Skocz do zawartości

Airbus A400M ,,Grizzly'' 1:72 Revell


michukosa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Będzie to mój pierwszy warsztat na Modelwork'u, a także pierwszy samolot. Padło na wchodzącego w przyszłym roku do służby Airbusa. Cóż mogę powiedzieć o opakowaniu i wypraskach. Jeśli chodzi o ,,box'' to jest on zrobiony ze zbyt miękkiej tektury, powinien być co najmniej kartonowy jak w przypadku nowych modeli Zvezdy. Jakość wyprasek jest bardzo dobra. Do tej pory nie znalazłem strasznych bubli, oczywiście są drobne nadlewki, ale bez problemu można je usunąć, jednakże niezłym zaskoczeniem były niesymetryczne połówki kadłuba. Zapraszam do obserwacji moich postępów, Michu.

IMG_2438.jpg

IMG_2433-1.jpg

Tutaj chciałbym zrobić ruchome zawiasy, ale nie mam pojęcia jak.

IMG_2446.jpg

Porównanie kadłubów z robionym przez brata Boeingiem 747 ze Zvezdy 1:144.

IMG_2444.jpg

I tutaj jest jakby to nazwać ,,niedoskonałość'', niesymetryczność, którą będę musiał zlikwidować.

 

To tyle na dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ;)

Będę śledził warsztat z ciekawością. Życzę powodzenia z tym 'spaślakiem'. Swoją drogą, to bardzo ładny samolot.

Jeszcze tylko pytanko małe - na czym polega owa 'niesymetryczność'? Bo nie jestem w stanie wywnioskować? Linie podziału się nie 'schodzą'? Połówki kadłuba są krzywe? Czy też masz na myśli to, że jest szpara po złączeniu obydwu części kadłuba? Pytam, bo po prostu niczego 'niesymetrycznego' nie widzę na tym dolnym zdjęciu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na to, że nie mam go gdzie postawić, robię wersję ,,lecącą''. Zastanawiałem się nad zrobieniem Leosia 2A6 wyjeżdżającego z ładowni, ale ostatecznie ta koncepcja poległa.

No to zawsze możesz zrobić 'Leosia' wypadającego ( ) z ładowni ))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent dość prosty. Wykonaj 3 takie elementy (wymiary według potrzeb):

 

scaled.php?server=39&filename=zawiast.jpg&res=landing

 

Przez otwór przewlecz drut, między dwa skrajne elementy wklej kawałek plastiku (grubośći tej samej, co element środkowy), drug wklej w zewnętrzne elementy, dotnij na wymiar i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na to, że nie mam go gdzie postawić, robię wersję ,,lecącą''. Zastanawiałem się nad zrobieniem Leosia 2A6 wyjeżdżającego z ładowni, ale ostatecznie ta koncepcja poległa.

 

Mysle ze leopard 2 jest duzo za ciezki na ten samolot. Wiec nie wiem czy jest sens eksperymentowac. Zamiast Leoparda wez jakis pojazd pancenrny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, trochę nie łapię koncepcji tego modelu. Raz lecący, raz z otwartą rampą, zastanawiasz się nad zawiasami, czyli sugeruje to otwarcie wnętrza ergo sporo pracy w środku. Czy jest jasny plan budowy? Czy warto model mogący być ozdobą kolekcji robić w sytuacji braku miejsca i ryzykować los dyndasa na żyłce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie już sam nie wiem, jeszcze nic nie jest zaklepane (śmigła nie przyklejone, ani podwozie nie zrobione). Zdaję sobie sprawę z ryzyka jakim jest podwieszenie go. Wszystko ze względu na ciężar. Muszę przemyśleć sprawę i brnąć na przód. Dzięki za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.