Skocz do zawartości

MiG-21F-13 Trumpeter 1/48


Robert Ostrowski

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli Trąbka postanowiła zmniejszyć swój zestaw, zanim eduard zmaterializuje zapowiedzi. Trochę mnie to niepokoi, bo ci drudzy mogą w taki razie z tego projektu zrezygnować. Chyba, że ta F-13 będzie bardzo słaba.

Widzieliście RS-2US na F-13? Bo w tym zestawie są

Ciekawe czy UM też zmniejszą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od przybytku głowa nie boli :-) lepiej kilka części za dużo niż jedna za mało, a słuchy krążą, że Trumpeter faktycznie przyszykował całą rodzinkę ... Zobaczymy, czy Edek zdąży z PFM przed "trąbkarzem" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musieliby mnie powalić tym produktem na kolana, inaczej dotrzym danego samemu sobie słowa i nigdy nie kupię nic ichniego.

 

Na szczęście pierwsza generacja nie należy do moich ulubionych i nie mam żadnego ciśnienia. Jesli natomiast wpieprzą się Eduardowi w szkodę i wypuszczą PF/PFM czy R a Eduard zrezygnuje ze swoich planów, to będę naprawdę zły. (żaden z lotniczych modeli T/HB w jakiejkowliek skali nie jest choćby w połowie tak dopracowany, jak szybkie od Eduarda)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście RS-2US na F-13? Bo w tym zestawie są

może planują późniejsze wersje i wspólna ramke z uzbrojeniem zrobili

 

coś czuję, że tak będzie, co mnie bardzo cieszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Będzie schrzaniony jak wszystkie produkty z wiadomej firmy.

Rozumiem ,że sklejałeś ich wszystkie modele we wszystkich skalach?

 

U nas jak zwykle ,modelu jeszcze nikt nie macał a już pogrzebany

I mówienie o wpieprzaniu się miedzy wódkę a zakąskę dla Edka to jakieś nieporozumienie ,to jest rynek ,jeśli będzię gorszy od Eduardowego to nikt go nie kupi a cena za pewne będzie na podobnym poziomie ,naprawdę nie rozumiem tych lamentów i co do "szybkich" i do "23" ,ja jestem też zdania od przybytku głowa nie boli,chcą robić niech robią.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie, oby był jak największy wybór. Komu jak komu, ale modelarzom duzy wybór modeli w różnych skalach nie zaszkodzi. To jest wolny rynek - klienci zweryfikują, który model kupić.

 

Mi już sam pomysł pojawienia się obu modeli w 48 poprawia humor.

 

Jeszcze tylko Mi-2, W-3, Mi-17, Iryda, Orlik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogniewałem sie na dobre po dokładnym - jak to mówi młodzież - "rozkminieniu" ich Su-24M i Mig-17F/PF (traktuję T i HB jako jednego producenta w zasadzie) - które rzecz jasna mam na składzie tak samo jak piętnastkę.

 

Taką mam "zajawkę", że ich znielubiłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Robert ma rację, a i ja nie rozumiem,

nikt z nas nie miał jeszcze ani jednej ramki w rękach a już wszystko jest źle i nie odpowiada.

W końcu ni ma złych modeli, tylko kiepscy wykonawcy

Należy się raczej cieszyć, że będzie baza do zrobienia w 48 a nie tylko 72.

Każdy za pewne patrzy innymi oczami, część widzi maszynę którą "dopieszczał" w 1:1,

część chce perfekcyjnie odtworzyć rzeczywistość w magicznym świecie krasnoludków,

a część z racji zainteresowania chce mieć model, tej maszyny o której tyle czytał i podziwiał.

Nie ma więc co krytykować, tylko cieszyć się i planować ewentualne konwersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

It is a relatively well-done scaled reproduction of the fighter, with most of its components, lines, and general shape conforming to the real thing (from pictures I have gathered).

 

Doskonałe podsumowanie chińskiej koncepcji produkcji modeli.

 

Ponadto z opisu recenzenta wynika, że przednia goleń powinna być zamontowana przed sklejeniem kadłuba - kto to wymyślił?!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że na pewno z klapami to chyba nie jest well-done .Ale żle zrobine mocowanie klap , albo żle wklejone klapy. Na 21F-13 do startu i lądowania było przecież jednakowe połóżenie klap, a tu wygląda jakby klapy były wysuwane tak jak na wersjach z SPS. No ale może to wina złego sklejenia ?

 

Ps . arek

to już nie chodzi o prace " do tyłu i w dół " ale sam kąt wychylenia też jest do ...y.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekajcie klapy sa w porzadku ,nawet widac na nich charakterystyczne okragle wzierniki ,skrzydło tez dobre .Zle nie wyglada ,a ze mniejsi bracia za miesiac wypuszcza go go jako J-7 ? prawa rynku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, ktos kto klei dla firm nie musi wiedziec o katach wychylenia klap, tak samo ze rulie bez cisnienia wroca na zero. Tak wkleił i mozemy ze zdjecia gadac ze widelec okropny ,ze tylna owiewka zle pomalowana, zaprojektowana ale czy to potrzebne teraz ?

I tak znajac zycie staniemy przed sprzedawca pomarudzimy i kupimy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychylenie klap nie świadczy o złym modelu, raczej o niewiedzy jego autora - modelarza.

Chyba właśnie na tym polega modelarstwo, żeby skorygować błędy i zbudować przyzwoity model. Przykładem niech bedzie MiG-23 GEMa.

Ja osobiście uwielbiam takie wyzwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.