie na jakimś blaszanym samochodziku jakiś resorak czy coś większego... tak sobie myślę że chyba każda zabawka z dzieciństwa nada się na trening

Trzymam kciuki

 

Twitch mam siostrzeńca więc coś się podprowadzi, pomaluje, i zawsze można powiedzieć małemu że wujek nowy kupił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 201
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam serdecznie, To będą już chyba ostatnie fotki przed podkładem i malowaniem. Planuję jeszcze dorobić drewniany kołek na tył, przerobić osłony lamp, dorobić zapasowe ogniwa oraz rozłożyć liny, model w tej chwili idzie do gabloty bo chyba na dziś mam dosyć, blaszki mnie trochę zmęczyły. puki co z efektu jestem zadowolony jeno martwię się jak to z malunkiem wyjdzie. Pozdrawiam i dzięki za waszą pomoc oraz miłe słowo

 

1-19.jpg

 

 

2-17.jpg

 

 

3-13.jpg

 

 

4-10.jpg

 

 

5-7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to liczę na naprawde ładny model a o tym pomyśli się później ale jestem pod ogromnym wrażeniem Twojej zaciętości w tym boju i trzymam kciuki,aż nadgarstki trzeszczą,ja narazie martwię się o swojego Teciaka ale masz we mnie wiernego kibica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosz na lampy przerobiony, lufa km poprawiona. Całość psiknięta praimerem vallejo. Ładnie po nim wyszły wszelkie babolki. Po małych poprawkach odpalam aero i biore się za przedcieniowanie,tak jak zrobił kolega pan_piotrek w swoim teciaku( co wyjdzie?)

 

1-20.jpg

 

 

2-18.jpg

 

 

3-14.jpg

 

 

4-11.jpg

 

 

5-8.jpg

 

 

Proszę o wszelkie uwagi i pomoc gdyż ten etap prac wykonuje po raz pierwszy-Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak był w rzeczywistości malowany :czy od ręki czy maskowany.Ale jesli będziesz chciał maskować to odejście farby ,podkładu razem z taśmą jest więcej niż pewne.Nie wiem kto Ci doradził ten podkład ale powinien dostać to jest podkład akrylowy który bardzo mizernie trzyma się plastiku ,do jednokolorowego malowania ok ale maskowanie =kłopoty.

Chyba pisałem Ci na PW ,że najlepiej kupić surfacer z Gunze lub tańsza opcja podkłąd w sprayu z MOTIP 13zł za 200ml.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,wiem jednak tylko to było na składzie więc uznałem że lepszy ten podkład niż żaden. Co do pasów to spróbować mogę pędzlem, a podkładem psikłem starego rupcia dam na niego też bazę i później sprawdzę co stanie się z farbą. Poza tym Robercie przez jakiś czas pracuje tylko tym co mam moje finanse są marne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pytałeś to będzie FS 34102 Pactra. I tu mam pytanie. Jak zostanie mi farba mieszana już z thinerem i retarderem czy mogę ją odlać z powrotem do słoiczka? a malunek nie wiem dziś chce dać przedcień a puźniej może byc przerwa bo w niedziele muszę do Rostocku na tydzień myknąć taka mała fuszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedcień zrobiony pactra A46 Black matt, nie jest zbyt intensywny ponieważ to dla mnie nowość i ogólnie muszę wyczuć jak mocno widoczne to będzie pod bazą parę fotek i piszcie od razu jak coś nie tak

 

1-21.jpg

 

 

2-19.jpg

 

 

3-15.jpg

 

 

4-12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.