Skocz do zawartości

Rakieta Saturn V


Wojtek Tul

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko czy, ktoś zwas kleił może rakietę saturn (5) z wydawnictwa Air/Fix chciałbym, żeby ktoś mi pomugł możecie wstawiać podten temat zdjęcia rakiet. Bo ja poprostu potrzebuję taką rakietę z takiego wydawnictwa żeby, jak najwięcej miała części i rzeby miała jak najwięcej kapsuł do składania i w jakiej skali byście mi radzili bo to pujdzie na tira ,w skali 1:24 na nisko podwoziówkę proszę o jakieś zdjęcia jerzeli to morzliwe pozdrowionka.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Wojtek, chłopie ... kto Cię uczył języka polskiego? Powiem tak ... powinieneś się wstydzić, nic nie tłumaczy takich błędów ortograficznych.

 

Co do rakiety Saturn V - długość rakiety to wg. wikipedii 110,6m, co jest raczej prawidłowym wymiarem. W skali 1:24 daje długość modelu około 4,6 metra. Całkiem pokaźny modelik.

 

Jednak nie jestem pewny czy NASA kiedykolwiek transportowała swoje "zabawki" na cieżarówkach (nie tirach - jak napisałeś !!! )

 

Tak mniej więcej wygląda człowiek w porównaniu do rakiety Saturn V:

http://web.cecs.pdx.edu/~micro-g/microg2004/resources/thegroupwithsaturn5.jpg

 

A tutaj widać coś co chyba "znamy" ... jako ciągnik coś co przypomina M26 ...

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/74/Ap8-68-HC-70.jpg

 

pozdrawiam,

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saturn V na naczepie ciężarówki???

Jezusicku! Oczami wyobraźni zobaczyłem taki skład przejeżdżający przez moją wiochę !

 

Ja to widzę w ten sposób: Zestaw Airfixa jest w skali 1/144.

Jeżeli umieścisz go na zestawie z amerykańskim ciągnikem (odpowiednio odmalowanym), to rakieta wyglądać będzie jak gadżet holywoodzkiej superprodukcji

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franz to czy taka rakieta w skali 1:144 pasuję na ciągnik w skali 1:24lub 1:25 to będzie flatbed może mi coś doradzisz, poradzisz Co ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majek

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Wojtek, cieszę się, że odniosłeś się do uwag co do Twojego posługiwania się językiem polskim na tym forum - to oczywiście ironia ... (mogłeś chociaż poprawić swój pierwszy post i wywalić błędy - to już nie ironia)

 

co do skali ... Czy wiesz co oznacza 1:24 i jak jest różnica pomiędzy 1:24 a 1:144??

 

ech ...

 

pozdrawiam,

k.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regis

Wytłumacz mi ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

a prosisz, czy pytasz ?? Bo nie rozumiem znaków "???" na końcu Twojego zdania: "Wytłumacz mi".

 

(chyba sobie jaja robisz, że nie wiesz jak jest różnica między skalą 1:144 a 1:24 - bo jeśli tak, to oprócz języka ojczystego jeszcze matematyka leży odłogiem u Ciebie - jeśli nie wiesz jaka jest różnica ... to mogę podrzucić Ci moje Kilo [trumpeter skala 1:144] to sobie wrzucisz na swojego flatbed'a [1:24] - może pomoże w zwizualizowaniu sobie różnicy)

 

pozdrawiam,

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majek

Wojtek

Rozumiem, że nie chcesz popełniać błędów więc cofnąłeś się do pisma obrazkowego???

Zainstaluj sobie Firefoxa 2.0.0.4 i automatycznie przy pisaniu postów będzie podkreślać błędy. Wiem, wiem tylko zanim metodą prub i błenduf dojdziesz jak się pisze poprawnie to troszkę Tobie zejdzie....

 

P.S. Wiem jak się pisze "prób i błędów"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majek

 

Oj nieladnie kolego Aby nie bylo znowu cos tam na Majka to teraz ja Cie bede mial na oku. Obiecales Administracji poprawe i jak widac masz to w .......... a na dodatek takie wpisy jak ten zacytowany. Hmmmmmm ... Mowi sie , ze do trzech razy sztuka .....OK- masz te trzy razy...... wykorzystales juz dwa czyli zostal jeden......potem to juz bilet na prom i to w jedna strone i nie bedzie zmiluj jak ostatnim razem. Bede szczery do bolu i powiem, ze juz sie nie moge doczekac Twego kolejnego wpisu w stylu podobnym do tego pierwszego w tym temacie.

 

PS. Aby nie byc goloslownym zamykam ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.